Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree5Одобрявам
  • 2 Post By Daxy
  • 1 Post By Daxy
  • 2 Post By hristoslav2

Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    1
    #1

    Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    Здравейте,предстой ни покупка на телевизор,но не можем да изберем кой модел 48-50 инча до 1400-1450лв
    Дайте съвети,предложения... Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?


  5. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #4

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    1500 лв. са много пари за техника която в днешно време умира до седмица най-късно след изтичане на гаранцията.
    Отпадъците на Самсунг са царете на мошенгийството! Максимум 4 години и умират лед отпадъците на уж корейската фирма дето всичко е китайско.

    Няма свястнаа марка вече.
    karambam и iveto харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #5

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    Изключително обосновано и полезно мнение. :D

    Sent from my Samsung Galaxy Note 4 Edge

  7. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #6

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    Достатъчно си изпатих от новите отпадъци на Самсунг.
    Дали са некадърници или нарочно произвеждат брутално скъпа техника да издъжри 4 до 5 г. максимум не ме вълнува.

    Вълнува ме това че 95% от продукцията им е скъп отпадък!

    Още по бесен съм на сервизите на самсунг за лед телевизори....и в тях са или некадърни или нарочно се подиграват с изстрадалите собственици на отпадъците наречени лед лсд самунг....най-честият отговор в 98% от случаите е - не може да го ремонтираме ремонта е по-скъп от телевизора.
    Този пост е редактиран от Daxy; 13-09-16 в 14:34. Причина: д
    iveto одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    Цитат Първоначално публикувано от Daxy Виж публикацията
    1. Достатъчно си изпатих от новите отпадъци на Самсунг.
    Дали са некадърници или нарочно произвеждат брутално скъпа техника да издъжри 4 до 5 г. максимум не ме вълнува.

    2. Вълнува ме това че 95% от продукцията им е скъп отпадък!

    3. Още по бесен съм на сервизите на самсунг за лед телевизори....и в тях са или некадърни или нарочно се подиграват с изстрадалите собственици на отпадъците наречени лед лсд самунг....най-честият отговор в 98% от случаите е - не може да го ремонтираме ремонта е по-скъп от телевизора.
    Извинявам се..но

    1. Това, че си случил на дефектна бройка, съвсем не означава, че всички бройки са такива. Предполагам, че оценката ти се дължи на неприятната емоция от случилото се....разбирам те напълно защото и на мен ми се е случвало да ми дефектират двата телевизора от различни марки(не Семсун), с тази разлика, че бяха в гаранция - вторият в закупената разширена такава.
    При всички ел. продукти има планирано остаряване...

    2. На каква база даваш оценката в проценти? Вътрешни доклади за дефекти по модели и бройки годишно ?

    3. Тук си прав! Българските сервизни техници работят само на сигурно - гаранционни ремонти, но при извън гаранционен ремонт ги мързи да направят диагностика и поразровят за резервни части в нета....Тук има и друг проблем, 2 години след излизането на даден модел, се спира поддръжката на резервни части за него.
    Така са научени от производителите, които не им позволяват да отремонтират детайли от техниката, а само да открият в коя част е проблема и да поръчат нова такава от централният склад.
    Правилно си разбрал - примерно заради дефектирал кондензатор, транзистор или чип за някой порт - не се вади поялник, разпоява и подменя, а се поръчва нова платка.
    Повредените платки се изпращат в сервиз някъде в централна Европа , който е сертифициран и има сключен договор за ремонта им. След което, тези платки отиват за резервни части или в така наречените refurbished телевизори, които се продават на занижена цена.
    Ако ти е дефектирал видеопанела и телевизорът е извън гаранция, то наистина ремонтът(поръчката, доставката и подмяната с нов) струва 60% от цената на нов телевизор.
    svetlio1 и kokovox харесват това.

  10. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #8

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    От година на година все по съкратено е "планираното остаряване".
    Щом още на втората година спират частите.....въобще не ме очудва че на четвъртата година никъде из сервизите не искат да го вземат даже за ремонт.

    Вече ще избирам дълго и продължително и за много по-малко пари! След като за 1500 лв. ме предаде на четвърта година....смятам много години напред повече от 900 лв. да не давам...

    въпреки че в момента съм в дилема Шарп 43 инча фулл хд Полша....Филипс 43 инча от Полша 4К ултра хд за 899 лв. или Панасоник Чехия 40 инча фулл хд за 749 лв. да взема.....

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #9

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 48-50 инча ?

    Поддръжката е най-важна. Вече марките нямат значение, а как си поддържат продуктите гаранционно, а и след гаранционно. Знам че тук Сони много се тачи за телевизори, но ако сервизите, които ги поддържат са бай ганьовски....Всяка техника може да даде дефект и според мен твоя проблем е със сервизите на Самсунг, което си е голям проблем. Аз по същата логика не бих си взел хладилник Либхер. Германското качество бла бла, но сервиза им е бай ганьовски.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на 42-50 инча телевизор
    От yanko78 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 21-12-15, 22:49
  2. помощ за избор на телевизор 47-50 инча
    От moviegirl във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-14, 16:46
  3. Помощ при избор на телевизор над 40 инча
    От givan във форум Телевизори
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-14, 12:17
  4. Помощ при избор на 40-42 инча телевизор.
    От mugen във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 01-03-13, 11:55
  5. Помощ за избор на LED Телевизор - 32 инча
    От zlativ във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-11, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе