Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree1Одобрявам

Проблем с дистанционното

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #1

    Проблем с дистанционното

    Здравейте, искам да попитам дали някой се е сблъсквал със следния проблем на тв Philips 55pus7803: изтощиха се батериите на дистанционното смених ги и от тогава за ден два пак се изтощават и трябва да ги сменям постоянно
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-22 в 17:59.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Да не е заливано с нещо дистанционното?
    Това на мен ми прилича на залепнал в натиснато положение бутон/ - ни.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #3

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Да, и аз чета, че е от залепнал бутон... често залепвал амбилайт бутона.
    Разглоби и огледай.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #4

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Провери дали няма активирано копче постоянно (залепнало) , като насочиш камерата
    на смартфон към сензора отпред, без натиснато копче, ще разбереш.
    Ако е така, го разглоби, почисти със спирт Натъркваш със графит от молив (B,HB) при проблем с натискането на копчетата
    където прави контакт.
    Или сменявай го с ново, ако проблема продължи.
    Този пост е редактиран от tek; 26-01-22 в 18:12.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Ще го разглобя и огледам, не заливано .... Благодаря. Готов съм да го сменя направо с ново , но откъде да намеря такова оригинално с гласово търсене, имате ли идея ?

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #6

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    На дистанционното трябва да има модела му или в упътване то на ТВ. Търсиш същото, например в Емаг или в сайтовете за техника. Ако, ли не погледни за заместител.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #7

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Цитат Първоначално публикувано от asen83 Виж публикацията
    Ще го разглобя и огледам, не заливано .... Благодаря. Готов съм да го сменя направо с ново , но откъде да намеря такова оригинално с гласово търсене, имате ли идея ?
    За оригинално - забрави, цената е 108 лв в Алиекспрес и 100 евро из Европа (за ново).
    Аз съм с такова за по-стар модел (без амбилайт бутон и без гласово/клавиатура) и го ползвам предимно него, че е и по-леко и по-малко - 8 евро беше по спомени от немския ибей (Original TV Remote Control YKF406 for PHILIPS SmartTV) и оригиналното само при нужда го ползвам, че е и по-тежко и неудобно най-вече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Ок мерси . Довечера ще го разглобя и дано е от бутон, че си искам оригиналното.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Ако има залепнало копче ще си покаже, надали тв-то ще приема сигнали от другите копчета.
    Виж дали няма някаква актуализация, на моето редовно ми изписва.
    Пробвай и с други батерии, да не би да си попаднал на някакви дефектни.
    Тези дистанционни много бързо ги ядат, на моето през няколко месеца ги сменям.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от asen83 Виж публикацията
    Здравейте, искам да попитам дали някой се е сблъсквал със следния проблем на тв Philips 55pus7803: изтощиха се батериите на дистанционното смених ги и от тогава за ден два пак се изтощават и трябва да ги сменям постоянно
    Привет,

    Вземи си алкални по хубави. Ако са обикновенни ги яде за норматив. Ако имаш после проблем с войса и qwerty, ако се е развързал и не можеш да го сдвоиш пиши

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #11

    Отговор: Проблем с дистанционното

    С алкални съм само такива вземам. За сдвояването знам Интересното е че сега сложих пак чисто нови (Varta взех тоя път, нз да ли са ок) пробвах с камерата не се вижда да мига да има задържало копче. Пробвах да актуализирам софтуера на дистанционното и ми изписа слаби батерии , а са на 5 Мин . Направо нз вече

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #12

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Цитат Първоначално публикувано от asen83 Виж публикацията
    С алкални съм само такива вземам. За сдвояването знам Интересното е че сега сложих пак чисто нови (Varta взех тоя път, нз да ли са ок) пробвах с камерата не се вижда да мига да има задържало копче. Пробвах да актуализирам софтуера на дистанционното и ми изписа слаби батерии , а са на 5 Мин . Направо нз вече
    Извади батериите на дистанционното и изчакай няколко часа и пак ги постави (за да нулира дистанционното).
    Другият вариант е наново да направиш връзка на дистанционното с ТВ. И като краен вариант да ресетнеш ТВ (фабрични настройки)
    Провери и за нов ъпдейт на ТВ.
    Ако, не се оправи ново дистанционно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #13

    Отговор: Проблем с дистанционното

    Това дистанционно не е BT?
    За IR камерата ще види, но за BT?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #14

    Отговор: Проблем с дистанционното

    ВТ е, но има и IR...

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: Проблем с дистанционнота

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Провери дали няма активирано копче постоянно (залепнало) , като насочиш камерата
    на смартфон към сензора отпред, без натиснато копче, ще разбереш.
    Ако е така, го разглоби, почисти със спирт Натъркваш със графит от молив (B,HB) при проблем с натискането на копчетата
    където прави контакт.
    Или сменявай го с ново, ако проблема продължи.
    Да внимава със спирта, че по аптеките и на други места се продава смес между спирт и дестилирана вода и дори в аптека могат да го излъжат.При 60%-70% спирт и останалото вода ще си докара по-голям проблем.

    По-скоро да го почисти или с контактен спрей или WD40.

    Аз така "чистих" на стария лаптоп преди 7-8 години термопаста на процесор и взе да прави проблеми, едва когато го занесох на сервиз казаха, че от аптеката са ме излъгали за "чистия спирт" и са ми дали разреден с дестилирана вода.

    Не си давайте парите за варта и други подобни.

    Има алкални батерии с търговските марки на хиперите - ЛИДЛ, БИЛА, Кауфланд, и дори някои известни марки производители произвеждат и "базов клас", но те вършат повече работа от duracell.

    Пробвай тези: https://www.carrefouruae.com/mafuae/...x4-red/p/89053

    Отделно имат от тази марка(eveready) Silver и Gold алкални батерии.

    Има и още една марка Maxell те също са много яки - ползвам 1.5 в батерии за тример, така както тези го въртят, никоя друга марка не го е въртяла...Отделно, че издържат натоварване и по-дълго време без "да приклякат" ...

    Успех.
    Този пост е редактиран от justify; 27-01-22 в 12:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе