Резултати от 1 до 9 от общо 9

мнение за Q7F

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Its
    Its е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    7
    #1

    мнение за Q7F

    Здравейте,
    Пиша мнение с за тези, които мислят да го купуват.
    Недостатъците (според мен) са:
    1. Телевизор от 2018г!!!. не може сам да си подреди каналите, трябва да се ползва друг начин
    2. Дистанционно без копчета за избор на програми за мен е неудобно. Гласовите команди работят, но езика на телевизора трябва а е на англ. Стар човек съм и още не мога да приема, че трябва да говоря на парче пластмаса. Универсално дистанционно не върши работа, понеже оригиналното ползвало RF (Radio Frequency), а не IR. За да се сменят програмите или коригира звука, дистанционното трябва да е в ръката
    3. Smart View и SmartThings са НЕСЪВМЕСТИМИ с телевизор от 2018г.!
    4. Вграденият Media Player е с изключително малко възможности за управление. Не може да разпъне картина, а я показва 4:3, макар да му е зададено 16:9. В магазина им за приложения няма читава алтернатива
    5. Таймерът за изключване е наврян в... Няма таймер за включване (или поне аз не съм успял да го открия)
    6. Пазете кабела от телевизора до Smart Hub-a. Тази "жица" струва скромните 300$!!!
    7. "Ръководството на потребителя" не става дори и за тоалетна хартия
    8. Няма съпорт

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: мнение за Q7F

    1. Телевизора е от 2017г. Това му е и хубавото , защото тези от 2018г. не поддържат DTS звук. Няма телевизор който сам да си подреди програмите - трябва да го направите Вие.
    2. Дистанционни за Самсунг с IR управление стават.
    3. Свързвал съм Самсунг телефони с този модел без проблем.
    4. Управлението на картината на Media Player става след като пуснете съдържанието и изберете опции.
    5. Таймера за включване и изключване е меню Настройки - Общи - Системни - Време.

  4. Its
    Its е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: мнение за Q7F

    Привет. Благодаря за отговора.
    Може би понеже моя Q7F е произведен юли 2018г има някаква разлика.
    Знам, че телевизора сам не може да си подреди каналите но поне аз не успях да намеря начин през телевизора да направя това. Използвах флашка, на която ги експортирах, после програма на компа да ги подредя и после обратно.
    Благодаря, че ми казахте че и обикновено дистанционно ще върши работа. Ако имате такова моля да ми кажеш какъв модел е или откъде е закупено
    Марката на телефона не би трябвало да има значение, но кой знае. Във форума на самсунг намерих: SamsungCole
    Samsung Moderator














    ‎06-29-2018 02:36 PM
    Re: Samsung Smart View cannot Connect to TV





    At this time TV models 2017 and newer cannot connect using Smart View due to compatibility. I apologize for the inconveniences caused.





    "Управлението на картината на Media Player става след като пуснете съдържанието и изберете опции" - при пуснато съдържание (филм), избирам опции, картина, избрано е 16:9 - на екрана е смачкано на 4:3, при избор на 4:3 го мачка още повече, FIT пак не разпъва, само ръчното разпъване върши някаква работа, но пак остават 2 черни черти отстрани

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #4

    Отговор: мнение за Q7F

    За дистанционно - това трябва да стане :https://www.technomarket.bg/distanci...-1910-09131902
    Ето ръководството за изтегляне - https://www.samsung.com/bg/support/model/QE65Q7FAMTXXH/

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: мнение за Q7F

    Не съм имал никога проблеми с формата на картината ... поне от тия файлове дето тегля аз .
    При проблем винаги можеш да избереш режим "по избор" и там да си я разтеглиш и преместиш както ти харесва.

  7. Its
    Its е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: мнение за Q7F

    Благодаря bislav! Ще го взема и ще го пробвам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #7

    Отговор: мнение за Q7F

    За кой Q7F става въпрос?
    Samsung QE55Q7FAMTXXH - 2017
    Samsung QE55Q7FNATXXH - 2018

    1. http://www.samychan.com/
    2. Гласов контрол (чрез дистанционно управление) 5 езика могат да бъдат използвани за гласово управление (не работи чрез SmartThings, само чрез TM1890A и TM1850A дистанционно управление).

    3. ???? Интерфейс SmartThings на мобилния телефон, който позволява да се контролират няколко устройства от Samsung, включително телевизор.
    https://www.samsung.com/us/apps/smart-view-2/
    https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00078933/


    6. Пази го! Не го прегъвай или огъвай на 90 градуса. Избягвай досег до горещи предмети или такива излъчващи топлина.
    https://www.samsung.com/de/tv-access...ection-socn15/

    QE55Q7FNATXXH
    Multiroom Link (compatible Samsung multiroom speakers)
    Bluetooth compatible with HIDP profile Compatible
    Bluetooth devices: headphones, speakers, mice, keyboards.
    Bluetooth low consumption
    USB connections: USB 2.0 (Type A) (x2) • USB 3.1 Gen 1 (Type A)
    Compatible with keyboard and mouse

    Телевизорът поддържа само USB MSC устройства (без хъбове).
    Някои аудио / фото устройства може да не са съвместими с телевизора.
    Поддържана файлова система: FAT, exFAT и NTFS.
    Макс: 1000 файла на папка и 8000 файла на USB клавиш.
    ВАЖНО : DivX и DTS не се поддържат от телевизори от 2018 година.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-09-18 в 23:12.

  10. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #8

    Отговор: мнение за Q7F

    P.S. T
    Този пост е редактиран от brabusbg; 29-09-18 в 11:31.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    17
    #9

    Отговор: мнение за Q7F

    Полудях с подредбата на каналите докато открия защо не мога да ги местя от дистанционното на телевизора. Много е просто, но защо никъде не са го написали не проумявам. Значи, когато сканира за канали не трябва да го прави по подразбиране за даден оператор, на мен ми разпознава А1 и след това не можеш да ги редактираш, въобще няма опцията за смяна на номер на канал, но ако сканираш честотите с канали без да ползваш кабелния оператор, който ти се предлага по подразбиране вече имаш опция за едитване на номерата на каналите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за TV
    От topcho във форум Sharp телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-15, 16:43
  2. Мнение за тв НЕО 3D
    От rupi във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-14, 15:13
  3. Мнение за ТВ
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-12, 19:55
  4. мнение за
    От vladeee във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-10, 13:39
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе