Страница 26 от 72 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1080

Samsung телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #376

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Разопаковане на QE65Q8C извит (QN65Q8C - в САЩ)

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #377

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Здравейте,
    искам да закупя тв 55 инча (без значение дали е извит или не) и съм се спрял на SAMSUNG 55KS9002,SAMSUNG 55KS8002,LG55UH8507.В технополис ми обясняваха как LG-то е по добре,а SAMSUNGA има проблеми с включени външни устройства(като USB,PLAYSTATION,KOMP и т.н.,колко лошо им било дистанционното).В техномаркет ми казват, че SAMSUNGA няма такива проблеми.И тъй като нищо не разбирам се нуждая от вашето мнение, че вече съм тотално объркан.Моля помогнете ми да направя правилния избор или да ми препоръчате друг в този клас и до 3500лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #378

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Един малко лаишки въпрос : Защо ти е този Андроид Бокс при положение че всичко това което гледаш (или по скоро което си описал тук) можеш да го гледаш и от самия ТВ?
    Ще се опитам да обясня:

    1. Телевизора не подържа някой аудио потоци, също така има проблем при възпроизвеждането на определени видео файлове.
    2. На телевизора не мога да сложа каквото си искам приложение. Примерно: Kodi, Spmc, Live Sport TV, BBC iPlayer, UkTVnow, Remote Desktop, Twitch и т.н.
    3. Телевизора не ми тегли субтитрите автоматично.
    4. Nvidia Shield може да стриймва игри директно от PC-то все едно е конзола или от интернет чрез GeForce NOW.
    5. С Nvidia Shield мога да си управлявам домашния си сървър.
    6. Телевизора не може да направи каталог на филми, сериали и подобни с обложки, информация, трейлъри и т.н. Това се отнася и за музиката.
    7. С Nvidia Shield мога да преглеждам колекцията си от филми и сериали през таблета и като натисна play на таблета, филма да тръгва на телевизора. Това се отнася и за музиката.
    8. Не се налага да тичам с харда между PC-то и телевизора, защото Shield-a е свързан към домашния ми сървър.

    Още много неща могат да се изброят, защото устройството е мултифункционално, но това ми идва на акъла в момента.
    Знам че някой от гореизброените неща могат да се правят чрез Plex, но не съм му фен, защото няма много опции - дето казват хората "веднъж KODI юзър, завинаги KODI юзър"
    Лично на мен Nvidia Shield-а ми е от голяма полза и много му се радвам. Но за обикновения потребител не знам дали има чак толкова голямо значение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Brito9 Виж публикацията
    Здравейте,
    искам да закупя тв 55 инча (без значение дали е извит или не) и съм се спрял на SAMSUNG 55KS9002,SAMSUNG 55KS8002,LG55UH8507.В технополис ми обясняваха как LG-то е по добре,а SAMSUNGA има проблеми с включени външни устройства(като USB,PLAYSTATION,KOMP и т.н.,колко лошо им било дистанционното).В техномаркет ми казват, че SAMSUNGA няма такива проблеми.И тъй като нищо не разбирам се нуждая от вашето мнение, че вече съм тотално объркан.Моля помогнете ми да направя правилния избор или да ми препоръчате друг в този клас и до 3500лв.
    Brito9, аз ако съм на твое място бих си вземал 55KS8002, 55KS9002 е извит и поради тази причина има доста по-голям шанс подсветката да е неравномерна.
    От LG освен OLED и то най-високия клас друго не бих вземал. Визирам LG B6, C6 и Е6.
    Иначе такива проблеми каквито си описал със Самсунг-а няма. Явно си говорил с представител на LG .
    То даже KS серията на Самсунг-а се слави в момента като най-добрата за HDR гейминг.
    За дистанционното лоша дума не мога да кажа, който не му харесва винаги може да си купи различно, примерно Logitech Harmony.
    Този пост е редактиран от modem; 25-02-17 в 23:55.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #379

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Brito9 Виж публикацията
    Здравейте,
    искам да закупя тв 55 инча (без значение дали е извит или не) и съм се спрял на SAMSUNG 55KS9002, SAMSUNG 55KS8002, LG55UH8507.В технополис ми обясняваха как LG-то е по добре,а SAMSUNGA има проблеми с включени външни устройства(като USB,PLAYSTATION,KOMP и т.н.,колко лошо им било дистанционното).В техномаркет ми казват, че SAMSUNGA няма такива проблеми.И тъй като нищо не разбирам се нуждая от вашето мнение, че вече съм тотално объркан.Моля помогнете ми да направя правилния избор или да ми препоръчате друг в този клас и до 3500лв.
    Темата не е за избор...

    LG55UH8507
    LG UH8500 Review (55UH8500, 60UH8500, 65UH8500, 75UH8500)
    LG 55UH8507 (UH8500) UHD HDR LCD TV – recenzija – HD Televizija – HDTV eZine
    https://hdtvpolska.com/forum/topic/3...-dolby-vision/
    Много добра OS и обработка на сигнала, но контрастът.....


    SAMSUNG 55KS8002
    Samsung KS8000 Review (UN49KS8000, UN55KS8000, UN60KS8000, UN65KS8000)
    Samsung UE55KS8000 (KS8000) Review
    Samsung KS8000 review - Reviewed.com Televisions
    Samsung UE55KS8000 : Test complet - Les Numériques
    https://www.avforums.com/review/sams...v-review.12969
    https://nl.hardware.info/reviews/679...-hd-premium-tv


    SAMSUNG 55KS9002
    Samsung UE55KS9000 (KS9000) 4K HDR TV Review
    https://www.avforums.com/review/sams...v-review.12481
    Samsung UE55KS9000 : Test complet - Les Numériques
    https://www.fwdmagazine.be/review/te...ung-ue55ks9000


    Test Samsung UE55KS7500 : un TV certifié UHD Premium | HDfever

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #380

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Благодаря!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #381

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Ако съм решил да дам 3500 лв. за ТВ бих отделил още малко и за около 4000лв. ще взема LG OLED B6, разликата между OLED и LED телевизорите е голяма.
    От посочените от теб модели SAMSUNG 55KS8002 е най-добрия избор /цена качество/, като повечето от нас ако прочетеш в форума сме с KS7002, който е най-добре цена-качество за 2016г. за мен, модела на LG55UH8507 не ти го препоръчвам.
    P.S Всички модели коментирани по-горе имат PMW /ШИМ/, прочети за него в нета и ако мислиш, че може да те боли главата, очите или ще го гледа малко дете, може би ще се насочиш към други модели, особено LG55UH8507 е телевизор е изключително високо трептене на картината.
    Image Flicker of TVs: Black Frame Insertion

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #382

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Здравейте,
    Имам 49KS7502 от известно време, настроих го според препоръките на Дарко, но ми се струва, че или картината не е наред или просто тези настройки не са подходящи. Определено се вижда леко по-светло "черно" на тъмните сцени и то не разномерно. Сравнено със стария ми 40D6000 е по-слаб и на моменти много дразни. Brightness е на 4. За HDR пробвах филма Lucy от UHDClub и също черното не е черно. Въпросът ми е дали да не го върна на фабричните и да не пипам настройките за white balance и rgb?
    Някой знае ли дали последния ъпдейт (от вчера) добавя HDR към YouTube? Не можах да намеря подробна информация в нета.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #383

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от unclesimo Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам 49KS7502 от известно време, настроих го според препоръките на Дарко, но ми се струва, че или картината не е наред или просто тези настройки не са подходящи. Определено се вижда леко по-светло "черно" на тъмните сцени и то не разномерно. Сравнено със стария ми 40D6000 е по-слаб и на моменти много дразни. Brightness е на 4. За HDR пробвах филма Lucy от UHDClub и също черното не е черно. Въпросът ми е дали да не го върна на фабричните и да не пипам настройките за white balance и rgb?
    Някой знае ли дали последния ъпдейт (от вчера) добавя HDR към YouTube? Не можах да намеря подробна информация в нета.
    И двата телевизора са ти edge led, но стария е IPS, а новия - с VA , т.е. по-лошо цветопредаване и по-лоши ъгли на виждане. Аз и затова върнах моя и сега търся Samsung с IPS и Direct LED, но нещо няма.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #384

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Zumbaio.....телевизора на колегата е на бих казал...светлинни години от телевизорите ти

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #385

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Няма нищо вярно в това , което пишеш - 40D6000 си е VA панел, а D серията бяха с едни от най-добрите постигани стойности за черно . Стига го повтаря това за " по-лошо цветопредаване" - дори в последните версии VА тип е доста по-добре от старите варианти .

  13. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #386

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от unclesimo Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам 49KS7502 от известно време, настроих го според препоръките на Дарко, но ми се струва, че или картината не е наред или просто тези настройки не са подходящи. Определено се вижда леко по-светло "черно" на тъмните сцени и то не разномерно. Сравнено със стария ми 40D6000 е по-слаб и на моменти много дразни. Brightness е на 4. За HDR пробвах филма Lucy от UHDClub и също черното не е черно. Въпросът ми е дали да не го върна на фабричните и да не пипам настройките за white balance и rgb?
    Някой знае ли дали последния ъпдейт (от вчера) добавя HDR към YouTube? Не можах да намеря подробна информация в нета.
    Пробвай също и с настройките на RTHINGS и AVForums. Не спирай да експериментираш докато не получиш картината която искаш, защото както много пъти съм го казвал на приятели (които според тях да гледаш на режим Динамичен е "най-хубавата картина"), при този телевизор както и на плазмата можеш да направиш с картината каквото искаш. Колкото искаш черно, колкото искаш бяло, колкото искаш цветове, колкото искаш контраст - за разлика от голяма част от по евтините модели! Така че .... в теб е топката - експериментирай докато изкараш картината която искаш.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #387

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Много благодаря за съветите! Ще пробвам с връщане на фабричните настройки и ново конфигуриране. С D-серията всичко беше по-лесно и резултатът беше задоволителен, а с KS се чудя дали е дефектен телевизора или настройките не са наред.

  16. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #388

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от unclesimo Виж публикацията
    Много благодаря за съветите! Ще пробвам с връщане на фабричните настройки и ново конфигуриране. С D-серията всичко беше по-лесно и резултатът беше задоволителен, а с KS се чудя дали е дефектен телевизора или настройките не са наред.
    При всички които сме взискателни към картината е така - аз когато си купих плазмата също мислех че е дефектна и даже аха аха да я върна! Просто окото свиква на нещо години наред и за теб това остава най-хубавата картина. Най-вероятно диагонала ти е по-голям, подсветката... виж как е да не би от там да виждаш някои дефекти по картината, DSE и така! Но винаги като минеш на по-голям диагонал нещата в началото не изглеждат съвсем наред... докато не направиш верните настройки за себе си и най-вече - да свикнеш

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #389

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    При всички които сме взискателни към картината е така - аз когато си купих плазмата също мислех че е дефектна и даже аха аха да я върна! Просто окото свиква на нещо години наред и за теб това остава най-хубавата картина. Най-вероятно диагонала ти е по-голям, подсветката... виж как е да не би от там да виждаш някои дефекти по картината, DSE и така! Но винаги като минеш на по-голям диагонал нещата в началото не изглеждат съвсем наред... докато не направиш верните настройки за себе си и най-вече - да свикнеш
    Така е Ще загубя много време докато го наглася, чувствам го. DSE е се усеща, но много слабо. Мисля си, че проблема е просто страничен ефект от технологията при кривите екрани, но нали жената искаше да е "модерен"...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #390

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от unclesimo Виж публикацията
    Определено се вижда леко по-светло "черно" на тъмните сцени и то не разномерно. Сравнено със стария ми 40D6000 е по-слаб и на моменти много дразни. Brightness е на 4. За HDR пробвах филма Lucy от UHDClub и също черното не е черно. Въпросът ми е дали да не го върна на фабричните и да не пипам настройките за white balance и rgb?
    Някой знае ли дали последния ъпдейт (от вчера) добавя HDR към YouTube? Не можах да намеря подробна информация в нета.
    Черното при LCD винаги ще е сиво. При HDR ще е още по зле...
    Черно имаш само в Oled телевизорите, защото там гаснат пикселите и от там черно.

    Да обясня:
    Черното не е цвят, това е липса на светлина. Да, често употребяваме термина черно за предмети, които в действителност не са черни. Например клавиатурата, панталона ви...които са си тъмно-тъмно сиви. Ако бяха черни, щяхме да виждаме(за панталона)черна дупка с очертанията на панталон - светлината потъва без отражения.
    Но в действителност, ние виждаме, джобовете, гънките, шевовете от което си правим извода, че панталона ви отразява светлина и съответно не може да е черен, а само много тъмно сив.

    И за да стане още по объркващо...според науката и фактите, в природата не съществуват цветове! Цветовете, които "виждате" са плод на мозъка ви. В действителност заобикалящият ни свят е...сив.
    С течение на еволюцията, за да разграничава по-добре предметите в околната среда, мозъкът се е научил да придава цветни характеристики на светлини с различна дължина на вълната.

    Цитат Първоначално публикувано от zumbaio Виж публикацията
    И двата телевизора са ти edge led, но стария е IPS, а новия - с VA , т.е. по-лошо цветопредаване и по-лоши ъгли на виждане. Аз и затова върнах моя и сега търся Samsung с IPS и Direct LED, но нещо няма.
    Бъркаш...
    Samsung UE-40D6000 е с Super Patterned Vertical Alignment (S-PVA) матрица, контраст от 5500:1
    Samsung UE-49KS7502 е с Super Vertical Alignment (SVA), матрица, с контраст от 3507:1

    http://www.tftcentral.co.uk/articles...tent.htm#s-pva
    https://pid.samsungdisplay.com/en/le...pers/va-vs-ips
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-03-17 в 22:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 72 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 17:42
  3. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 09:17
  4. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 23:00
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе