Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36
Like Tree18Одобрявам

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020

Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

И аз ъпдейтнах преди час. Сега обработката на движението е значително по-добра, а картината изглежда по-гладка. Първо помислих, че се се активирали някакви филтри (гледам само в режим FMM с всички изключени подобрители) но всичко се беше изключено, както съм го оставил. Вече всички режими, проследяват по-точно EOTF и са на 1100 нита, с изключение на динамичният, който все още е до 1500 нита. Харесва ми, аз лично съм доволен.
    Днес в новото сравнение на A95K и S95B от Винсент, той каза, че предвид съотношението цена качество, логичният избор е S95B.
    Като се има предвид, че хич не долюбва Самсунг, не знам как му се откъсна от устата.

Добавено:
    Саундбара го ъпдейтнах преди няколко седмици с флашка, защото не знаех, че може да се ъпва през мрежата.

2.  
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017

Логичният избор за геймъри и не толкова претенциозни потребители. За истински ценители на качествената картина и хора без ограничения в бюджета - Сони. Най-големите минуси на Самсунга - липсата на DV и DTS. Но пък както се видя - за игри е по-добре. Има и 4 HDMI 2.1 порта, докато японците, по незнайно каква причина продължават да се циганят в това отношение.

4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна

Кое СОНИ бе КаБан то е само Едно и струва майка си и баща си....

5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

От вчера го слушам само на неговите говорители.Върнах саундбара - Q800B понеже не намерих задни колони и чакам Q930B - краста, ей..
    Съвсем приличен звук за гледане на телевизия - общо съдържание, даже съм изненадан колко са добри.
    Обаче за филм, музика…, умряла работа, трябва си нещо допълнително.

п.с. стаята е голяма - 50кв, може би в по-малка ще звучи още по-добре.

6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    И аз ъпдейтнах преди час. Сега обработката на движението е значително по-добра, а картината изглежда по-гладка. Първо помислих, че се се активирали някакви филтри (гледам само в режим FMM с всички изключени подобрители) но всичко се беше изключено, както съм го оставил. Вече всички режими, проследяват по-точно EOTF и са на 1100 нита, с изключение на динамичният, който все още е до 1500 нита. Харесва ми, аз лично съм доволен.
    Днес в новото сравнение на A95K и S95B от Винсент, той каза, че предвид съотношението цена качество, логичният избор е S95B.
    Като се има предвид, че хич не долюбва Самсунг, не знам как му се откъсна от устата.

Добавено:
    Саундбара го ъпдейтнах преди няколко седмици с флашка, защото не знаех, че може да се ъпва през мрежата.
    Колега може ли да направиш едно сравнение с Q95A , S95B и C1 ?
    Главно ме интересува звука м-у Q95A и S95B и как е положението ако искам да ползвам S95B през ценя, защото при LG C1 денем беше много зле и се наложи да го върна
    Q95A го гледам няколко дни и съм много доволен, но за да не взимам още един такъв се интересувам и от S95B
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 14-07-22 в 12:36.

7.  
  8. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020

Настройките за новия фърмуер 1303 в режим Filmmake SDR. Сега изглежда проследява гамата още по-точно.

My Firmware 1303 Filmmaker Mode SDR Settings Recommendations (Gamma Release / FW Update)

Why Color 29? Seems bold, but I'm looking at various luminance values across ALL color tests and I feel it's justified plus is helps towards ensuring full gamut coverage. Saturation sweeps check out well and secondary color performance is improved, win win situation. Anyways, looks great in content, enjoy!

Brightness 49
    Contrast 37
    Sharpness 10 (preference)
    Color 29
    Tint 0
    Contrast Enhancer OFF
    Color Tone Warm 2
    White Balance (Targeted D65, I do not share these values as they tend to be panel specific)
    Gamma BT.1886
    BT.1886 -1
    Shadow Detail +1
    Color Space Settings *Custom (BT.709)
    Peak Brightness OFF (Targeting 160 nits)

*CMS
    Red- R50 G58 B58
    Green- R73 G67 B73
    Blue- R63 G59 B59
    Yellow- R45 G50 B59
    Cyan - R57 G50 B43
    Magenta - R71 G50 B38

Most of my 1302 settings transferred seamlessly after realigning my WP. Those FMM settings I finalized actually looked and measured even better with the new seemingly improve EOTF tracking in that mode combined with my new WP/RGB Balance so no problems there. I will continue updating all releases that weren't finalized in 1302. Game Mode SDR will probably be next but it really depends on what content I am into at the time.

https://www.avsforum.com/threads/sam...#post-61850153

sasho1bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1320
    Последно: 02-01-15, 19:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  3. Отговори: 1512
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 10:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе