Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #1

    Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Здравейте,телевизора е на 2 месеца и е в гаранция,но не ми се опира до мурдарите в сервизите, и за това се обръщам към вас, ако може да помогнете и е ришим проблема без сервиз!Имам саунтбар на Шарп и работеше перфектно,бях с цифрова телевизия на Булсатком, но заради интернета минах на комбинирана услуга на Вивасом.Незнам какво е това съвпадение,но след преминавенето на Виваком, ми дава HDMI ARC заключен.С Булсаткома с дистанционното командвах всичко и телевизора и сантбара и декодера,но с вивакома това е невъзможно,но това е най-малкия ми проблем.Саунтбара не иска да работи през въпросния HDMI ARC. Пише неизвестен на този порт сега и немога да го избера от менюто.В момента саунтбара работи чрез блутута,но ми се иска да е през HDMI ARC за да може да се комадва с дистанционното на телевизора и най-вече да се пуска и изключва заедно с пускането и спирането на телевизора!
    Ако може помогнете,благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Ако става въпрос за IPTV услугата на виваком, то вероятно причината е в смотаните им СТБ - постоянно вкарват грешки и някои от функциите на "умните" тв се бъгват.
    Изключи устройствата от захранване за 5-10 мин., разкачи HDMI връзките и после свържи само саунд бара и тв .
    включи и виж дали всичко пак си работи . после пак изключваш и свързваш вече и IPTV приемника като е желателно да не е с HDMI кабела от комплекта . Ако е и от старите им приемници поискай да го заменят с по-новия модел .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #3

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Приемника е най-новия, не е проблема в IPTV услугата на виваком.Кабели съм ползвал и скъпи и евтини и е едно и също,а преди работеше с евтин!Няма ми в настройките за избор HDMI ARC,излиза тв говорител,оптика и блутут, а преди го имаше!Обаждах се и в представителството на Самсунг и ровиха и те, включват въпросния HDMI ARC и след излизане от настройките като се върне на него ,той показва пак че е изключен /OFF/.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Пробва ли нещо от предложенията ми?
    Пиша от опит - IPTV дръвчетата им вкарват грешки и шашкат някоя функция на "умните" тв.

    Поне направи пробата с изключване от захранване и свързани само саундбар и тв.

    п.п. IPTVприемника им не поддържа HDMI CEC, така че не можеш да го управляваш с дист. на тв

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #5

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    И ако не помага методите на svetlio1 пробвай изтриване на ТВ във фабрични настройки.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #6

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Благодаря за отговорите, пробвах всичко като се изключи тв ,HDMI ARC се появи в менюто и заработи , но не на пълно, тоез обратната връзка с саунтбара я нямаше ,тоез саунтбара заработи през HDMI ARC, но след изключването на тв всичко е по старо му ,саунтбара отново не работи!Явно всичко е от боклучивите приемници на виваком,а имам цели 2 години договор с тези нещастници.Повтарям при Булсаткома всичко беше перфектно,мислех че е съвпадение при смяната на декодерите,но явно не е !!!Дилемата остава и наистина невиждам как ще реша проблема мислех ,че нещо е станало на телевизора ,но не е,всичко е от приемника на виваком щом той се включи в самсунга всичко се омазва.
    Ако някои има идеи да казва,забравих да кажа ,че съм върнал и фабричните настроики и нищо не се променя!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Ако ползваш HDMI кабела от комплекта на IPTV приемника го смени с по-добър , виж и на съответния вход да изключиш СЕС (Анинет при Самсунг)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #8

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Не става по никакъв начин и със скъпи кабели съм пробвал,тествал съм и кабелите, има опция самия си телевизор.Ако изключа СЕС (Анинет при Самсунг) въобще го няма в менюто HDMI .Махна ли декодера на виваком всичко се оправя, пусна ли го саунбара, работи докато изключа телевизора,след това всичко си е по старо му!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #9

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Обади се на Виваком.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #10

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Хора, за бога помогнете! Закупих втори телевизор - Samsung 50 TU 8500 и ....... проблема е същия .Говорих и с виваком,тези хорица си нямат и понятие за какво иде реч!!! Всичко е като с предния Samsung !!! Незнам какво да правя повече.Като изключа скапания декодер на Виваком , в менюто си е налично HDMI ARC , включвам декодера и саунтбара сработва, доката не се изключи телевизора и непремине в режим на "готовност".При повторно включване на телевизора с подвързан декодер на Виваком HDMI ARC вече не е налично!!!При двата телевизора нещата са абсолютно еднакви!В понеделник чакам техниците , но хорица съм ги виждал и преди нямат елементарна представа за материята, те опъват кабели и пускат телевизията, друго не могат. И още нещо за декодерите на Виваком /3 на бр./ блокирва звука на някалко пъти,картината става като негатив,но в лилаво и за капак блокирват така,че не може да се изпълни никаква команда,чак при третия рестарт от контакта зацепиха,всичко това става и на трите декодера ,били най новия модел аз съм бил единствения които се оплаква,казаха ми го от централата/ебаси късмета/
    Ако някои има идеи съм на разположение.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Тия декодери да не са с новото им меню/визия - ако да , превключи на старата (или ги накарай като дойдат техниците)?
    Говорим за малките черни декодери нали ?
    Техниците да сложат и от другия/стария модел (бял , по-голям) - може пък с него да не се шашкат толкова тв.

    HDMI UHD Color го изключи в опциите на тв и ползвай 3/4 HDMI вход.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #12
    Декодерите са черни ,но не са толкова малки,нямат часовник на дисплея,казаха ми че са най-новите.Отнсно HDMI не разбрах саунтбара трябва да е включен в HDMI ARC,с този порт имам проблем.

    - - - - - - - - - -

    Как да превключва менюто на декодерите ,казаха ми че вече нямат друг модел декодер

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    HDMI входа на декодера може да е всеки друг, на този на който е включен декодера (че и на другия за саундбара) влез в настройки на тв (май в "общи" беше) и виж ако е ключена опцията HDMI UHD Color я изключи . Това е за нови устройства подаващи 4К ХДР сигнал и може от там да създава проблеми на по-стари .

    За менютата виж в самия приемник или ги питай тия от Виваком - има доста оплаквания , че не работят някои функции и приемниците стават бавни (аз съм със стария ).
    Може да напишеш и точния модел с който си, да сверим, че то имаше и черни от старите

    п.п. ако си на новото меню - "Menu -> Настройки -> Настройки на устройството -> Върни стария облик"
    Този пост е редактиран от svetlio1; 19-07-20 в 12:32.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #14

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    Тия от Виваком доидеха и според очакванията нищо!!!Викат имаш си телевизия, другото не е наш проблем! Донесоха друг декодер и при него нещата са по друг начин, но краиния резултат е същия.При него в менюто си остава наличен порта на HDMI ARC и след изключване на телевизора,при включване също го има,но няма звук от саунтбара.Сега вече съм убеден на сто процента че всичко идва от буклучавите и приемници.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #15

    Отговор: Проблем с свързването на сантбар към Samsung 7302 чрез HDMI ARC

    ... или в интерпретацията на HDMI CEC в телевизора (ите). Това не е унифициран стандарт. Всеки си прави с него, каквото си реши.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 14:40
  2. Отговори: 4
    Последно: 19-11-16, 00:24
  3. Отговори: 2
    Последно: 23-05-15, 23:41
  4. Проблем при свързване чрез HDMI
    От Vladimir Ralev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 29-08-14, 01:34
  5. Отговори: 10
    Последно: 09-01-12, 12:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе