Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с hdmi кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    ВАРНА
    Мнения
    19
    #1

    Проблем с hdmi кабел

    Здравейте! Проблемът е следния!Купих си 4k телевизор Samsung TU8072, но когато го свързах към компютъра/видеокарта 1660 супер/, екранът беше в искрящи зелени пиксели и премигаше! Телевизорът изписа, че трябва да сменя кабела или да намали резолюцията на 1080p! Купих премиум кабел 2.0 за 4к, но изобщо няма сигнал...черен екран! Някакви идеи? HDMI порта на видеокартата е HDMI 2.0b. Това b, има ли значение при избора на кабел?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2

    Отговор: Проблем с hdmi кабел

    Аз имах премигвания и загуба на картина на моменти при избор на 4к резолюция на нтрс и 4к enhanced (мисля, че e свързано с цветовия режим или hdr) режим на ресийвъра. Конфигурацията е нтрс-ресийвър-4к тв. Нтрс е ултрамини, с източник на сигнал вграденото видео (10-то поколение) на Intel i3-1005G1, ресийвъра е Denon 1500Н, ТВ Panasonic TX-50HX830E. И ресийвърът и тв са с 4к hdr възможности. HDMI портовете на НТРС са 2.1, на ресийвъра 2.0, на тв 2.0, но с някаква възможност за 2.1 в определен режим. При смяна и на двата hdmi кабела с едни не толкова скъпи (по 25лв. бройката за 1.5-2м.) на хартия 8к сертифицирани за HDMI 2.1 и всичко се оправи. Заменените 2 кабела, единия не беше лош, но другия беше китайския, дошъл с мини нтрс. Мислех, че е 2.0, а се оказа, че не е. Иначе със старите кабели решението беше режим "обикновен 4к" на ресийвъра, който мисля че ограничава цветовата гама на сигнала и нтрс минава на подходящ по-нисък режим за цветовата гама.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-01-21 в 09:26.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3

    Отговор: Проблем с hdmi кабел

    HDMI кабелите нямат версии. Имат сертификати за скорост на трансфер и функционалност.
    При черен екран има няколко възможности
    - комутационноият чип на порта в телeвизора поради ограничения в битрейта не може да пропусне сигнала. За да намалите битрейта, изключете HDR или променете цветовото кодиране от 4:4:4 или 4:4:2 на 4:2:2...или намалете резолюцията(някои PC резолюции не се поддържат от телевизорите).
    - изгорял комутационен чип на порта - това става при свързване на кабел на устройства, захранени в два отделни токови кръга.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-01-21 в 11:24.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4

    Отговор: Проблем с hdmi кабел

    1.4, 2.0, 2.1 и разновидностите им с букви са си спецификации на HDMI стандарта за портове и кабели. Да, имат предполагаема определена скорост на трансфер. Правилно си го отбелязъл. Тези, които взех уж са 48Gbps.
    И за цветовете само 4-2-2 също беше възможно при мен с предните кабели.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-01-21 в 10:42.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    ВАРНА
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Проблем с hdmi кабел

    Не мисля, че има нещо изгоряло, тъй като имам сигнал през старият ми кабел на 7 години, но телевизора сам премина на резолюция 1920х1080 и изписва да сменя кабела за по-добро гледане! При нормалната му резолюция 3840х2160, се появяват тези зелените гадове!
    http://img.zamunda.se/bitbucket/IMG_...2_202703_1.png

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Отговор: Проблем с hdmi кабел

    https://www.dekada.com/vcom-%D0%BA%D...2m-p-3843.html
    Този взех аз и съм доволен.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 04-01-19, 12:31
  2. Проблем с HDMI кабел от телевизора към ресивър!!!
    От Paco_lod във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-14, 23:55
  3. Проблем с HDMI кабел от TV към лаптоп
    От kousev във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-11-13, 21:37
  4. Кабел HDMI
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-10-12, 11:06
  5. Продавам кабел HDMI-HDMI 10 метра марка "HAMA"
    От SuN_CiTy във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 06-11-10, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе