Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мнение за samsung 40mu6102

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    1
    #1

    Мнение за samsung 40mu6102

    Какво мислите за модела

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Добър бюджетен модел...

    с интерес прегледах една статия и се учудих на купищата недомлъвки, глупости и маркетинг в нея..
    https://www.digital.bg/byujeten-4k-u...deo605824.html

    В MU61 серията има два модела има телевизори с размер на екрана от 40" до 55", както и две цветови разновидности и наличието или отсъствието на вграден сателитен тунер. Кой телевизор какъв е - можете да разберете от цифрите след MU61.
    ми да бяхте обяснили...

    Както сигурно вече ви е направило впечатление, картината която пресъздава телевизора до мен е изключително детайлна. Съвсем нормално, това все пак е True 4K UHD технология при която резолюцията е 3840x2160 пиксела или иначе казано 4 пъти повече от масовото Full HD.
    Последствие размерът на всеки от пикселите е 0.23мм и той не би могъл да се забележи от невъоръженото човешко око, дори да се приближите на съвсем близко разстояние. Така, че независимо дали ще гледате телевизора от близко или от далеч, картината ще бъде максимално детайлна.
    Само дето умишлено не споменава че при дистанцията от която се гледа един 40"" телевизор тази резолюция няма никакво значение, защото няма да видите разликата!

    Отделно, че благодарение на PurColor технологията на Samsung имаме целия цветови спектър, постигайки естествени изображения, които превръщат картината пред очите ни в напълно реална.
    Само дето функцията е софтуерна и няма как да надскочи хардуерните ограничения..+ какво означава в случаят целия цветови спектър ??? Определено не е видимият спектър...той е по-голям от този който може да изобрази който и да е телевизор.
    При телевизор може да говорим за цветно пространство и цветови обем..

    За това основно допринасят две технологии - добре познатата ни High Dynamic Range и Contrast Enhancer която подсилва контраста на картината, предоставяйки живи цветове и наситени сенки.
    При този модел и двете са софтуерни. Няма необходимият хардуер за пълноценен HDR

    Тук Samsung са внедрили и своята UHD Dimming технология, благодарение на която имаме оптимални автоматични настройки на яркостта, които водят до дълбоко черно и изключително бяло, дори и в най-тъмните сцени на филма.
    бла-бла-бла....тази технология е софтуер и няма нищо общо с пълноценното локално затъмняване на подсветката

    Дори да гледате по-динамични кадри на телевизора, например автомобили, лека атлетика или футбол - на MU61 серията няма да се появят размазвания. Тя работи с честота от 1300 Hz, така за 1 секунда се сменят 1300 кадъра запазвайки високата рязкост на изображенията.
    1300 кадъра...ама друг път. панелът е 50/60Hz + BFI
    Тези 1300 са маркетингов индекс - сбор от софтуерни функции с измислени стойности.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Заслужава ли цената от 799лв. днес в МЕТРО?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Да - приличен бюджетен модел .

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Здравейте, след 3 години и половина вярна служба по екрана на телевизора се появиха синкави петна долу в десния ъгъл, най-горе по средата и на още две места на екрана. Като тези участъци не са еднакви по големина. Например тези в долния десен ъгъл и горе по средата са най-големи като площ и най-силно изразено. Другите са по-малки и не толкова силно изразени. Видими са на светъл или бял фон. Когато фона е тъмен, почти не се забелязват, а на черно въобще не си личат/не се забелязват. Въпросът ми е, на какво може да се дължат и какво трябва да се смени/ремонтира? Предварително благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от GenPo; 12-04-21 в 14:16.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Може би изгорели диоди на подсветката... или просто отлепени и разместени.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Да, погледнах няколко подобни случая с други телевизори и там мнението беше за подсветка.
    А възможно ли е това да се случи в следствие на това, че телевизора се ползва със стойка за стена? Например да са пренатегнати болтовете или от самата тежест на телевизора да се получава някакво напрежение в рамката.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    малко вероятно, но като го отвори техник евентуално би могъл да каже. ЛГ преди време имаха цели серии, на които им се отлепяха диодите - аз имам 50MU6102 , който също е на стойка и (да чукна на дърво) засега няма проблеми.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #9

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    На моя 40mu6102 също се появиха разни "ефекти" точно като навърши 2 години, за които и аз подозирах стягането на болтовете.

    Долу в средата (където е хваната стойката на телевизора) се формира една идея по-тъмно петно, което при чести промени в цветовете на екрана се чуди с каква яркост да свети и в определени моменти/комбинации премигва докато се фиксира в една (по-тъмна) позиция.

    Не го прави постоянно и вече година го търпя така, че уж щях да взимам по-голям телевизор.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    3
    #10

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Здравейте,
    Не съм носил телевизора до сервиза, а им изпратих снимки, като от там ми отговориха, че имам 2 варианта (цитирам точно):
    1. Ремонт на панел. Тук се има предвид смяна на лед лентите. Проблема е, че не дават гаранция за успех на този ремонт. Като при неуспех има риск, да се остане без картина. Цена приблизително 250 лв. (приблизително защото като се занесе телевизора на място, не се знаело какво ще се установи).
    2. Смяна на панела. Цена - по добре си вземи нов телевизор (~624лв.).
    Като в цената не е включена сумата от 30 лв. за диагностика.
    Евентуално ако се пристъпи към ремонт има и период на изчакване от няколко дни защото частите се поръчват.
    Честно казано, засега смятам, да оставя нещата така. Да речем, че мен ме дразнят тези петна защото ги знам, но те се виждат само при определени условия и който не ги знае, вероятността да ги види е много малка. За в бъдеще - ще помисля.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #11

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    90% от телевизорите от този клас и с този тип панел имат подобни проблеми. Ако не изпъкват особено при гледане , не се впрягай , и си пий биричката ( или каквато там отрова предпочиташ)

  14.  
     
  15. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #12

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    аз имам един Philips 32 инча, от далечната 2012 година, с матрица на Samsung тип VA, edge Led... има си едно такова тъмно петно около длан голямо(открих го още докато беше в гаранция) . Тъмнее си, ама тв си бачка в спалнята вече 9 години...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Firenze69; 19-04-21 в 18:32.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #13

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    90% от телевизорите от този клас и с този тип панел имат подобни проблеми. Ако не изпъкват особено при гледане , не се впрягай , и си пий биричката ( или каквато там отрова предпочиташ)
    Така е. И при мен на 6FN qled има някакви сиви петна тук и там на тъмни сцени. Ама не им обръщам внимание. Изтече гаранция и всичко можеш да очакваш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #14

    Отговор: Мнение за samsung 40mu6102

    Цитат Първоначално публикувано от GenPo Виж публикацията
    За в бъдеще - ще помисля.
    Направо мисли за нов като дойде това "бъдеще" - няма никакъв смисъл от ремонт на по-висока стойност от цената на същия клас нов телевизор с гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за SAMSUNG UE55MU9002TXXH
    От morfeus във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 23-12-17, 14:02
  2. Мнение за SAMSUNG JH/UH-026EAV
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 23-07-15, 11:50
  3. Мнение за плазма SAMSUNG
    От sasho1bs във форум Samsung телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 28-08-13, 20:50
  4. Мнение за SAMSUNG UE-46F6400 или SAMSUNG UE-46F6510
    От HePoH във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 04-07-13, 19:49
  5. Мнение за монитор SAMSUNG 931 BF?
    От zdravkich във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе