Страница 88 от 88 ПърваПърва ... 3878868788
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #1306

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    ue-48h6400 се ъпдейтна веднага след покупката му от технополис.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #1307

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от root666 Виж публикацията
    На снимка няма да се види, то е на една трета по диагонала от левия долен ъгъл нагоре. Сега като погледнах отзад, там влиза захранващия кабел, може би там е захранващия блок. Петънцето е като сянка около 15 мм, и се вижда само при движение на цялата картина когато фона е бял или сив.
    Предположението ти е погрешно - това не е плазмен телевизор. по форумите две години се оплакваха от Tint, докато руснаците откриха, че се предзвиква от захранващият блок, който нагрява гърба на видеопанела. При LCD нагряването не предизвикна такъв дефект, но...вероятно силно електрическо поле може да повлияе на работата на кристалите в субпикселите. Виждал съм клип в Ю-туб, с енергоспестяваща лампа(само лампа без кабел...) която светва при приближаване до гърба на ТВ Филипс.

    Това петно може да се дължи
    - на някакъв проблем с подсветката
    - DSE ефект на мръсният екран(проблем с матрицата). Проверено като е разглобен видеопанел с такъв проблем - проверени са геометрията на отражателите и дифузьорите, както и за някакво замърсяване влияещо на тяхната работа.

    В повечето сайтове и форуми бъркат неравномерната подсветка с ефекта на мръсният екран
    Пример:
    http://www.rtings.com/info/gray-unif...een-effect-dse

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten Виж публикацията
    Хм, възможно ли е да е цялата 6-а серия ?

    В първия момент си помислих това, но все пак за толкова време сигурно форумите щяха да са заринати с оплаквания.... едва ли съм този, които открива проблема....
    Пробвай с друга флашка - възпроизвеждането на филма зависи от скоростта на трансфер на флашката.
    Задължително го ъпдейтвай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #1308

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Пробвай с друга флашка - възпроизвеждането на филма зависи от скоростта на трансфер на флашката.
    Задължително го ъпдейтвай.
    Така и направих - от другите флашки тръгнаха филмите, но все още не схващам логиката.

    Не искам да обръщам темата към такава за флашките, но основната ми (от която не се получи възпроизвеждане) е ADATA UV150 32 GB, USB 3.0.
    Останалите от които тръгнаха нещата са значително по-слаби и с гарантирано минимум 2 по-бавни скорости.... (тествал съм ги всички), като визирам тестване само на USB 2.0 порт, на USB 3.0. разликата е доста по-голяма.

    Ако причината е в скоростта, то трябва да е че флашаката е твърде бърза за плеъра на телевизорите.... Но пък тогава как по-дяволите тръгва без проблеми на антиката 40EH5450 ?!?

    Иначе го тествахме на някакъв висок клас, ама не запомних модела, но беше някаква вероятно 50-ца с извит екран....

    Единствено си мисля, да има някакъв проблем с факта, че флашката е USB 3.0., но това няма никаква логика....

    Пак казвам на 40EH5450 върви изключително гладко и без проблеми.... как по дяволите телевизор от преди 3 години, възпроизвежда по-добре от флашка, която е сравнително нов модел, докато новите телевизори не могат.... просто нищо не разбирам....

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #1309

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Да, изглежда точно като DSE ефект, само че доста по концентрирано и контрастно. Масажирах го леко с мека кърпа и малко му се намали размера, на 5 см вляво от него се появява при масажиране нещо като крепеж на подсветката, вижда се доста ясно, не и при нормална работа.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #1310

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от root666 Виж публикацията
    на 5 см вляво от него се появява при масажиране нещо като крепеж на подсветката, вижда се доста ясно, не и при нормална работа.
    това трябва да се види в сервиз, но ме съмнява дали биха отворили видеопанела за да проверят реално как седят нещата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #1311

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    ADATA UV150 32 GB - аз също имам проблеми с нея, но на ефирен приемник и PC. Не я разпознават от първия път, но иначе файловете вървят след това.
    С 16GB от същата серия нямам такива проблеми. Явно 32GB не е наред.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    57
    #1312

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте!Днес забелязах,че на светъл фон,в краищата на телевизора(SAMSUNG 32F4500) има тъмни петна.Бях чел някъде,че може да се дължи на кофти сглобка и ,че трябва леко да се притисне в краищата и може да се оправи.Като реших да пробвам(не се получи),забелязах ,че рамката на телевизора не е прилепнала плътно навсякъде,т.е. на места е плътно до матрицата,но на места е леко"отворена".Телевизорът е в гаранция,но дали ще признаят това за проблем?IMG_3468.jpgIMG_3470.jpgIMG_3472.jpg
    Този пост е редактиран от Stoqn Monev; 31-12-14 в 16:35.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #1313

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте, имам следния проблем:
    При свързване между PS 3 и ТВ на някои от игрите не тръгва звукът.
    ТВ е SAMSUNG 48H6410. Другите приложения си вървят със звук(имам предвид филми музика дискове и т.н.) , но игрите не.
    Същата конзола със същите кабели съвразана с друг ТВ SONY 46W905 няма такива проблеми, тоест звук има.
    Някакви идеи??

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1314

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Ако си ползваш HDMI връзка (то друго е безсмислено) , то в менюто на конзолата си имаш авто настройки , които засичат поддържаният от телевизора формат на звука през HDMI -
    (меню ПС3) втора колонка (settings)> sound settings>audio output settings> HDMI>automatic

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #1316

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten Виж публикацията
    как по дяволите телевизор от преди 3 години, възпроизвежда по-добре от флашка, която е сравнително нов модел, докато новите телевизори не могат.... просто нищо не разбирам....
    Няма нищо учудващо в това. От 2012 година всичко отива бавно и славно надолу. Производителите си гледат интереса и пробват да спестят от всичко възможно. Това е и единственият им мотив да продължават да вадят нови модели всяка година.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #1317

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Имам три флашки Адата, тип точно като гореупоменатите. Две по 16 и една от 32 GB. Едната малка е форматирана от самия Самсунг 40 H6400 и не прави никакъв проблем. Другите две са форматирани NTFS с Windows и пак са безпроблемни на Samsung H 6400 и LG LB671V. Заедно с външен хард Тошиба 500 GB.
    Я си виж как са форматирани флашките. Направи ги NTFS, или exFAT, пък тогава виж какво ще стане. Това, че са 3.0 няма никакво значение. Обратно съвместими са.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1318

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    За обратната съвместимост на теория трябва да си прав, но на практика за съжаление не си . Имам външен USB 3.0 диск който на няколко мои устройства не иска да се види.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #1319

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Да, направих го. Всичко е наред. Благодаря. Честита 2015 г. на всички.
    Интересно защо SONY-то нямаше нужда от тази донастройка...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #1320

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

    Поради натрупване на доста страници, темата е заключена.

    Отворена е нова тема-продължение
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tv-2015-a.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 88 от 88 ПърваПърва ... 3878868788

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1678
    Последно: 12-04-24, 22:47
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе