Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Смяна на резолюцията на Philips с Android

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #1

    Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Здравейте, искам да попитам нещо относно телевизорите с вграден Андроид От няколко дни съм собственик на 55oled707, но предполагам въпросния проблем засяга всичките . Като цяло съм доволен от покупката, успях да си настроя картината по мой вкус, но има само едно нещо, което още малко ме дразни. Според мен вградения Андроид работи на 4к@60p, а както знаете нашите телевизии излъчват на 50Hz. Когато гледам телевизия (EON) на всеки 2-3 секунди има едно дразнещо прескачане на картината. Когато пусна от Тубата нещо на 60Hz си върви супер гладко без никакви проблеми. Тествах и 50Hz от Youtube и се държи абсолютно същото като ЕОН. Та според мен всичкото това води до заключението, че вградения Андроид подава към дисплея 4К@60. Та въпроса ми е, има ли как да се смени резолюцията на 4К@50p, било то от сервизно меню, или от самия Андроид, с някакъв софт, който отключва всички опции. По менютата на телевизора няма никъде опция да променяш каквото и да било в тази посока.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    102
    #2

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Анроида не е 4К а 1080. За тая работа трябва AFR, но анроид не го подържа за сега. Предвижда се в новата версия. На бокс има начин с рут, но тук не знам да има начин. Да не би да е от нещо друго?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Телевизора е 4К, както и резолюцията на вградения андроид. Защото когато пусна нещо в YouTube, автоматично сменя резолюцията на видеото на 2160 (ако има налична такава). Какво е AFR?

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от ohluva Виж публикацията
    Телевизора е 4К, както и резолюцията на вградения андроид. Защото когато пусна нещо в YouTube, автоматично сменя резолюцията на видеото на 2160 (ако има налична такава). Какво е AFR?
    Резолюцията на андроида е 1080р. Авто фрейма рейд виж в Гугъл.

  6. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #5

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Аз не знам да има дроид тАлАвизор от каквато и да е марка, на който резолюцията на графичния интерфейс да е различен от 1080p.
    Toва е ограничение на имплементацията от производителя и дроид АПИ, което до 12 версия не е преодоляно.
    Твърди се, че нефликс, примевидео, аппле, хбо, тубата, УЖ променят резолюцията, щом се пусне съответния контент.
    В коди, обаче, каквото и да се прави, винаги вю-то е даунскейлнато до 1080р 50/60Hz.
    Няма AFR в дроид телевизорите и след толкова години за мен това им е най-големият недостатък.
    Отколешна мечта ми е да си пусна само дроид оледа, ресийвъра и да си гледам контент в истинска резолюция, фреймрейт, пастру атмос/трухд/дтс(хд) звук, но няма шанс за момента...
    Абсолютна измама са тия дроид тв-та, за мен.

    За сравнение,
    nVidia SHiELD боксовете с андроид 11 са правилно разработени, имат AFR и там дори в коди-то се вижда на вю-то каквото трябва при съответния контент.

    И те такаааам.
    Но 99.998% от (тъ)потребителите хич няма да ги забележат тия неща, че да се заинтересуват.
    Живи, здрави и... щастливи. Доколкото е възможно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #6

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Ясно. Принципно има разлика когато от тубата или HBO гледам 1080 или 2160, та може и наистина да променят. Ще пробвам да свържа един Амазон стик 4К или Mi 4k да видя как ще се държи ЕОН и съответно плавността на движенията. Там мога да си избера каквито настройки искам като резолюция.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #7

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Гнусотийката идва ето от тук:




    Ta,
    в коди на дроид тАлАвизор,
    горе, в ляво, каквато и да е резолюцията на оригиналния контент, винаги ще виждате (Х,Х) -> (1920,1080)
    При правилно настроен нвидиа шийлд, корелек на амлоджик кутийка и правилно настроено коди,
    в същия този ляв ъгъл ще виждате каквото трябва към каквото трябва.
    Сега нямам време да проверявам как беще на Fire 4K и на Mi 4К стикове, по спомени амазона май работеше коректно, шаумяу-то - същото гУмно като дроид тв.

    Ако искате да си пуснете червейчето на съмнението, четете как тук.
    Аз до ден днешен не мога да се уверя измама ли е това с резолюцията на тия дроид тАлАвизори или не...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #8

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Както и предполагах на Файъра на 4к@50 всичко е перфектно. Движенията са плавни, без прескачане. Аз май съм от тези за които чашата е наполовина пълна и по скоро си мисля, че няма логика 4К телевизор с вграден андроид да плейва на 1080. А и както казах вижда се осезаема разлика когато в тубата превключиш от 1080 на 2160. Принципно не ползвам Коди и отдавна не съм го пипал, но от линка има интересно обяснение, а именно: (720,576)->(1920,1080) = (Resolution of video)->(Output resolution) Reveals any upscaling or downscaling. The example shows upscaling by Kodi and your TV may further upscale. eg in this example a 4K TV will upscale from 1920x1080 to 3840x2160.
    По скоро си мисля, че Коди не познава (не си говори на правилния език) правилната резолюция на дисплея и затова прави ъпскелинг до 1080. Когато пусна видео от YouTube, то качеството автоматично е избрано на 2160, без да променям каквото и да било, тоест познава че дисплея е 4К и пуска тази резолюция. На стария ТВ (FullHD), видеото си беше автоматично на 1080, въпреки че има и по-високи резолюции.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #9

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Гледам еон на 806 и нямам категорично прескачане на картината.

    Интерфейса е на 1080p, най-лесно се вижда с коди:



    Но ако пуснеш 4к видео резолюцията се сменя.

    TrueHD passthrough едва ли ще видим.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #10

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Цитат Първоначално публикувано от ohluva Виж публикацията
    Както и предполагах на Файъра на 4к@50 всичко е перфектно. Движенията са плавни, без прескачане. Аз май съм от тези за които чашата е наполовина пълна и по скоро си мисля, че няма логика 4К телевизор с вграден андроид да плейва на 1080. А и както казах вижда се осезаема разлика когато в тубата превключиш от 1080 на 2160. Принципно не ползвам Коди и отдавна не съм го пипал, но от линка има интересно обяснение, а именно: (720,576)->(1920,1080) = (Resolution of video)->(Output resolution) Reveals any upscaling or downscaling. The example shows upscaling by Kodi and your TV may further upscale. eg in this example a 4K TV will upscale from 1920x1080 to 3840x2160.
    По скоро си мисля, че Коди не познава (не си говори на правилния език) правилната резолюция на дисплея и затова прави ъпскелинг до 1080. Когато пусна видео от YouTube, то качеството автоматично е избрано на 2160, без да променям каквото и да било, тоест познава че дисплея е 4К и пуска тази резолюция. На стария ТВ (FullHD), видеото си беше автоматично на 1080, въпреки че има и по-високи резолюции.
    Сега си включи АФР от стика и си гледай от него

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #11

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    На firesticka трябва да сте направили настройка Автоматично за дисплея, иначе каквото и да сте казали на кодито няма да превключва резолюцията на 1080/24 или 4к на колкото трябва. Тъпото на моето сони е, че не мога да използвам неговият си бутон инфо, когато е пуснато приложение, само при входен сигнал от портовете може. Иначе с кбд дава 1080 на филм с коди инсталирано на сонито. Но не съм виждал насичане, та може наистина да има проблем с инфото просто. Защото гледам доста филми, също и туба и няма проблеми с насичане.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #12

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    При сигнали по хдми портовете измама няма.
    Пак при условие, че всичко на външното устройство е настроено както трябва.
    Въпросът тук е за приложенията директно и само на дроид телето. Там е измамата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #13
    Цитат Първоначално публикувано от emzo Виж публикацията
    Гледам еон на 806 и нямам категорично прескачане на картината.
    То не е прекачване на цялата картина, а на самото движение. Тези телевизори смятат кадрите преди да ги визуализират и както върви плавно движението (примерно мач) и изведнъж, все едно прескача няколко фрейма и пак си продължава плавно. И това се повтаря на всеки 2-4 сек. Според мен идва точно от това че телевизора работи на 60 Hz (това го потвърждава и Кодито), a ТВ стандарта в Европа е 50 Hz. И на телевизора почват да му се губят фреймове, които той няма от къде да покаже и затова компенсира с това леко прескачане на движението.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #14

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Цитат Първоначално публикувано от ohluva Виж публикацията
    То не е прекачване на цялата картина, а на самото движение. Тези телевизори смятат кадрите преди да ги визуализират и както върви плавно движението (примерно мач) и изведнъж, все едно прескача няколко фрейма и пак си продължава плавно. И това се повтаря на всеки 2-4 сек. Според мен идва точно от това че телевизора работи на 60 Hz (това го потвърждава и Кодито), a ТВ стандарта в Европа е 50 Hz. И на телевизора почват да му се губят фреймове, които той няма от къде да покаже и затова компенсира с това леко прескачане на движението.
    На варненски: Такоз е брат.
    Има хора които не ги виждат тези неща. Виж там какви настройки има за моушън филипса и ги спри, или пробвай всички. Или си гледай от стика.

    Едит: match original frame rate
    Този пост е редактиран от tolostoi; 25-11-22 в 21:48.

  18. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #15

    Отговор: Смяна на резолюцията на Philips с Android

    Еми, баш, де. За това иде реч.
    За тези, които искат да гледат максимално близо до оригинала, дроид теле НЕ става.
    На мен ми не требват улучшалки-уплавнялки, изкуствено-интелектуално предугадени допълвания на липсващи кадри и движения, и бесни нереално избичени гнусмасови цветове.
    Затова дроида директно на теле не ми върши работа, от каквато и да е марка. Защото 99.98% са с медиатек сокове с орязан още вътре 100мбит етер интерфейс.
    Тия са за "ценителите" на нова/босфоратв Груп халтурките и емпетройки за топ качество.
    И, до днешна дата, истината е само във външно устройство, и то - не какво да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips PUS8507 Android tv
    От marian85 във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 27-09-22, 09:13
  2. Изчезна Android-a на Philips 58PUS8505
    От stan777BS във форум Philips телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 24-05-22, 12:38
  3. KODI 18..... за Philips Android TV
    От cosera във форум Philips телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 12-03-21, 09:33
  4. Смяна Мак адрес Android Sony
    От hellrell във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 04-06-18, 08:57
  5. Телевизор Philips с Android
    От artttty във форум Philips телевизори
    Отговори: 33
    Последно: 04-12-17, 07:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе