Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #1

    Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Здравейте,
    предстои ми купуването на нов телевизор, понеже телевизора в на детето ми статя пострада от джойстик на PS4 и е за смяна .
    До сега съм ползвал и двете марки, като единия филипс е стар PFL, от който съм много доволен, както и от LG-то което е вече на 8 години.
    Сега чуденето ми е между двата модела PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA. Моля за мнение, на кое да се спра понеже сътрудниците в магазините нямат никакво мнение и всички насочват към Самсунг (Може да имат таргет игра)
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Предимството на Philips е Андроид и възможността му да се инсталират множество приложения, както и DTS подръжката при филмите ПРЕЗ KODI.
    От друга страна LG, имат най интуативнита ОС, след Андроид. И невероятно добро дистанционно. Но подръжката на DTS - не е налична през медиа плеъра (както и за повечето други марки Smart TV).
    Относно картината и звука, ще трябва да провериш на място кой ще ти хареса.
    Ако искаш среден клас ТВ с Android, разгледай на TCL, модел- C QLED (C715 например).
    Този пост е редактиран от tek; 20-04-21 в 16:16.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Предимството на Philips е Андроид и възможността му да се инсталират множество приложения, както и DTS подръжката при филмите ПРЕЗ KODI.
    От друга страна LG, имат най интуативнита ОС, след Андроид. И невероятно добро дистанционно. Но подръжката на DTS - не е налична през медиа плеъра (както и за повечето други марки Smart TV).
    Относно картината и звука, ще трябва да провериш на място кой ще ти хареса.
    Ако искаш среден клас ТВ с Android, разгледай на TCL, модел- C QLED (C715 например).
    Благодаря за отговора! Гледал съм TCL 43P615 и 55Р615 ок са, но не ме грабнаха, този който казваш ти не ми е припадал.
    Конкретно ме интересуваше, като качество на матриците на двата модела.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #4

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Цитат Първоначално публикувано от fonzis Виж публикацията
    Благодаря за отговора! Гледал съм TCL 43P615 и 55Р615 ок са, но не ме грабнаха, този който казваш ти не ми е припадал.
    Конкретно ме интересуваше, като качество на матриците на двата модела.
    QLED-a е аналога на Nanocell технологията при LG
    P- серията при TCL e бюджетния клас.

    Разликата на двата модела е в матриците (LG-IPS. Philips- MVA).
    Което , ще рече че LG ще има преимущество във ъгъл на гледане и по-реални цветове.
    Докато Philips-a ще има по-добро "истинско" черно и не толкова добри ъгли при гледане на ТВ.
    Този пост е редактиран от tek; 20-04-21 в 19:31.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Кажи за какво ще се ползва основно.
    Филипса е с VA панел и директна подсветка, който е по-добър за игри и филми, плюс това е с 3инча по-голям и с андроид.
    ЛГ е с IPS и периферна подсветка, като единственото му предимство е по-големият ъгъл на гледане, за филми ще е трагедия.
    И двата тв са с 50/60 хц панел, така че аз бих избрал Филипса, отделно амбилайта е приятна функция.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #6

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Всеки вид/тип матрица има компромиси.
    Така, че си реши приоритетите. Отиди да разгледаш набелязаните модели "на живо".
    Разликата между типа на панела (VA vs IPS) виж в това видео (ако имаш монитор със прилична матрица или телефон с добър дисплей), ще разбереш, че цветовете на Philips-a са далеч от реалното.
    Но, на място може да се окаже друго. Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    цветовете на Philips-a са далеч от реалното.
    Това не е вярно.
    Ако го приемем по презумпция, то значи на TCL-a са трагични.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Това не е вярно.
    Ако го приемем по презумпция, то значи на TCL-a са трагични.
    На видеото изглежда цвета че е далеч от реалния, за мен.
    Не случайно написах че на живо има вариант да е друго.
    Да не говорим, че не всеки човек може да го различи и да му
    Направи впечатление. Даже се харесва на повечето от аудиторията, че по цветно и контрастно..

    Сещото е, и при аудио техника един харесва неутрален звук, друг харесва преповдигнати ниски честоти и високи например
    Както, казват хората на цвят и на вкус, няма приятели.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Благодаря момчета! Телевизора ще бъде в хол и ще се гледат телевизия на него, филми и ще се играе на плейстейшън от време на време.
    Вече и аз клоня повече към Филипса, андройда и амбилайт сякаш ми натежават в негова полза.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10

    Отговор: Избор между PHILIPS 58PUS8535 и LG 55NANO813NA

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    На видеото изглежда цвета че е далеч от реалния, за мен.
    Не случайно написах че на живо има вариант да е друго.
    Да не говорим, че не всеки човек може да го различи и да му
    Направи впечатление. Даже се харесва на повечето от аудиторията, че по цветно и контрастно..

    Сещото е, и при аудио техника един харесва неутрален звук, друг харесва преповдигнати ниски честоти и високи например
    Както, казват хората на цвят и на вкус, няма приятели.
    Щом човек, който нищо не разбира от телевизори и няма никакви претенции, отбеляза, че цветовете на ТCL-a са изопачени и нереалистични, значи можеш да си представиш за какво говорим, дори ме упрекна, че не съм взел отново Филипс.
    Това разбира се беше на стандартна настройка при пускането на ИП тв, която аз не гледам и не съм се занимавал, но след тази забележка трябваше да го калибрирам.
    Колко хора могат сами да си калибрират телевизора и го правят, и колко хора цъкат вградените режими на картината.
    Щом един телевизор излиза от завода с такива настройки, то това е показателно за качеството.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #11
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Щом човек, който нищо не разбира от телевизори и няма никакви претенции, отбеляза, че цветовете на ТCL-a са изопачени и нереалистични, значи можеш да си представиш за какво говорим, дори ме упрекна, че не съм взел отново Филипс.
    Това разбира се беше на стандартна настройка при пускането на ИП тв, която аз не гледам и не съм се занимавал, но след тази забележка трябваше да го калибрирам.
    Колко хора могат сами да си калибрират телевизора и го правят, и колко хора цъкат вградените режими на картината.
    Щом един телевизор излиза от завода с такива настройки, то това е показателно за качеството.
    Philips има и voice control на бг който си е удобство за youtube. Ако се спреш на него ти препоръчвам да направиш през настройките картината на жив, да си направиш студени цветове и да вдигнеш леко контраста има и още много настройки. Лично съм се заигравал с него и телевизора е доста добър, но иска да се пипне по цветовете.

    Поздрави

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на телевизор между Samsung 55Q65T и LG 55NANO813NA
    От SPaun във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-20, 00:55
  2. Отговори: 6
    Последно: 24-12-15, 13:32
  3. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 21:49
  4. Избор между PHILIPS 32PFL6606H и SAMSUNG UE-32C6500
    От popeto77 във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-11, 18:06
  5. Избор на TV между LG i Philips
    От gbrosa във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 12:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе