Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #1

    Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Здравейте, искам да си сменя телевизора и съм се спрял на следния модел
    SAMSUNG UE55MU9002TXXH, като бюджета ми е до 3500 лв. Знам че това е флагманската серия и трябва да е добър, но искам да питам възможно ли е да се намери нещо аналогично като характеристика за по-ниска цена.Също така ме интересува наистина ли тв-то е добро.На пръв поглед в магазина много ми хареса картината му.Гледах и на Panasonic 58" високата им серия, но четох че нещо със субтитрите има проблеми, а и картината не е като на Samsung.
    Този пост е редактиран от morfeus; 11-09-17 в 12:42.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #2

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Хора, някой ще ми отговори ли малко по подробно, че ще го взимам.Моля за мнение относно модела.Заслужава ли си?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    подреждат се така
    Q9, Q8, Q7, MU9000, MU8000, MU7000

    MU9000(USA) -> MU8000(Europe)

    Size Model US Canada UK
    55" 55MU9000 UN55MU9000FXZA UN55MU9000FXZC UE55MU8000
    65" 65MU9000 UN65MU9000FXZA UN65MU9000FXZC UE65MU8000
    75" 75MU9000 UN75MU9000FXZA UN75MU9000FXZC UE75MU8000


    https://hdtvpolska.com/samsung-mu800...d-120hz-tizen/


    Samsung MU9000 Review (UN55MU9000, UN65MU9000, UN75MU9000)
    Samsung MU9000 4K HDR LCD TV Review: Almost As Good As QLED But Cheaper (UN55MU9000, UN65MU9000, UN75MU9000) -

    може и да го сравниш
    TV Side-by-Side Comparison Tool

    https://www.youtube.com/watch?v=nSfE26APHWw

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #4

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Благодаря, вече го поръчах. Когато дойде ще кажа впечатления. Какво да гледам ако има нещо фрапантно като проблем когато пристигне?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #5

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Провери го за изгорели пиксели и неравномерна подсветка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #6

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Дойде телевизора.Първите впечатления са мноооого добри.Брутално добра картина и функционалност.Все още го разучавам, та като имам повече впечатление, ще напиша по-подробно, за който го интересува де.Благодаря още един път на hristoslav2 за линковете и инфото.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #7

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Здравейте, да споделя и впечатления след покупката.Картината е много качествена, телевизора почти по нищо не отстъпва в предаването на черния цвят спрямо Oled телевизорите. Да вярно те са малко по добри в тази част, но и разликата в цената е впечатляваща.На практика гледах и тествах демо клиповете на LG които въртят и в магазина и нещата са много близки и при светла и при тъмна стая. Телевизора е много бърз с Tizen 3, няма замисляне или каквото и да било. Не ми харесва, че все още има малко приложения в App Stor-a, но може би с времето ще качат още.Дизайна е много добър и качеството на сглобката и материалите също ми се струват на високо ниво. Фабричните вградени режими на картината никак не ми харесаха, но след калибрация от интернет сайтове, без да претендирам за някаква голяма професионалност, нещата поне за мен заспаха и образа е супер. Не ми харесва вградения плеар (няма никакви функции почти). Предишния ми телевизор пак Самсунг но модел 2012г. когато прекъснеш гледане на филм от външен хард например, после като го пуснеш пак започва от където е спрян. Също превъртането напред и назад става доста бавно и на практика си е изнерващо.Не разбирам защо са го влошили при положение, че имаха много добър плеар в предишните модели. По отношение на субтитрите всичко е наред.Имат различни стилове и вариации, така че в този аспект няма проблем. Та като цяло не съжалявам за покупката и за парите си е много добро решение, което ще е актуално доста време според мен. Ако някой има въпроси съм на линия да отговоря.
    Този пост е редактиран от morfeus; 19-10-17 в 10:42.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Цитат Първоначално публикувано от morfeus Виж публикацията
    Здравейте, да споделя и впечатления след покупката.Картината е много качествена, телевизора почти по нищо не отстъпва в предаването на черния цвят спрямо Oled телевизорите....... и нещата са много близки и при светла и при тъмна стая.
    Е де стига послъгва. Разликата е огромна и в полза на OLED.

    днес намерих ревю на модела
    https://hdtvpolska.com/samsung-mu900...ystemem-tizen/

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #9

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Е аз само казвам в мойте очи как е.Нащо гардже си е най-хубаво нали знаеш .Вярно че OLED-a е по-доброто, спор няма, но не е нещо фрапантно поне за мен, ама разликата в парите си е двойна някъде. Та дето се вика за някоя и друга хилядарка окото ми ще преглътня някой и друг нюанс. Мисълта ми беше, че за тези пари според мен телевизора е много добър дето се вика.Има доста силни страни според мен, е и някои слабости които съм ги посочил по-горе.Като цяло доста добро съотношение цена качество.
    П.С.
    Първо и аз се бях насочил към OLED да взема, обаче като гледах в Технополис бройките на всички се беше отпечатала паразитна картина от демонстарционните клипчета.Все едно както когато на плазмите прогаряше екрана да речем с логото на телевизията. Поговорих тук там и общо взето разбрах, че понеже няма подсветка, различните пиксели светят едни повече, други по-малко и се уморяват по-различен начин, като се получава този проблем, ама гаранционно не се покрива.Уж имало някакви специални филмчета които да изравнят натовареността на пикселите и да се оправи проблема, ама не винаги ставало. Та реших да не си вкарвам допълнителни ядове на главата за една камара пари.Мострените бройки които видях се намират в Технополис София-Люлин-всичките са с този проблем, за разлика от LSD-та.Главно за това не взех OLED.Явно технологията немогат да я изчистят още.
    Гледах и Q-сериите на Samsung и отново не видях нещо фрапантно като различия общо взето една идейка по-добра картина от тази 9-ка. Та така.Не съм професионален специалист а просто любител, така че може и да бъркам някъде. Ма ще ми е простено .
    PSS
    Иначе мерси за ревюто ама полски ли е , чешки ли е все още не знам. Ама отивам да уча.
    Този пост е редактиран от morfeus; 20-10-17 в 12:21.

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #10

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    "...Вярно че OLED-a е по-доброто, спор няма, но не е нещо фрапантно поне за мен, ама разликата в парите си е двойна някъде. Та дето се вика за някоя и друга хилядарка окото ми ще преглътня някой и друг нюанс..."

    Част от твърденията не са съвсем коректни. Например тези за цената.
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p498681
    Този пост е редактиран от kaloman; 20-10-17 в 12:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #11

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Като цяло съм делече от мисълта да съм много голям технически специалист или такъв наблюдаващ ценовите политики на различните търговци.Мисълта ми беше съвсем различна, че OLED-a е добър ама и по-скъп, а и колко по-дъбър ще е обаче като ти се получи еквивалент на прогаряне на картина на екрана е друга тема.Така или иначе всеки може да сравянва цени, класове и т. н. ако има време, но каквото съм написал е за удобство на другите, които се интересуват и имат по-малко време.Не смятам, че съм дал некоректна информация, а ако администратора прецени, че има такава нека да изтрие темата и всички да спят спокойно

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #12

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Цитат Първоначално публикувано от morfeus Виж публикацията
    Та реших да не си вкарвам допълнителни ядове на главата за една камара пари.Мострените бройки които видях се намират в Технополис София-Люлин-всичките са с този проблем, за разлика от LSD-та.
    Иначе мерси за ревюто ама полски ли е , чешки ли е все още не знам. Ама отивам да уча.
    Бъркаш съкращенията

    LSD е наркотик
    Какво е LSD?

    LCD
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...BB%D0%B5%D0%B9

    по темата за черното и кому е нужно - разликата в картината между QLED и OLED
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...63:10339:1.jpg
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...63:10339:2.jpg
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...63:10339:3.jpg

    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...63:10340:1.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #13

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Купих същия телевизор от черния петък,но нещо не ми харесва картината му. Цветовете ми се струват нереалистични, при гледане под ъгъл има едно червенеене на лицата.
    Някой може ли да даде съвет по какъв начин може да се калибрира телевизора за да се получат истинските му цветове? Съмнявам се че е възможен и фабричен дефект, защото в магазина картината ми се стори много добра, и като го пуснах вкъщи също, но след седмица употреба започнах да забелязвам промяна. Възможно е и да си въобразявам, но определено нещо ме съмнява в цялата тази работа. Ако някой даде съвет ще съм благодарен. На първо време ми се иска да си поиграя с настройките, но за това ми трябва някакъв сайт или някакво ръководство, което е помогнало.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #14

    Отговор: Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH

    Аз съм с този телевизор и картината е превъзходна след калибрация.Виж на rtings.com -от там си калибрирах картината аз и съм доволен.Така или иначе не съм имал и преди настройката червенеене на лицата.Ако те интересува нещо друго питай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за SAMSUNG JH/UH-026EAV
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 23-07-15, 11:50
  2. Мнение за плазма SAMSUNG
    От sasho1bs във форум Samsung телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 28-08-13, 20:50
  3. Мнение за SAMSUNG UE-46F6400 или SAMSUNG UE-46F6510
    От HePoH във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 04-07-13, 19:49
  4. Мнение за монитор SAMSUNG 931 BF?
    От zdravkich във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 17:56
  5. Мнение за Samsung Syncmaster 2033SW
    От monto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-03-09, 12:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе