Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Грозни артефакти при бързи сцени?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #16

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Верятно кофти матрици от Самсунг, които и не смогват с предаване на толкова кадри. Включиш едно - развалиш друго Някой може да сподели как е при по-високите класове телевизори от 2020г.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #17

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Да точно така, винаги е било така. Но явно... с времето от Самсунг не подобряват нещата за съжаление. При изключен Auto Motion Plus ги няма тези артефакти, но пък тогава определено започва да се забелязва осезателно размазването на бързо движещите се обекти (коли, мотори).

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
    Нормално е да има размазване до някаква степен. Все пак картината е на 24 кадъра.
    Мен лично тези артефакти биха ме дразнили повече от размазването. Решението е да намалиш стойността, докато артефактите започнат да изчезват.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #18

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Да точно така, винаги е било така. Но явно... с времето от Самсунг не подобряват нещата за съжаление. При изключен Auto Motion Plus ги няма тези артефакти, но пък тогава определено започва да се забелязва осезателно размазването на бързо движещите се обекти (коли, мотори).

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
    Намерил си къде е проблема и той е неизбежен.
    Опитваш се да караш лека кола със самолетно гориво.
    Всеки "подобрител" на образа, който пускас си идва с цената - артефакти.
    При 100Hz панелите замазването е малко по-слабо без Motion Plus и за щастие не ми се налага да го пускам.
    Обикновено го ползвам на футбол защото там не си личат толкова проблемите. На тенис на моменти прави големи поразии, макар че е пуснат с много по-слаби стойности.

  5. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #19

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Абе... не е болка за умиране, като дадем по едни над 2к лева за телевизор ни се иска някак си всичко да е ок.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #20

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Абе... не е болка за умиране, като дадем по едни над 2к лева за телевизор ни се иска някак си всичко да е ок.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
    LCD-тата са така.
    Гледай на плазмата. Там няма да имаш проблем със замазването, дори и с изключен Motion "подобрител".

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #21

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Не знам какви настройки си гледал, но аз съм със същия тв и motion plus не го ползвам защото не ми изглежда реална картината .В началото си играх но при бързи сцени мисля че в долната част на екрана се появяваха някви по различни неща.Аз ползвам тези настройки и най вече след нагласянето на баланса на бяло картината ми харесва доста.https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...s8000/settings .Фон осветление само го дадох на 6 че на 4 ми е много тъмно и смарт лед на средно.
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 14-09-20 в 19:20.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #22

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Така:
    -Подобен на описания проблем, но в много по-лека форма (само леко замазване, без раскъсване на картината), се наблюдава при SD канали с битрейд, по-нисък от 2 Mbit/s. Ефектът на замазването се минимизира чрез увеличение на намаляването на трептенията в менюто на motion+ на 10 (на максимум) и включване на LED чисто движение. Тествано на Samsung F8000.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #23

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Да да, същото се получава и като гледа Формула 1. Такива артефакти се виждат и след гумите им примерно.
    Това потвърждава тезата ми за софтуерен проблем с генерирането на междинни кадри - изключи функцията Auto Motion. Тази функция вкарва артефакти в картината. При някои марки повече, при други по-малко...
    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    И при мен прави тези ефекти с включен Авто мотион плюс на Q6FN. Гледам предимно автомобилни състезания и вече със свикнал. Най-вече се забелязва на задните спойлери, гуми и т н. Вариант е изключване на ектрата, по-ниски стойности или самсунг бъгс И на 4К тв канали се проявява.
    Още едно потвърждение.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #24

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Тогава защо при старите модели на Самсунг функцията работи коректно, а при новите не може? Освен това, при различните канали с подобен битрейд, артефектът не е еднакъв.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #25

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Аз не съм виждал лед тв да е включена тази функция и да не разваля картината .При другите марки се проявява по друг начин.А и поне на мен с включена тази така наречена екстра ми се струва че картината не е реална.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #26

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    И аз го спирам винаги, не мога да свикна и май и не искам, понеже гледам повече филми от тв и вече разликата е голяма.

    Едит: Самсунг тв не съм имал никога, но екстрата е подобна и при другите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #27

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тогава защо при старите модели на Самсунг функцията работи коректно, а при новите не може? Освен това, при различните канали с подобен битрейд, артефектът не е еднакъв.
    В предният си пост обясних, че проблемът е софтуерен и отдавна - още от F серията.
    Софтуерът взема два поредни кадъра и на тяхна база генерира нови междинни като ги вмъква между двата поредни. Ако камерата е позиционирана неподвижно няма да има проблем, но при по-бързо хоризонтално движение, софтуерът не смогва да компенсира изместването на основният кадър и затова има призрачни образи в обратна на движението посока. Камерата се движи надясно, призрачните образи се появяват отляво....и обратно.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #28

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Абе то и сигнала подаван от Виваком чрез техните СТб дръвчета не е съвсем в ред - да пробва от вътрешният тунер или друг външен източник как е - почти 100% съм сигурен, че ще е много по-незабележим "ефекта".

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #29

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    По различен но пак странен ефект бях забелязал на първия ми лед тв C6000.За първи път го забелязах на филма Аватар в началото като камерата приближаваше някаква гора.Бях си помислил че тв то има дефект докато разбера от какво е

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #30

    Отговор: Грозни артефакти при бързи сцени?

    Христослав, знам как работи motion + функцията, имаше я и при Toshiba WL-768. Свързана е с комфорта на гледане и умората на очите. При 100 херцовите панели смятам, че е наложителна и не бих казал, че става въпрос за дефект, поне не и при старите модели. Изисква се индивидуална настройка при предавания с бързи движения. Прави се компромис между замазване и гадно премигване. При мен не се наблюдава прекъсването (появяващите се бели линии) в артефекта.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 06-03-19, 11:09
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-11-12, 15:25
  3. ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ DVD СЦЕНИ БЕЗ ПРЕКЪСВАНЕ?
    От imarh във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-10, 12:27
  4. Сцени които заслужават Оскар
    От Sd0 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-05, 11:58
  5. Артефакти при DivX !?
    От mannesmann във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-05, 18:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе