Резултати от 1 до 12 от общо 12

Samsung QE55Q90RA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #1

    Samsung QE55Q90RA

    SamsungQE55Q90RA добър или лош, нека го обсъдим.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    29
    #2

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Идеален е! Супер качествена картина. Е има и някой дразнещи проблеми които вероятно ще се решат с някой ъпдейт някога:
    1. Не плейва *.avi файлове - бил стар формат...
    2. Няма субтитри ако пускаш филм от NAS, PC.... всичко пускано през LAN... поддържа субтитри само ако е устройство през USB - флашка, външен HDD

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #3

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Аз съм с версията му от 2018г. и съм мн.доволен. Картината е перфектна, менютата са супер бързи. Не поддържа DTS, което ме дразни, но пък имам тв боксче, на което всичко си тръгва от раз. Ако трябва да го оценя - давам му 8-8,5/10.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #4

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от kimbi Виж публикацията
    Идеален е! Супер качествена картина. Е има и някой дразнещи проблеми които вероятно ще се решат с някой ъпдейт някога:
    1. Не плейва *.avi файлове - бил стар формат...
    2. Няма субтитри ако пускаш филм от NAS, PC.... всичко пускано през LAN... поддържа субтитри само ако е устройство през USB - флашка, външен HDD
    Имтересува ме дали има ШИМ? Когато е с над 60% яркост има ли или има ШИМ само когато е под 60%?
    Този пост е редактиран от ilian1966; 30-03-20 в 19:18.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от ilian1966 Виж публикацията
    Имтересува ме дали има ШИМ? Когато е с над 60% яркост има ли или има ШИМ само когато е под 60%?
    Какво е ШИМ?



    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #6

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от kimbi Виж публикацията
    Какво е ШИМ?




    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%B0%D1%80.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    29
    #7

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Така и не разбрах как да го тествам за шим... гасих и светвах лампи, махнах всякакви филтри... увеличавах и намалях яркост... не ми прави впечатление нещо да се променя. Телевизора определено е флагмански! Мнооого добър.
    Ония ден идваха в къщи от кабелната телевизия да оправят нещо... направо се застреляха като видяха картината... викат такова нещо не са виждали... пък като се замислиш колко телевизора гледат всеки ден

    Изпратено от моят SM-T725 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #8

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от kimbi Виж публикацията
    Така и не разбрах как да го тествам за шим... гасих и светвах лампи, махнах всякакви филтри... увеличавах и намалях яркост... не ми прави впечатление нещо да се променя. Телевизора определено е флагмански! Мнооого добър.
    Ония ден идваха в къщи от кабелната телевизия да оправят нещо... направо се застреляха като видяха картината... викат такова нещо не са виждали... пък като се замислиш колко телевизора гледат всеки ден

    Изпратено от моят SM-T725 с помощта на Tapatalk
    Намали яркостта наполовина, а после го остави на 10% и снимай екрана на видео. Избери някаква светла, ако може бяла картина на телевизора. Виж дали ще се появят линии, които премениват нагоре-надолу или настрани. Ако се появят такива линии, увеличи яркостта и виж дали ще изчезнат тези линии. На 100% би трябвало да няма.

    П.П. Пробвай го този тест на смартфон, който е с АМОЛЕД екран.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #9

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от kimbi Виж публикацията
    Така и не разбрах как да го тествам за шим... гасих и светвах лампи, махнах всякакви филтри... увеличавах и намалях яркост... не ми прави впечатление нещо да се променя. Телевизора определено е флагмански! Мнооого добър.
    Ония ден идваха в къщи от кабелната телевизия да оправят нещо... направо се застреляха като видяха картината... викат такова нещо не са виждали... пък като се замислиш колко телевизора гледат всеки ден

    Изпратено от моят SM-T725 с помощта на Tapatalk
    https://www.youtube.com/watch?v=3uvBiRPjwVc

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от ilian1966 Виж публикацията
    Намали яркостта наполовина, а после го остави на 10% и снимай екрана на видео. Избери някаква светла, ако може бяла картина на телевизора. Виж дали ще се появят линии, които премениват нагоре-надолу или настрани. Ако се появят такива линии, увеличи яркостта и виж дали ще изчезнат тези линии. На 100% би трябвало да няма.

    П.П. Пробвай го този тест на смартфон, който е с АМОЛЕД екран.
    Би трябвало телевизорите н този списък да нямат ШИМ.
    FreeSync TVs

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    29
    #11

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Цитат Първоначално публикувано от ilian1966 Виж публикацията
    Намали яркостта наполовина, а после го остави на 10% и снимай екрана на видео. Избери някаква светла, ако може бяла картина на телевизора. Виж дали ще се появят линии, които премениват нагоре-надолу или настрани. Ако се появят такива линии, увеличи яркостта и виж дали ще изчезнат тези линии. На 100% би трябвало да няма.

    П.П. Пробвай го този тест на смартфон, който е с АМОЛЕД екран.
    Направих теста! Ето резултата:

    https://youtu.be/jlUB91Rtu3A



    Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: Samsung QE55Q90RA

    Кимби, от това което виждам няма ШИМ. Емил Василев публикува списък на телевизори без ШИМ. Твоят е между тях.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Би трябвало телевизорите н този списък да нямат ШИМ.
    FreeSync TVs
    [
    Този пост е редактиран от ilian1966; 01-04-20 в 01:31.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 29-05-18, 21:53
  2. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 14:40
  3. PANASONIC TX-L47ET50E vs LG 47LA641S vs SAMSUNG UE-46F6170 vs SAMSUNG UE-46F5000
    От mrowcp във форум LG телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 29-10-13, 22:57
  4. Продавам / Заменям Samsung Ativ Tab P8510 32GB за Samsung Galaxy Note Tab N8000
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 23:53
  5. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 23:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе