Страница 7 от 30 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 441

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    107
    #91

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Вчера ходих до един от магазините на голяма верига да видя как е цената за черния петък защото в емаг нямаше очакваните от мен намаления. Исках да видя и на живо прехваленото качество на картината. И какво да видя, моделът изложен за демонстрация погледнат отстрани беше с крив панел, както на линка публикуван по-назад в темата. Иначе демото което бяха пуснали изглеждаше отлично за моите виждания и аз поне не видях гледайки фронтално тази кривина да влияе по някакъв начин. Иначе не останах впечатлен от справянето с отразената светлина от външни светлинни източници. Нарочно обиколих почти всички олед панели и всички горе-долу ми се сториха на едно ниво. Единствено един Panasonic ми направи впечатление, че не отразяваше като огледало светлините в магазина, които наистина са доста и нямат нищо общо с домашна обстановка, освен ако в стаята не е доста светло.
    Предвижда ли се 42" размер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #92

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Очаквам моята бройка, 55 инчов.
    Идвам от Sony xf-9005, та имам няколко въпросчета ...
    Задължително ще проверя за огънат екран при доставката. Нещо друго сещате ли се?
    Може ли да попитам за мнения за 1304.1?
    Как гледате MKV - Plex?
    Благодаря предварително!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #93

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Филмите ги гледам през едно приложение на 10 години, Samsung pc share. Филмите обаче при самсунгите които са рипвани от нетфликс не знам защо, но 90% от тях не вървят. Мислех че е проблем на вече остарелия ми тв но и на този не вървят. Иначе през Plex всичко си върви , явно прави някакъв транскодинг, но там забелязвам че малко пада качеството на видеото. Аз идвам от самсунг кс7002 и този все още ми се струва тъмен в по тъмните сцени чак ме дразни. Сега му намалих и осветеността докато се разработи и е още по дразнещо. Надявам се след 200 часа да стане малко по ярък. Нещо аз не усетил лол ефекта от олед. Единствено като си пуснах матрицата от HBO GO изглеждаше доста по добре. На стандартна телевизия разликата поне в моите очи е малка. Също мисля че и по добре прави ъпскеил на телевизията.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #94

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Връщай го докато още може. Ако сега не го харесваш, няма да го харесаш и след 200 часа...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #95

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Филмите ги гледам през едно приложение на 10 години, Samsung pc share. Филмите обаче при самсунгите които са рипвани от нетфликс не знам защо, но 90% от тях не вървят. Мислех че е проблем на вече остарелия ми тв но и на този не вървят. Иначе през Plex всичко си върви , явно прави някакъв транскодинг, но там забелязвам че малко пада качеството на видеото. Аз идвам от самсунг кс7002 и този все още ми се струва тъмен в по тъмните сцени чак ме дразни. Сега му намалих и осветеността докато се разработи и е още по дразнещо. Надявам се след 200 часа да стане малко по ярък. Нещо аз не усетил лол ефекта от олед. Единствено като си пуснах матрицата от HBO GO изглеждаше доста по добре. На стандартна телевизия разликата поне в моите очи е малка. Също мисля че и по добре прави ъпскеил на телевизията.
    Plex по спомен имат в настройките да декодира. Serviio също.
    Иначе тези от Нетфликс по торентите ако са x265 и 4к е възможно да правят проблем. При мен на отделен плеър уж, който би трябвало да ги поддържа се задъхва осезаемо на тях. А например Sonic 2 релийс-а все ме изхвърляше.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    29
    #96

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Аз ъпдейтвам от Sony xf90, xf9005, x900f според зависи от региона. В случая много ме дразни blooming-а, който при олед отсъства. Като изключим това очаквам да мога спокойно и без насичане да си гледам 4k hdr филмите от харда. Сега някои филми ми правят проблем. Ще ми липсва Dolby vision... Чудя се къде мога да намеря hdr+ съдържание?

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #97

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Филмите ги гледам през едно приложение на 10 години, Samsung pc share. Филмите обаче при самсунгите които са рипвани от нетфликс не знам защо, но 90% от тях не вървят. Мислех че е проблем на вече остарелия ми тв но и на този не вървят. Иначе през Plex всичко си върви , явно прави някакъв транскодинг, но там забелязвам че малко пада качеството на видеото. Аз идвам от самсунг кс7002 и този все още ми се струва тъмен в по тъмните сцени чак ме дразни. Сега му намалих и осветеността докато се разработи и е още по дразнещо. Надявам се след 200 часа да стане малко по ярък. Нещо аз не усетил лол ефекта от олед. Единствено като си пуснах матрицата от HBO GO изглеждаше доста по добре. На стандартна телевизия разликата поне в моите очи е малка. Също мисля че и по добре прави ъпскеил на телевизията.
    Специално S95B a и предполагам A95K не се препоръчват за SDR.... блесват при HDR съдържание за разлика от WOLED моделите.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Връщай го докато още може. Ако сега не го харесваш, няма да го харесаш и след 200 часа...
    Това е е вярно, след тези часове се вдигат нитовете и панела става по-ярък..

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #98

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Проблемът не е, нито в преди, нито в след двестате часа. Всяка бройка S95B от ден първи, прави над 1000 нита, яркост във всички режими. Стойност която нито един друг ОЛЕД не може да достигне, а и някои от ЛСД-тата.
    Имам предположения, за какво става въпрос, но не искам да гадая и да говоря наизуст и да звуча като „препоръката“ за СДР и ХДР! Кой и къде ги прави тези препоръки? Ако мога да избирам дали да гледам едно и също съдържание в 4К СДР или 4К ХДР, винаги ще избера СДР. Не ми харесва преекспонираната, изпържена картина в ХДР, без значение на кой телевизор е.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #99

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Айде да спрем да се оливаме.... SDR.. над 1000 нита...
    Изпържена картина в ХДР..... Mdaaa - ясно - спирам да чета нататък....

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #100

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Това, че не четеш е ясно. Къде пише 1000 нита в СДР?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #101

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Проблемът не е, нито в преди, нито в след двестате часа. Всяка бройка S95B от ден първи, прави над 1000 нита, яркост във всички режими. Стойност която нито един друг ОЛЕД не може да достигне, а и някои от ЛСД-тата.
    Имам предположения, за какво става въпрос, но не искам да гадая и да говоря наизуст и да звуча като „препоръката“ за СДР и ХДР! Кой и къде ги прави тези препоръки? Ако мога да избирам дали да гледам едно и също съдържание в 4К СДР или 4К ХДР, винаги ще избера СДР. Не ми харесва преекспонираната, изпържена картина в ХДР, без значение на кой телевизор е.
    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Това, че не четеш е ясно. Къде пише 1000 нита в СДР?
    ????
    То е ясно като бял ден, че аз чета - но ти четеш ли какви глупости пишеш?
    Нерде SDR за което пише колегата, нерде това което си писал ти.... ни в клин, ни в ръкав....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #102

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    За всички режими се има предвид, Динамичен, Стандартен, Кино и Филммейкър. А бе, тая седмица не ти върви. Дъниш глупост след глупост, осираш тема след тема. Гледам, че и другите колеги са те начесали, за простотиите които пишеш.
    Кажи сега, кой на кого и защото препоръчва?
    Специално S95B a и предполагам A95K не се препоръчват за SDR

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    494
    #103

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Явно телевизора си има пропуски в тъмните сцени - https://www.youtube.com/watch?v=7wzM...AndrewRobinson

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #104

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    За всички режими се има предвид, Динамичен, Стандартен, Кино и Филммейкър. А бе, тая седмица не ти върви. Дъниш глупост след глупост, осираш тема след тема. Гледам, че и другите колеги са те начесали, за простотиите които пишеш.
    Кажи сега, кой на кого и защото препоръчва?
    Няма да ти влизам в обяснителен режим да ти снясям на готово информацията, поработи малко и сам ще се информираш!

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #105

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Явно телевизора си има пропуски в тъмните сцени - https://www.youtube.com/watch?v=7wzM...AndrewRobinson
    Нито едно от неговите твърдения, не е доказано с измерване и показване на някаква графика, така както примерно прави Винсент. Този просто хвърля нещо в пространството и толкова...
    От снощи, всички калибратори в avsforum, които са работили с телевизора, си правят т@ш@к със свободното съчинение на въпросният ютубър.
    Относно черното: ако имаш повдигнато или смачкано черно, то се оправя много, много лесно с няколко клика. Важно е обаче, да се уточни, това дали наистина е така или е субективно.
    Този пост е редактиран от tvbox; 28-11-22 в 13:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 30 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 20:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 12:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 11:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе