Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #1

    Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Здравейте колеги! Преди по- малко от месец се сдобих с дадения телевизор и постоянно ми се струва, че има някакъв проблем в матрицата му! Проблема е, че когато гледам филм при по- светла картина субтитрите стават по-светли и съответно при по- тъмна картина по- тъмни. Това не съм го забелязвал при други лсд- та! Нулирал съм всички настройки на картината, както и съм изключил дин. контраст, но каквито и настройки да променям дадения проблем си остава!!! Мога да дам и друг пример.......примерно гледам предаване в което има запален огън и фона отзад е тъмен....при което при блясъка от огъня , съответно и субтитрите проблясват и потъмняват в рамките на секунди!!!!
    В дадения форум бях чел че колега е имал същия проблем и в крайна сметка се е оказал проблем във матрицата, но проблема е бил при led tv и все пак искам да Ви попитам......това нормално ли е при тези модели LCD-та или трябва да търся сервиз?!!!
    Благодаря Ви предварително!!!!!!!
    Този пост е редактиран от stunks; 04-05-13 в 18:20.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    От меню-то изключил ли си ЕКО сензора (ако въобще Д серията има такъв)?

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Ми мисля че не е точно еко сензор ....има еко режим......изключен е!!!!!
    Всичко възможно съм пробвал в настройките на тв-то....мисля че не е от тях

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #4

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Оххх писали сме за този проблем - картина с нико качество и контрол на подсветката, орязан откъм интерфейс.
    Модела беше предназначен за продажба само в източна Европа. Доста хора се оплакоха от него. ако можеш го продай и си купи друг телевизор. Пусни обява, че го продаваш понеже ти е малък, а искаш да си вземеш по-голям - обикновенно се връзват.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #5

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    За тези пари вариантите са
    LG 42PA4500
    LG 42CS460

    TOSHIBA 40LV933G


    и BLAUPUNKT TV-BW40J188 LED

    Няма особено голям избор .

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #6

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Щом си го взел преди месец , явно е бил върната бройка с дефект (вече ясно какъв ) - модела е от 2011 г.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Mislq 4e tova ot koga e modela ne e 4ak ot takova zna4enie.....prosto iskam da znam tova defekt li e ili ne?!

    Mod Edit: Мисля, че писането на кирилица е задължително!!!

    Ще се коригирам!
    Този пост е редактиран от stunks; 05-05-13 в 18:50.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #8

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Не е дефект.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    hrisotslav2 Това е от друг форум.....и именно то ме смути!
    1. "И аз да си кажа моята болка. Сигурно е от настройките, но понякога, когато има черен фон, екрана потъмнява, а отзад има светъл фон, и екрана става по светъл. Много ясно си личи на субтитрите, стават по светли и по тъмни. Това нормално ли е за ЛЕД? Или сигурно е нещо на Автоматичен режим? Че още не съм стигнал до разучаването на настройките на картина и тем подобни".
    2. "Снощи го оставих на режим ФИЛМ, де да видим тия дни как ще е.

    П.С. @ АЗЗ
    не вярвам да е от това. Не забелязах добре, дали на тъмна или светла (на лампа) стая, май и в двата варианта се получава. Значи, незнам дали е само в режим на ТВ, или и в режим на ЮСБ и ХДМИ. Помня че даваха някакъв филм по БТВ и когато героя е на преден план а отзад е на тъмен фон, картината става по тъмна и субтитрите потъмняват, а когато отзад дават по светъл фон (след героя) и субтитрите и картината стават по светли. Снощи гледах кунг-фу панда през ЮСБ и в режим ФИЛМ и май не забелязах такъв проблем. Ще го проследя тия дни. По принцип, разбирам да има ефект, но на тъмен фон да прави по светла картина и обратно, на светъл да прави по тъмна, а то хубава работа, ама..."

    3. "Здравейте.
    Занесох телевизора направо в магазина и говорих с управителя.Бяха любезни и мина всичко без скандали и усуквания.Пуснахме го и се видя проблема.Оказа се ,че е дефект в матрицата.Рядко се случвало при Samsung, но понякога се проявява.Този проблем мн често имали LG-тата.Оказа се ,че модела е нов и нямат никакви бройки в наличност за да ми го подменят и ако чакам не знаят колко време ще отнеме и дали скоро ще има още от този модел.Подмениха ми го с модел от следващата 6-та серия с разлика,че новия е 200Hz и е 3D и понеже е намален от 1300лв на 979лв ми доплатиха разликата с ваучер за пазаруване.По принцип не ми допада мн 3D вариант, но нямах голям избор.Може да се каже, че донякъде съм на далавера.

    Благодаря на всички за съветите и най хубавото е ,че не го занесох в сервиза, че иначе не се знаеше колко ще стои и какво ще стане".

    При мен болката е същата......какво е твоето мнение....не е дефект така ли?
    Не е изключено и управителя на магазина да не е бил много компетентен......но все пак.....съм си притеснен и незнам какво да правя.......не знам дали сервиза е най-правилното решение....ти какво ще кажеш?
    Благодаря ти предварително!!!!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #10

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    На мен ми звучи абсурдно написаното в онзи форум - че проблема бил в матрицата. Пусни го в режим Кино и виж дали пак го има това. Според мен проблема е софтуерен - автоматичен контрол на подсветката. Ти си решаваш, ако решиш занеси го за проба да видим какво ще ти отговорят.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Дори и при този режим пак се забелязва проблема.....е по- малко се забелязва все пак картината става доста по- тъмна.
    А ако актуализирам фърмуера? Телевизора ми е със най- новия....дали ще стане ако го презапиша? И да си призная ....нямам никаква представа как става ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #12

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Остава ти само да чакаш до излезе нова версия. Не може да качваш отново версия, която вече е качена на телевизора.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Това не го знаех.....а ако запиша старата....дали тя не е по-сполучлива?
    Аз мисля че знам какво ще ми кажат от сервиза......1-во ще стоя един месец без телевизор и 2-ро едва ли има друго решение освен замяна....а то граничи с невъзможното

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #14

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Не може да качваш стара версия - съмнявам се и в сервизите дали го могат.
    Е ако ти предложат замяна - супер, другият вариант е да го продадеш.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: Проблем с картината на SAMSUNG LE40D503

    Благодаря ти......ако все пак се сетиш за някакъв вариант за корекция на дадения дефект ще се радвам да споделиш.....и все пак мисля, че засега най- удачния вариант е май да си го гледам така.....а евентуално след време да го дам на сервиз....не знам как да постъпя, но все ще измисля нещо......честно казано от доста време имах желание да си купя такъв тв и за това не мисля да се занимавам с продажба.
    Благодаря ти още веднъж!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРОБЛЕМ СЪС КАРТИНАТА НА SAMSUNG UE32ES6710s
    От Фк Маноле във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-14, 19:57
  2. Настройка на картината на Samsung 2013 - UEF6XXX серия
    От Dominator във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-07-13, 23:21
  3. Update Samsung LE40D503 въпрос?
    От mavrut във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-13, 12:57
  4. Отговори: 4
    Последно: 11-10-11, 13:36
  5. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе