Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 89

Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #1

    Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Здравейте всички! Моля за един бърз съвет при избора ми на ТВ защото промо цената е валидна само още 2 дни, а запечатаната бройка е една
    Моделът е 49" 4K SUHD Curved SmartTV KS7502 Series 7

    или
    49" 4K SUHD flat SmartTV KS7002 Series 7

    Изобщо заслужават ли си тези модели, извит или прав панел? Преди да се насоча към него се бях примирил с едно LG 49UH668V. Това са все модели от 2016 година, но освен че цената им вече е по добра и дизайнът им по ми харесва от новите 2017. Проблем е обаче, че трудно се намират запечатани в кашона и повечето са мостри. Предварително Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    +1 за 49KS7002

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #3

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Какво мислиш да пусташ в 4к. Някаква боза от нета ли?

  5. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #4

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Не мисля, че скоро ще гледам нещо на 4К, но дали е разумно да се взема FULL HD сега? Всички модели от две години насам са само 4К. Все пак след няколко години ще са масови и аз ще бъда в джаза

    - - - - - - - - - -

    Забравих да попитам нещо важно за мен.... Не разбрах, а и не успях да намеря снимки на задният панел на тези модели. Виждам само едно капаче на него, а когато го гледах в магазин за техника - имаше един box с оптика закачен към ТВ-то и на него бяха изнесени всички входове включително и за коаксиалният кабел. Това за мен е проблем, защото смятам да го слагам на стена и всички кабели са ми изведени на стената зад телевизора. Не ми се иска да правя изпълнения с двойно залепяне и т.н.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Samsung 49KS7002 / 7502
    https://p1.akcdn.net/gallery/3374602...ue49ks7002.jpg

    http://images.samsung.com/is/image/samsung/bg-suhd-ks7502-ue49ks7502uxxh-002-back-black?$PD_GALLERY_JPG$

  7. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #6

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Благодаря, това го видях и аз, но какво се крие под капачето?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Е какъв е проблема да поставиш/закрепиш "уан конект" кутийката зад телевизора? Закачане/разкачане на кабели е в пъти по-удобно и лесно с "кутийката" .

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #8

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Благодаря, това го видях и аз, но какво се крие под капачето?
    http://umbalas.com/wp-content/upload...00-1-org-6.jpg

    http://umbalas.com/wp-content/upload...00-1-org-7.jpg

    http://umbalas.com/wp-content/upload...00-1-org-8.jpg

  11. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #9

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Благодаря, това беше полезно!

  12. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #10

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    След много чудене и четене се насочих към модела UE49KS8002TXXH. Остава да намеря такъв неотварян за мостра. Има го на добра цена (2099) но е последна мостра ;(
    Ако някой има мнение за този модел - нека сподели.
    До колкото разбирам е с два цифрови тунера и може да се гледа картина в картината?!
    Този пост е редактиран от dss; 27-08-17 в 21:24.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #11

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Звънни и попитай за неразпечатани бройки
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p335827354/

  14.  
     
  15. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #12

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Казват, че има НЕразпечатан, но дали може да им се има доверие.... Нямам смелост да си поръчам ТВ чрез доставка с куриер. Ако нещо се окаже проблемно - струва ми се голяма разправия с връщането?!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #13

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    може да се договориш за проверка преди разписване на товарителницата, или да отидеш и да си го вземеш на място от тях.

    Най-лесно можеш да разбереш дали е бил мостра и е работил по следното:
    - ако е бил мостра, батериите са винаги в дистанционното. А плика с инструкциите е разкъсан, за да извадят батериите от там. Някои по разумни консултанти, ползват едно и също дистанционно за всички мостри - настройват телевизора от бутоните на него и така не ползват дистанционното на конкретната бройка - или друго дистанционно извадено от предходен модел. Поради това, плика с инструкцията и батериите остава неразпечатан.
    - При моделите от ниският клас или тези в малък диагонал, като видиш кашона от който го вадят. Гледай, да няма двойно тиксо (т.е. да е бил ваден, а после прибиран обратно).
    - по стойката и рамката му, дали е прашасала, има следи от пръсти, бърсано с парцалче, а такива винаги остават при мострите,
    - при първо подкарване на ТВ, в началото има настройка, в която му се задава режим на работа(Shop-Home) страна и ПИН! (ако не я видиш, сещай се) - някои консултанти връщат заводските настройки преди да го опаковат и изпратят, така че и това не е гаранция
    - с проверка в сервизното меню на телевизора, но това може да направиш само у дома си. На консултантите в магазина е забранено да го правят и няма да ти съдействат.

  17. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #14

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Благодаря ти за съветите, добре е че си припомних някой от тях. Преди време съм управлявал верига магазини и всичко това ме върна години назад . Най добър вариант е да си го взема на място, но съм от Варна, а всички предлагащи го сайтове са с регистрация в София. Друга подробност за която се сещам (от опит), че повечето интернет търговци нямат складове и не държат техника на склад, а просто препращат заявката ти към някой търговец на продукта и той я изпраща към теб. Тогава не е ясно кой какво обещава и изпраща. Днес в ЗОРА Варна ми казаха, че имат бройка, но не пожелаха да я проверят отворена ли е! Цената им е с поне 200 лв, по висока от тези по сайтовете и не бях настоятелен за проверката на кашона. По добър вариант ми се струва да отида и проверя на мострата колко часа е работила и ако са в разумни граници - да я взема ........ пък каквото късмета покаже

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #15

    Отговор: Мнение за БЪРЗ избор на ТВ

    Най добрият вариант - отиди и виж бройката на място. А ако е мостра, може да проверят в останалите магазини дали имат запечатка.
    В краен случай, може да се договориш с интернет магазина за проверка при доставката. Ако не ти харесва, не разписваш и го връщаш.

    Все пак да ти няпомня нещо - мострата не е лош вариант стига да не е работила цяла година. Поработилата безпроблемно мостра е един вид гаранция. Ако е само на 2-3 месеца работа - чудесно. Освен това може да поискаш допълнителна отстъпка - все пак не е нов, а работил.
    Така, ако е имало производствени дефекти, те щяха да се проявят на място в магазина - да дефектира там и съответно да го пратят в сервиза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. СПЕШНО: Избор на климатик, мнение за LG E09EK
    От soll във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-15, 13:01
  2. Помощ при избор на LED 40` и мнение за SAMSUNG UE-40F5300
    От gelle във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 11:24
  3. Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение
    От cheeseus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 83
    Последно: 21-11-13, 14:52
  4. Мнение за избор на газова готварска печка?
    От g_velev във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-06, 11:32
  5. Кой браузър е по-бърз?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-05, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе