Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree4Одобрявам

philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #16

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    За тези обяви вече се обаждах - техника каза, че няма проблем, могат да се монтират на моя тв, просто няма да ми работят някои функции като амбилайта и не помня още какво. Трябвало да се монтира от техник, понеже буксите нямало да са същите и след монтажа да се направи някаква доста сложна настройка на самия телевизор от сорта на препрограмиране и тн. Стори ми се много сложно и да си призная не достатъчно надеждно, а овен това на Филипса като не му работи амбилайта с какво ще е по-различен от другия...Не знам, лично мнение. Та поради тази причина се зарових из сайтовете да проверя и опитам няма ли да се намери точно от такъв модел платка.
    ...Погледнато от друга страна - научих и доста полезни неща

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #17

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Търси модул точно със същите означения!
    Всичко останало е като тука има-тука нема!
    Antonyo одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #18

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Антонио, не знам дали ще ти работи или няма амбилайта. По принцип това наистина е единственото предимство на тези телевизори, така че споделям мнението ти. Иначе относно дънната платка - понеже имах подобен проблем наскоро - може да ти липсва сателитния тунер напримерно. След смяна на оригиналната платка с нова ? такава (но от друг модел тв-ор) сателитният куплунг изчезна. Оригиналната платка поддържаше C/T/S тунери... Но ти си решаваш...
    Antonyo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #19

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Antonyo
    След монтажа на платката и стартирането на телевизора се влиза в сервизното меню и се правят настройки на фабричните за модела екстри(опции) - има списък на етикета залепен отзад на телевизора. Виж първи пост на темата за Филипс.
    Промените в сервизното меню се правят от сервизен техник. За незапознат с неговите възможности, има риск да прецака телевизора...и пак нова платка или препрограмиране на настоящата.
    Antonyo одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #20

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Antonyo
    След монтажа на платката и стартирането на телевизора се влиза в сервизното меню и се правят настройки на фабричните за модела екстри(опции) - има списък на етикета залепен отзад на телевизора. Виж първи пост на темата за Филипс.
    Промените в сервизното меню се правят от сервизен техник. За незапознат с неговите възможности, има риск да прецака телевизора...и пак нова платка или препрограмиране на настоящата.
    Още веднъж Благодаря на всички Вас за съдействието. Задължително техник ще поставя платката и ще прави настройките когато се стигне до там.
    Вчера ми вкараха друга муха в главата - въпроса беше - от къде съм бил сигурен, че именно мейнборда бил отишъл а не захранващата платка, след като не светел индикатора на телевизора когато се включи към захранването - да му се не види, от къде да знам аз защо не свети лампата, сигурно и тя гръмнала при случката - нещата май отиват на никъде - ще го зарежа Филипчо май

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #21

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Може да замериш изходящото напрежение на захранващият блок.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #22

    Отговор: philips 42PFH6309/88 - може ли да се съживи :)

    Добре, ще звънна на техника да му го закарам да замери и да каже човека какво аджиба да търся.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 08-11-14, 18:30
  2. Телевизор PHILIPS 42PFH6309 3D LED дайте мнение
    От audiceco във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-14, 15:03
  3. Tv Philips-може ли с безжична клавиатура
    От injenercheto във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-13, 21:13
  4. GeForce и Radeon заедно - може, може :)
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-08, 11:17
  5. може ли да се разкодира телефон philips 350 на vod
    От Vagabundo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 06-09-04, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе