Страница 27 от 66 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 983

Philips телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #391

    Отговор: Philips телевизори 2019 / 2020

    На снимките изглежда, че бялото на panasonic има тенденция към синьозелено, но в действителност двете изображения са практически еднакви.
    Причината е в технологията на OLED с сини и жълти емитерни слоеве.

    https://www.avforums.com/threads/any...#post-28252642
    https://www.avforums.com/threads/any...#post-28261165
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-07-20 в 11:57.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #392

    Отговор: Philips телевизори 2019 / 2020

    Снимките са доста заблуждаващи - може би първата е донякъде близо до истината, но IPS без FALD (че и със) не може да докара черно дори близо до VA панел, а какво остава за ОЛЕД - просто недостатък на технологията.

    А тая глупост с 50/60хц панели дори и в топ моделите просто не подлежи на коментар.

    п.п. малко по-напред в темата има далеч по-реална снимка от същия потребител
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlio1; 26-07-20 в 13:13.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #393

    Отговор: Philips телевизори 2019 / 2020

    Проблемът е, че не се знаят настройките на фотоапарата, режима на картината, гамма..
    9435 - MVA (500cd/m2)
    9235 - MVA
    9005 - MVA
    8555, 8545, 8535, 8505 - 43", 65" - IPS // 50", 58", 70" - MVA (400cd/m2)
    8105 - 43" - IPS // 50", 58", 70" - MVA
    7855, 7805 - IPS (350cd/m2)
    7555, 7505 - ? IPS (350cd/m2)



    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-07-20 в 19:47.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #394

    Отговор: Philips телевизори 2019 / 2020

    Philips: ще има ли ново дистанционно приложение за телевизорите на Philips?
    https://toengel.net/philipsblog/2020...tv-remote-app/

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #395

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    на китайският пазар
    Porsche Design 4K UHD Quantum Dot LED телевизор
    https://www.philips.com.cn/c-p/70PD9...tum-dot-led-tv

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #396

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Здравейте, наскоро ми изгоря 50pus6809 и се спрях на 58pus8505. Моля, да споделите мнения за модела.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #397

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 07-08-20 в 15:51.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #398

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Philips 65OLED934/12 review
    https://www.avmagazine.it/articoli/4...b-w_index.html

    65 934: sub pixel layout,RGBW,WOLED+Color filter by LG Display gen.2019



  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #399

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Philips 58PUS7555 review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/phili...duzym-ekranem/

    58PUS7555: MVA panel, RGB vertical stripe, Direct LED LCD
    WCG: no
    50/60Hz
    Saphi OS

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #400

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_4o Виж публикацията
    Здравейте, наскоро ми изгоря 50pus6809 и се спрях на 58pus8505. Моля, да споделите мнения за модела.
    Аз си купих 43PUS8535, той е обаче с IPS матрица, 58" е с MVA. Доволен съм, малко е тежко и дебело дистанционното (на 8535 е QWERTY) и си поръчах и едно нормално леко, защото си ползвам една Logitech K400+, това на ТВ е с много малки бутончета на буквено-цифровата част.

    Понеже шаситата и софтуера са уж еднакви - споделям:
    - веднага получи ъпдейт TPM191E _ 101.001.079.005 от 23 юли 2020 (пуснат 3 август 2020). В история на ъпдейти гледам, че е бил с версия от април.
    - произведен 05.2020. Полша. Купих го от Технополис Пловдив.
    - няма забележим лаг в менютата.
    - няма забиване (засега).
    - картината е ок, аз не съм капризен. Е, понастроих си доста по мой вкус и според съветите по-горе.
    - Амбилайта е, разбира се, супер, 3-странен си е, чудя се за Hue лампи отстрани на стената, ама нека ми претръпне първо портфейла.
    - Андроид нещата си бачкат - VLC, MX player, HBOGo ги инсталирах, няма проблеми.
    - вграденият видео плеър не показва правилно кирилски субтитри, въпреки че избирам Кирилица за енкодинга, дано го оправят - явно е бъг или при мене нещо. С VLC / MX няма проблеми, така че ползвам си тях.
    - нещо Philips TV Remote Андроид апликацията не ми намира ТВ-то, май е от рутера, ама не намерих настройки в рутера (Linksys E2500 е). Пробвах и по айпи и автоматично, не го намира и това е. Ще чакаме нова версия на апликацията (по-горе имаше пост, че се мъти нова версия, уж).
    - поставката ми хареса, върти се и е стабилна.
    - звука от говорителите не е много добър (не е и лош), но аз слушам предимно с безжични слушалки Sennheiser с трансмитер (от жака за слушалките, има си независимо регулиране на звука на говорителите и на изхода за слушалки). Все пак, аз идвам от Loewe L2710 37" - там звука на говорителите е перфектен, ама е HDReady 37" и просто си изживя времето (работи си още и не умира, гадината, 10/2007 55000h OnTime) - отиде в детската стая на брат ми. Loewe Assist+ OS (менюта и подреждане) си остава ненадмината по логичност и бързина на интерфейса, ама все пак е модел 2006/2007. На новите Loewe може да е омазана (едва ли).
    - сложих му към USB3.0 входа един WD Elements Portable 1TB, не грее, леко притраква, не се усеща. Добре работят пауза/запис функциите, леко лагва при пауза и пускане, ама то и Loewe го правеше (то си беше с вграден 250GB WD HDD AV-серията).
    - зорих се с Onka Channel Editor и се отказах накрая. Наредих си ги ръчно каналите в 4 "предпочитани" и ги експортирах на хард диска, при нужда или ако се разместят, ще ги върна оттам.
    ----допълвам отзиви----
    - потвърждавам, че работи с простичък 4 портов USB 2.0 hub (пасивен). Захранва успешно трансмитера на Logitech и флашка 32GB. За жалост, вторият USB порт е 2.0, на този с 3.0 съм вързал външният хард диск (най-вече защото 3.0 порта е 900mA, а 2.0 порта е 500ma - пише си на тях в ръководството).
    - има проблем с "мишката" (тъчпада) на Logitech K400+, има курсор, но след първият екран, спират да работят бутоните, не се кликат. Кликам с таб/ентер. На Android TV Box-a ми същата клавиатура нямаше проблеми с мишката. Някъде бях мернал това, като проблем с USB мишка на Филипс. Ще чакаме ъпдейт, или Android Q да го фиксне.
    - купих си апликацията Button Mapper (трябва да ъпнете до Pro - едно кафе за 6.99 лв кихнах) и си оправих омразните бутони Netflix --> HBO и RakutenTV --> Гледане на ТВ. Настроих и дълго натискане за други функции, но има "бъг" (знаен е) - пуска се и оригиналната функция (е, излизам си с бутона Назад).

    Вижда ми се нещо "надценен леко" като цена, ама кеф цена няма. Исках си модел 2020. Иначе са 1:1 (почти) с 7504 от лани, без WCG/90% и др. дреболии, гъдел си е.
    Този пост е редактиран от enkov; 17-08-20 в 14:07. Причина: допълване и редакция на правописа

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #401

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    PHILIPS 50PUS8535/12
    Тествах снощи подробно този модел. Като цяло става, но картината в режим: кино и температура: топло не му помогна да стане по-добра на пук на матрицата MVA (какъвто ефект се очаква при тази настройка, топлото в случая е като нормално при други марки, да не говорим за: топло2, топло 3). В подобен режим при някой модели на LG (55UM7450), Samsung (55Q7R) и Sony (49XG8377, 49XG7077) ефекта е тотално положителен. Абсолютно кино зрелище. Картината става топла, дълбока, плътна, изразителна и спокойна, но при този Philips както и моделите от 2019: 50PUS74XX и 50PUS88XX нещо не се получава. Всячески се опитах при домашни условия в продължение на около 4 часа да доближа търсената настройка, но ... няма такъв начин. Споделям това, ако може изобщо да бъде в помощ при търсен избор за кино картина.
    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 21-08-20 в 12:28.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #402

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    We interview Mr Danny Tack, director of product strategy and planning at Philips TV, to talk about the company's new OLED+ 935 flagship TV which features a number of picture quality improvements, including specific algorithms to prevent OLED burn-in.

    Philips explain picture quality upgrades on OLED+ 935 including burn-in prevention [PROMOTED]


    https://toengel.net/philipsblog/2020...neration-4-ai/

    Review: Philips 65OLED935 (OLED935-serie) oled tv
    https://www.homecinemamagazine.nl/20...serie-oled-tv/



    Philips 70PUS7555 review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/phili...elkim-ekranem/

    Грешките в картографирането на цветовете са високи (средно dE 11.7).
    (трябва да са под 3,0 - жълтата хоризонтална линия. Над тази стойност, се забелязва изкривяването на цветовете.)


    След преминаване към режим филм средната грешка в картографирането на тестd от няколко десетки цвята е dE 7,2. Това е повече от 58PUS7555 (dE 4.8).


    Както и при по-малкия брат, най-големите грешки при възпроизвеждането на цветовете се отнасят до картографирането на човешките тонове на кожата. Това може да се види не само на графиката (ленти вдясно), но и с просто око - човешките лица бяха малко по-червени, отколкото трябва да бъдат. Раздразнението на това явление зависи, разбира се, от личната чувствителност към нюансите на цветовете, но не може да се отрече, че в някои материали всичко беше твърде видимо. Може ли да се премахне? Да, но изисква калибриране. За щастие, телевизорът има правилните опции за това и той реагира доста добре дори при първите опити за подобряване на цветовете.

    Цветовата температура на бялото в режим на филм беше 6736K, така че не е много повече от стандартното. Под ъгъл хоризонтално цветовете леко бледнеят и потъмняват, което е характерно за VA LCD матриците. Вертикалната деградация на цветовете е по-голяма от хоризонталната (това явление е типично за VA LCD матриците).


    Черно и контрастно
    ANSI контрастът беше 3969: 1, което е повече от добро за LCD телевизор (за сравнение: 5019: 1 за 58PUS7555). Това означава, че както при модела 58PUS7555, изображението от Philips 70PUS7555 няма да разочарова в тъмна стая. Във фабричните настройки на режима на филма телевизорът не губи тъмни детайли като някои китайски или корейски конкуренти, но средните и високи тонове са твърде ярки, което нарушава контраста на изображението.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-08-20 в 17:34.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #403

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Здравей Христослав, тъй като ще ми се наложи да взема още един телевизор, се колебая между старата и новата 8-а серия, имаш ли представа новият модел с какво превъзхожда стария от към качество на картината, говорим за моделите с VA матрица.
    В общи линии дилемата ми е дали си струва да се жертва по-добрият звук.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #404

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Темата не е за избор, ама хайде...
    От миналогодишните модели на 8-ма серия, само 50" е с MVA матрица.
    При таз годишните от 8-ма серия, 50 и 58" са с MVA
    https://www.philips.bg/etc/philips/b...2,50PUS8505/12
    Новите имат въртяща стойка и лека промяна в шасито спрямо платформа 2019
    Старите имат WCG - широка цветова гама
    Софтуера/фирмуера на модели 2019/2020 8-ма серия е един и същ - TPM191E
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-08-20 в 16:35.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #405

    Отговор: Philips телевизори 2020 (инфо на първа страница)

    Да дам и аз отзив след седмица ползване за 58PUS8535 (Сравнен с 42PFL6008 IPS от 2013г)

    - първо картината - честно казано очаквах повече, но май основния ми проблем са източниците. С Vivacom IPTV съм и някак си на 42" btvHD изглеждаше по-добре, но с поток от 4 мбита/с h265 явно толкова си може. Разните 4к видеа от youtube си ги показва доста добре, но все пак и там потока не е повече от 30-ина мбита. Трябва да изтегля един нормален филм 4к, но все не ми остава време. Черното е далеч по-добре от IPS-a, почти няма разлика включен/изключен ТВ. Няма никакви light bleeding ефекти, целия екран е в черно и еднакво съвсем леко осветен. Цветовете под ъгъл си избледняват, но това е очакван ефект от MVA матрицата. Разните ефекти по менютата дават леко подобрение на SD каналите, както и на HD (Full HD), но някак си на този размер ТВ ако се гледа под 2 м си личат артефактите (основно заради кодирането на кабелния оператор). Аз гледам от 3.5 м и няма проблем. Това WCG при кофти картина ми се струва че я разваля, отколкото да я оправя. HDR на видеата от Youtube има съвсем лек до незабележим ефект. При останалите по-скоро разваля цветовете особено при тъмни сцени.

    - звукът - ами сякаш е по-зле от предния, който си имаше все пак subwoofer говорител, въпреки че и двата сочеха назад. Хубавото е че има bluetooth адаптер и успешно си свързах bluetooth слушалките, които станаха нов audio изход. Спокойно може да се настрои от кой изход да излиза звука, като има опция едновременно от говорителите и от слушалките.

    - Андроид - е това е чудната екстра на този ТВ и честно казано си струва разликата със 7-ма серия, където май всичко върви със Saphi. Честно казано в момента съм си сложил само KODI и вградения Youtube. Но спокойно се инсталират и други програми/игри. Да се има предвид, че въпреки гръмките думи за памет и дисково пространство, те реално са 2GB RAM достъпна за Android и свободни 3.5 GB за програми (май може да се увеличи с USB флашка). Ползвам 5GHz 802.11 ac и въпреки едната тухлена стена с рутера си се връзва без проблеми на максимална скорост както и че всичко 4к върви без прекъсвания. От време на време ТВ-то си губи връзката с WiFi въпреки че показва че е свързано, но това може да е свързано с несъвместимост с фирмуера на рутера ми (последните два дена съм нямал такива проблеми). Самия ТВ работи много бързо и няма забивания, в което и да е меню. Стартира за секунди от стендбай, нещо което беше доста сложно за предния ми "SMART" TV (последно дори и youtube не се стартираше).

    - дистанционното - взех си нарочно версията с QWERTY клавиатурата. Много полезна екстра, въпреки че и микрофона върши доста добра работа вкл. на български. Самото дистанционно е по-късо и по тясно от предния ми модел Филипс, което е добре. Освен това предните копчета са с infrared, което ме учуди. Клавиатурата и микрофона ми се струва, че сe свързват или по RF или по bluetooth. Още е рано да видя колко време ще издържат батериите. За безмислените копчета Netflix, Rakuten и Philips collection ще видя решението по-горе с remap-ващата програмка.

    Като цяло съм доволен от ТВ-то особено на цената от 1350 лв, за която го взех. Седи на стена като съм оставил 20 см във всяка посока и Ambilight-a си се вижда доста добре. Седя 2 дена и на стойката си, която мога да кажа е доста стабилна 3 кг с добро разпределение на тежестта за такъв размер ТВ (което не мога да кажа за предния ми ТВ, който беше на половина на тежеста тук). Относно дизайна на този бих могъл да кажа, че тази сребриста рамка можеше спокойно да я направят някоя по-тъмна гама и щеше да изглежда доста по-добре, но явно някой "дизайнер" е пипал тук. Самата сглобка сякаш не е кой знае какво. На рамката има две фуги долу, като според мен спокойно можеха да направят цялата рамка един детайл. Отзад проста пластмаса, но там не е критично. Дебелината на ТВ-то е доста по-голяма от предния ми 42", което ми се видя малко странно, но спокойно си влиза в 10-те см до стената (по принцип пише, че оптималното разстояние за амбилайта е от 10 до 20 см от стената).

    Ако имате въпроси пишете да тествам.
    Този пост е редактиран от Suren; 24-08-20 в 18:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 66 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 14:11
  3. Philips телевизори 2017
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 07:35
  4. Philips телевизори 2016
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 19:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 08:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе