Страница 59 от 81 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1213
Like Tree236Одобрявам

Samsung телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #871

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Телевизора не е дефектен. Работи си съвсем нормално. Всички LCD на Самсунг просто така си работят. Честота на подсветката на 120 херца. Само на мен ми е проблем. Няма да приемат връщане. Нито ти, нито който и да е от форума се е оплаквал от това до сега. Дори и по световните ревюта в интернет никой не е ревал. Rtings му дават 9,9 за flicker free. Да така е, ама с дребен текст долу пишат, че само при определени условия е фликър фрии. Иначе по принцип си работи на 120 херца, което си е яко фликър. Туй то. Затваряме темата. Ще го гледам без изглаждане на движенията и само в режим Movies. Остава офертата ако някой го иска

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #872

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Миналата година, взех QN95A и нямаше абсолютно никакви забележки, нито с картината, нито с трептене. За справка, преди него в дома ми беше С1 и категорично казвам, че за моите условия LCD-то, беше по-добрият избор. В крайна сметка, върнах и двата. ЛГ-то, защото не ставаше за гледане в светлият ми хол, а Самсунга имаше един изгорял пиксел. Ако не беше този пиксел, никога не бих го върнал.
    Като се има предвид, че настоящият ти телевизор е топ LCD-то за 2022, не знам как щеше да оцениш, друг модел или марка, който със сигурност, щеше да е компромисен вариант спрямо този.
    sasho1bs одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #873

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Миналата година, взех QN95A и нямаше абсолютно никакви забележки, нито с картината, нито с трептене. За справка, преди него в дома ми беше С1 и категорично казвам, че за моите условия LCD-то, беше по-добрият избор. В крайна сметка, върнах и двата. ЛГ-то, защото не ставаше за гледане в светлият ми хол, а Самсунга имаше един изгорял пиксел. Ако не беше този пиксел, никога не бих го върнал.
    Като се има предвид, че настоящият ти телевизор е топ LCD-то за 2022, не знам как щеше да оцениш, друг модел или марка, който със сигурност, щеше да е компромисен вариант спрямо този.
    Да, винаги го има това дали щеше да ми хареса Х90K на Сони. Като ниво на матрица дават, че е малко по зле от QN90B. Но плюса за мен там е че подсветката трепти при всички условия на 700 и нещо херца, не помня точно колко и поне нямаше да виждам трептенето. Черното и и локалното затъмняване, най вероятно щяха да са по зле...
    ПС Проверих, QN95A също си трепти на 120 херца. Просто явно очите са ви свикнали на лед подсветката. За мен е ново и ме дразни. Лична прищявка, ще се притъпи явно с времето

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #874

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ОФФФФФФФ викам си кво ли е станало....това никога не трябва да го пускаш ! Точно си е "black frame insertion" , Самсунг са го кръстили "LED Clear Motion" в "Picture Clarity Settings", поне при мен е така, имат го всички съвременни телевизори от висок клас, опитват се да емулират ефекта и чистотата на движения при CRT телевизорите , явно си го включил докато си бараникал по настройките! Освен че губиш солидна част от яркостта и контраста, но както каза Светльо , никога не работи като хората, дори да вземеш НАЙ скъпото Sony A95K пак ще е така, може и по зле. Самсунг са май от малкото които горе долу са се справили с имплементацията му.
    Най-скъпото Sony не е А95К, ами Z серията. Която обаче, по обясними причини у нас е с ултра ограничена наличност.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 13-01-23 в 08:57.
    AntrAcsA одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #875

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    На всяка една марка телевизори, уж екстрите за по плавна картина, адски много ме дразнят. Забелязал съм че никой калибратор не казва да се пускат тези така наречени подобрители, които винаги прецакват картината. Не ви ли допада картината, ако всичко е изключено?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #876

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Много зависи какъв бранд и съответно модел е телевизора. От там вече зависи и какво се гледа, съответно в някои ситуации се препоръчва дадени настройки да бъдат примерно на low или medium. В нета има много по темата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    2
    #877

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Имам възможност да купя/внеса с гаранция ТВ на Самсунг - Самсунг HG50AU800EU

    не съм бил притежател на тая марка, еле пък бизнес ТВ и въпроса ми е, в предвид факта че е направен да работи "денонощно", може ли да се предположи че е по-надежден от текущите представители които бих могъл да купя на нашия пазар за бюджет около 1к лв. Дали някой е ползвал подобно нещо вкъщи?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #878

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    tralala
    Не е направен да работи денонощно - има софтуерни опции за контрол
    Samsung HG50AU800EU - for hotel / hospitality
    Commercial Features - My Channel, mixed channel list, Hotel Channel List, Samsung LYNK DRM, Energy Saving Mode (BLU control), Security Mode, H.Browser compatible, Hospitality Plug & Play (Easy Set-up), Power On Mode, Clock Back Up Supply, Wake Up Alarm, SoundBar Compatibile, Samsung LYNK Cloud, Hospitality Home Menu 2.0

    https://displaysolutions.samsung.com...t(EU)_0112.pdf




    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-23 в 19:57.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #879

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Samsung UE65BU8002 преглед
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...sung-65bu8002/
    Има и вариант на модела със сателитен тунер UE65BU8072

    VA панел, RGB,
    EdgeLED (отдолу) LED LCD
    50/60Hz
    UHDA-P3 (CIExy) покритие на пространството: 90%,
    В режим HDR на 10% прозорец, осветеността след три минути измерване: 288 cd/m² (нита)




    Спектрално разпределение на мощността_ режим на режисьор





    Черно и контраст
    В режим на режисьор контрастното съотношение ANSI е 4237:1. Това е добър, макар и не изключителен резултат за този тип панели. За съжаление във фабричните настройки на този режим телевизорът има много некоректни характеристики на яркостта, което прави сивите в диапазона 5-65% по-тъмни, отколкото трябва. Апогеят на потъмняване е в диапазона 30-40%, което прави цветовете в по-тъмните сцени приглушени и не толкова ярки, колкото би трябвало.




    1. промяна на цветовата температура от фабрична "warm2" на "warm 1";
    2. променете гама опцията "BT1886" от фабрично "0" на "+2".

    Най -добрият ефект ще бъде постигнат чрез професионално калибриране на сивата палитра, гама и отделни цветове (телевизорът има подходящи опции за това).

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #880

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Samsung QE55Q80B review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...amsung-55q80b/

    VA panel, RGB,vertical stripe, 8 domain
    Direct LED LCD,FALD 50 dimming zones=5 horizontal zones and 10 vertical zones, low,standard,high
    100/120Hz + MCFI + мигаща подсветка
    UHDA-P3 (CIExy) : 91%
    Tizen OS 6.5

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #881

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Първите бройки S95C, вече се доставят в Щатите.
    https://www.avsforum.com/threads/202...#post-62326582

  14.  
     
  15. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #882

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    1800$ за 65S95C! Колко ли ще го пуснат в Европа?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #883

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    Обикновено, при нас идват месец по-късно, но пък на по-ниска цена. Миналата година, 65 инчовата версия на S95B дойде до България с около 40 дни по-късно, спрямо Щатите и около 400$ под американската цена.
    kaloman одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #884

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    пишат, че е направен доста по-надеждно и проблема с "огъването" на панела е малко вероятен при новия модел
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 16-02-23 в 17:17.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #885

    Отговор: Samsung телевизори (инфо на първа страница)

    QD-OLED:
    Samsung TQ S95C ориентировъчни начални цени на френския пазар, наличност в края на април :
    TQ55S95C : 2.499 €
    TQ65S95C : 3.299 €
    TQ77S95C : 4.799 €
    https://www.avcesar.com/actu/id-3859...ndicatifs.html

    Примерни начални цени на Samsung S90C на френския пазар, наличност през март и 77" април :
    TQ55S90C : 1.999 €
    TQ65S90C : 2.799 €
    TQ77S90C : 3.999 €
    https://www.avcesar.com/actu/id-3859...ndicatifs.html


    LCD:
    Samsung QN900C ориентировъчни начални цени на френския пазар, наличност началото на март :
    TQ65QN900C : 3.999 €
    TQ75QN900C : 5.499 €
    TQ85QN900C : 7.999 €
    https://www.avcesar.com/actu/id-3860...ndicatifs.html

    Samsung QN85C ориентировъчни начални цени на френския пазар:
    TQ55QN85C : 1.799 €
    TQ65QN85C : 2.299 €
    TQ75QN85C : 3.399 €
    TQ85QN85C : 4.499 €
    https://www.avcesar.com/actu/id-3859...ndicatifs.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 81 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  2. Samsung телевизори 2017
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1079
    Последно: 01-01-18, 05:34
  3. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  4. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  5. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе