Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree12Одобрявам

Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #16

    Отговор: Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

    Не виждам логика да се сменят батериите с нови. Не и за такъв проблем. Стига разбира се да не са протекли и дистанционното да работи задоволително.

    Колкото до сервиза, едно телефонно обаждане няма да навреди, и с нищо не те задължава.
    Ако телевизорът е в гаранция, по-добре ще е да я използваш преди да е изтекла.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #17

    Отговор: Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

    Цитат Първоначално публикувано от movx2000 Виж публикацията
    Не виждам логика да се сменят батериите с нови. Не и за такъв проблем. Стига разбира се да не са протекли и дистанционното да работи задоволително.
    https://www.lifewire.com/fix-tv-turn...itself-4685838
    https://www.apartmenttherapy.com/why...by-itse-147969
    https://www.ifixit.com/Answers/View/...urns+on+itself
    и т.н. ....
    нека да пробва, бързо и лесно се разбира дали проблема е в дистанционното/батериите или ТВто.
    Немския ми е мъгла, сори...
    Compare одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #18

    Отговор: Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

    Наистина са го писали това със смяна на батериите на много места, което не значи, че е състоятелно.
    Казвам моето лично мнение. Не пречи да пробва разбира се. Няма да има вреда.

    Най-лесно е просто да се разкара дистанционното, най-добре да се затвори в непрозрачна, например картонена кутия или шкаф, в друго помещение, или да му се извадят батериите за да е сигурно, че не дистанционното включва телевизора.
    Ако дистанционното е заливано с течност, разбирам, но батериите когато отслабнат, това просто няма как да предизвика излъчване на сигнал от дистанционното. А той казва, че дистанционното не е заливано и е пазено.

    Другият вариант е да се залепи парче черен изолирбанд или просто парче черна непрозрачна хартия върху сензора за дистанционно на телевизора.
    Пробва се с дистанционното отблизо и ако не се задейства, значи сензорът е добре закрит.

    Е да, и той няма да може да го ползва, но примерно сензорът може да се закрива само когато не ползват телевизора. И така, ако пак се включи сам при закрит сензор, значи 100% проблемът е в самия телевизор.

    Сега, може и някакъв таймер да е настроен в телевизора, да го включва в определен час или по друг критерий. Не познавам този модел и не знам дали има таймер. Моят Самсунг например, без да е с андроид си има такъв таймер.

    Голяма мистерия с този Филипс.

    P.S. Сега видях в един форум, някакъв човек от Естония се оплаква от същия проблем. Махнал батериите на дистанционното, и проблемът изчезнал. Значи много вероятно е проблемът да е в дистанционното и в този случай.

    Дадох съвет да се попита в сервиза, понеже има голяма вероятност там вече да са се сблъсквали с този проблем, ако е масов и да знаят решението му. Вместо да се луташ по форуми, пий от извора. Търси решението там, където е най-вероятно да го намериш.
    Работил съм в гаранционния сервиз на Филипс... преди години. Спомням си, че повредите най-често бяха еднотипни. Типични за даден модел телевизори са най-често 1-2 или 3 вида повреди. Само като почне клиентът да обяснява и на втората дума на мен вече ми беше ясно какъв е проблема. Като знам проблема, и сме намерили решението му в сервиза, отстраняването е рутинна задача.
    Трудно беше когато се появи нов вид повреда, неизследвана до момента, и почнат да се трупат телевизори с този проблем за ремонт. Имам предвид такива повреди, които трудно се диагностицират и този процес понякога отнема доста време и усилия.
    Този пост е редактиран от movx2000; 15-02-20 в 16:09.
    Compare и espace харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    3
    #19

    Отговор: Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

    Върни на фабрични настройки проблема изчезва за известен период.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #20

    Отговор: Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

    Какво стана, намери ли се решение на проблема?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #21

    Отговор: Телевизора се включва сам ,Philips 49pus7503/12 ?

    Не,но поне не се среща така на често.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Philips 49PUS7503/12 няма звук?
    От Compare във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-19, 09:12
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-01-18, 22:35
  3. Телевизор Philips 40PFL3008H/12 Не се включва ! Помощ
    От emilianovich във форум Philips телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 08-11-16, 16:09
  4. Проблем - телевизора не се включва
    От laptoo във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-16, 11:58
  5. Отговори: 1
    Последно: 07-01-09, 08:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе