Страница 54 от 81 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1213
Like Tree236Одобрявам

Samsung телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #796

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Samsung QE50QN90B review



    Recommended picture modes and settings QE50QN90B



    In this video I'm showing how Ambient light sensor active greatly affects HDR performance - especially in dark room with default minimum brightness level. This is just to highlight that if you want impactful HDR performance make sure to check how is ambient light sensor adjusted on your TV - in this case Samsung QE50QN90B NeoQLED was used.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #797

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    @hristoslav2
    Търся тук във форума, бях попаднал на брутално изкревен панел, имаме си дискусуя с един авере по хоризонтала направо на S shape , но не мога да намеря линк,
    дали някой го има.

    Благодаря!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #798

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Dominator
    има много изкривени OLED бройки от всички марки
    след 0,30



    1:02#2 - Извит панел и крехка конструкция
    Dominator одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    25
    #799

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте отново. Проблемите, които описах на предишната страница за мен са незначителни и реших да задържа телевизора. Забелязах някой други неща, които ми правят впечатление и исках да ви питам дали е нормално.
    При по-тъмни сцени и поява на субтитри около самите субтитри цялата картина леко се осветява.
    Също така при поява на субтитрите са сякаш с леко забавен ефект, т.е. от мръсно бяло минават в чисто бяло. Това става много бързо, но се забелязва.
    Това нещо свързано с local dimming ли е и как мога да го оправя?
    Не вярвах че тв от висок клас ще има такива проблеми..
    Нормални ли с тези неща според вас?

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #800

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от lodestr Виж публикацията
    Здравейте отново. Проблемите, които описах на предишната страница за мен са незначителни и реших да задържа телевизора. Забелязах някой други неща, които ми правят впечатление и исках да ви питам дали е нормално.
    При по-тъмни сцени и поява на субтитри около самите субтитри цялата картина леко се осветява.
    Също така при поява на субтитрите са сякаш с леко забавен ефект, т.е. от мръсно бяло минават в чисто бяло. Това става много бързо, но се забелязва.
    Това нещо свързано с local dimming ли е и как мога да го оправя?
    Не вярвах че тв от висок клас ще има такива проблеми..
    Нормални ли с тези неща според вас?
    Това е "ефекта" при всички FALD телевизори така наречения Blooming effect или цъфтеж... няма оправяне и не се приема за дефект.
    Точно "високите" класове FALD било то с обикновенни диоди или Mini - така или иначе самите пиксели са изключително малки и на този етап, докато не се въведе Micro Led, което ще стане след поне може би 5 години, този ефект ще си остане.
    Телевизори без локално затъмнение FALD, a така наречените Direct LED с Frame dimming при тях няма този Blooming, но там пък кадъра се затъмнява при всяка сцена.
    Единствено OLED-а няма Blooming защото всеки пиксел сам по себе си излъчва светлина и се изключва когато картината трябва да бъде черна.

    - - - - - - - - - -

    Този пост търсих по-горе.
    https://www.avsforum.com/threads/samsung-4k-s95b-qd-oled-owners-thread-no-price-talk.3240720/page-547#post-61714427

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #801

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от lodestr Виж публикацията
    Здравейте отново. Проблемите, които описах на предишната страница за мен са незначителни и реших да задържа телевизора. Забелязах някой други неща, които ми правят впечатление и исках да ви питам дали е нормално.
    При по-тъмни сцени и поява на субтитри около самите субтитри цялата картина леко се осветява.
    Също така при поява на субтитрите са сякаш с леко забавен ефект, т.е. от мръсно бяло минават в чисто бяло. Това става много бързо, но се забелязва.
    Това нещо свързано с local dimming ли е и как мога да го оправя?
    Не вярвах че тв от висок клас ще има такива проблеми..
    Нормални ли с тези неща според вас?
    Тези неща са нормални, но при мен това е видимо само при HDR съдържание.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #802

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)


  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #803

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    В крайна сметка не разбрах дали си заслужава S95B или да се ориентирам към QLED. Имаше по горни линкове, където много го нареждат, а после уж го хвалят... на кое да се вярва? Също не разбрах, с последните актуализации вече осветеността на картината както трябва ли е или пак я прави по светла? Доста ме притеснява и това, че ползвам телевизора 90% от времето за монитор и гледане на борси. През другото време игри и филми със субтитри. Виждал съм на LG че дори субтитрите прогарят.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #804

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Еестествено че си заслужава. Стига да може да се примирте с недостатъците, които вече са изброени в последните няколко страници на темата. А щом ще се ползва за монитор и борси с тия постоянни банери, аз лично бих избрал друга опция. Макар и да се води, че тези не прогарят, все пак е нова технология и няма как да се генерализира към момента.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #805

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    В крайна сметка не разбрах дали си заслужава S95B или да се ориентирам към QLED. Имаше по горни линкове, където много го нареждат, а после уж го хвалят... на кое да се вярва? Също не разбрах, с последните актуализации вече осветеността на картината както трябва ли е или пак я прави по светла? Доста ме притеснява и това, че ползвам телевизора 90% от времето за монитор и гледане на борси. През другото време игри и филми със субтитри. Виждал съм на LG че дори субтитрите прогарят.
    Ако искаш обективно мнение, намери си форум с тема на реални собственици. Там ще разбереш, силните и слабите страни. Слаби страни, които при нормална употреба, никога няма да видиш.
    Тук, без да се прикрива тенденциозната и целенасочена атисамсунг кампания, на някои от активно пишещите, се качват само клипове които компрометират модела и марката като цяло. Докато търсиш такова видео в тубата, ще попаднеш на поне 100 в които се казва, че това е най-добрият телевизор правен някога, но тях няма да ги видиш тук. Няма да видиш и това, нито пък това, но то е факт за които никой не говори.
    Така, че за обективна информация, намери обективен източник. Ако по принцип те страх от ОЛЕД и ще му препереш на всяко лого или банер, по-добре се ориентирай към друга технология.
    VanDan и sasho1bs харесват това.

  13. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #806

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Ако искаш обективно мнение, намери си форум с тема на реални собственици. Там ще разбереш, силните и слабите страни. Слаби страни, които при нормална употреба, никога няма да видиш.
    Тук, без да се прикрива тенденциозната и целенасочена атисамсунг кампания, на някои от активно пишещите, се качват само клипове които компрометират модела и марката като цяло. Докато търсиш такова видео в тубата, ще попаднеш на поне 100 в които се казва, че това е най-добрият телевизор правен някога, но тях няма да ги видиш тук. Няма да видиш и това, нито пък това, но то е факт за които никой не говори.
    Така, че за обективна информация, намери обективен източник. Ако по принцип те страх от ОЛЕД и ще му препереш на всяко лого или банер, по-добре се ориентирай към друга технология.
    Прекрасен отговор със съответните линкове! Ако все пак бяхте забелязал това: "Доста ме притеснява и това, че ползвам телевизора 90% от времето за монитор и гледане на борси" може би щяхте да дадете и линк за това, че телевизора е оценен с 2(100%) за риск от прогаряне, както и всички останали OLED, разбира се!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #807

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Вземи си мини лед, щом го ползваш за графики.
    sasho1bs одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #808

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Неведнъж съм казвал, че Ratings са ентусиасти, които често бъркат методиката, а оборудването им е от среден клас + добави спонсорството на Amazon
    вижте и това
    https://valueelectronics.com/wp-cont...-Results-2.pdf
    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Така, че за обективна информация, намери обективен източник..
    А защо не му ги даде?
    https://www.avsforum.com/threads/sam...#post-61931210
    https://www.avforums.com/threads/sam...hread.2411645/
    https://foro.avpasion.com/t/samsung-qd-oled-s95b.5108/
    https://www.homecinema-fr.com/forum/...t30118648.html
    https://gathering.tweakers.net/forum...ssages/2120626
    https://www.avmagazine.it/forum/127-...y-e-tv-4k-e-8k
    https://avclub.gr/index.php?threads/...cholia.177821/
    sasho1bs и CubanLinx харесват това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #809

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)


  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #810

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Samsung 55LS03B " The Frame" review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/recen...msung-55ls03b/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 81 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  2. Samsung телевизори 2017
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1079
    Последно: 01-01-18, 05:34
  3. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  4. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  5. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе