Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46
Like Tree17Одобрявам

Samsung QN90C (2023)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #16

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Едно сравнение с миналогодишния модел.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #17

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Аз ползвам 55" QN85A и за гледане през деня е страхотен, но би ми се искало за втори телевизор да си взема един с VA панел. През вечерта има доста какво да се желае от контраста на QN85A който е с ADS панел. Вече разбрахме че 55" QN90C е с ADS/IPS панел за Щатите и изчаквам да видим ревюта за Европейския QN90C с VA панел. Чудя се дали изобщо си заслужава чакането или е по-добре да се вземе QN90B на промо цена?

    Клипа качен от колегата е актуален за хора, които живеят в Щатите. Ако може да споделите клип QN90B 55" VA vs QN90C 55" VA (намирам само един клип но там сравняват 50")
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 12-09-23 в 13:01.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #18

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Аз ползвам 55" QN85A и за гледане през деня е страхотен, но би ми се искало за втори телевизор да си взема един с VA панел. През вечерта има доста какво да се желае от контраста на QN85A който е с ADS панел. Вече разбрахме че 55" QN90C е с ADS/IPS панел за Щатите и изчаквам да видим ревюта за Европейския QN90C с VA панел. Чудя се дали изобщо си заслужава чакането или е по-добре да се вземе QN90B на промо цена?

    Клипа качен от колегата е актуален за хора, които живеят в Щатите. Ако може да споделите клип QN90B 55" VA vs QN90C 55" VA (намирам само един клип но там сравняват 50")
    Дай линк да го видим?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #19

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Дай линк да го видим?
    SAMSUNG QN90B vs QN90C: Neo QLED Mini LED Smart TVs 4K / ¿Cuál deberías comprar? - YouTube

    Ето линк, но не е добре да се сравнява 55" панел с 50" защото производителите не са еднакви

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #20

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Този път и трите телевизора бяха в Технополис. QN85C , QN90C и QN95C са всички с VA панели (ревюто което ще излезе в RTINGS до 5-6 седмици ще бъде актуално само за QN95C понеже останалите два телевизора са с IPS/ADS панел за щатите)

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #21

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Здравейте, според вас заслужава ли си смяната на тв от Sony 55x9005f със samsung qn90b . Става въпрос за смесено гледане на футбол, малко филми и тв предавания. Гледам ,че е емаг е на цена 1700 лв и се чудя дали да го взема.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #22

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Хора, доволни ли сте от този модел, видях го в Технополис, много ми хареса, но много харесах и един OLED 65S90C?
    Разликата в цената е 400 лева.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #23

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Има ли вече собственици на QN90C ? Последно с какъв панел се предлага за България? Някакво срявнявание с QN90B 55"?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    43
    #24

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Аз си го взех QN90C, след като Сонито ми XH9505 сдаде багажа с дисплея.
    Накратко - разкошен е. 1000 пъти повече ми харесва като изображение над прехваленото Sony.
    Сравнявах с QN90B - не видях някаква съществена разлика в изображението. Прелистването на менютата на Тизен ми се стори по-бързо на 90C. Предполагам заради по-новия процесор.

    Наистина като картина е над всичко и много близо до OLED, но е по-контрастен и ярък. Аз лично не бих си взел OLED заради burn-in и износването на червения пиксел, колкото и да ме убеждават, че нямало проблем. Само за 2-3 месеца ако се ползва като монитор по 10-12 часа и почва да се виждат проблемите.

    Samsung-a го ползвам основно като монитор в хола (има закачено PC) и му се радвам много. Незнам каква е матрицата а и незнам как да я проверя, (и незнам дали може от smart дистанционното да се влезе в сервизно меню изобщо), но е с доста равномерна подсветка. Също ъгълът на виждане е мн. добър.

    Като забележки - липсва Google Assistent и Alexa за нашия регион, само Bixby. Смених го на USA (има клавишна комбинация) и сега имам Alexa поне да си управлявам устройствата. Google Assistant не намирам за нито един регион, вероятно са го разкарали, въпреки, че пише че трябва да го има ...

    Това че няма Dolby Vision изобщо не е никакъв проблем - има си мн. добър HDR и контраст enhancer. Също има game mode с vrr, 144MHz и всичките 4 HDMI са ver. 2.1.
    И още нещо важно което забелязах - няма отблясъци от прозореца например, което е мн. важно за мен лично.

    Друго нещо , което ме дразни е дистанционното - не стига, че е смарт (т.е. с малко бутони), а са сложили поне 3-4 неизползваеми за мен бутони - Disney, Netflix и Prime, WWW а в същото време няма бутон за смяна на input-ите, трябва през менюто да се влиза и т.н//.
    Поне да можеха да се ремапнат тия неизползваеми бутони, които даже са сложени на най-удобните за натискане места ... Сигурно си плащат доста на Samsung.
    Този пост е редактиран от kriki; 16-12-23 в 17:27.
    sasho1bs одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #25

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Има ли вече собственици на QN90C ? Последно с какъв панел се предлага за България? Някакво срявнявание с QN90B 55"?
    При нас е с VA панел, което като цяло е по-добрият вариант.
    Аз взех 65 инчовия, но на мен лично не ми хареса и го върнах. На живо е много ярък, но най-странното е, че има доста blooming, макар да има над 500 зони.
    Принципно това което казва Kriki, че би трябвало този QLED да е по-близо до ОLED от другите LED-ове е теоритично вярно, но според моите наблюдения, а и според 3-ма консултанти в различни магазини, няма нищо общо. За тези пари е много по-добре да вземеш Sony X92K според мен, освен, ако не ти трябва за супер светла стая.
    Гледах доста ревюта и се оказа, че не е от моята бройка, а от калпавия им алгоритъм, забелязах го и миналата година, когато взех един Samsung Q80B и едно Sony XR93J сравних ги и върнах Samsung-a защото имаше значително по-слаб upscalling и имаше по-голям blooming, макар да имаше двойно повече зони, при този е същата работа, чвно не са на си оправили алгоритъма все още.

    Та в крайна сметка, върнах QN90C и взех Q90C, QD OLED, честно казано, много ми харесва, единстено ме дразни дистанционното и малко по-бавният процесор от на Sony-то, но се търпи, може да поръчам от другото дистанционно, ако с него ще мога да управлявам и бокса на EON.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    43
    #26

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Относно blooming-а с fw версията която беше първоначално и на мен ми направи впечатление, че като че ли го има доста. Но след ъпдейта до последната нещата са много по-добре.
    Естествено OLED е най-добре като изображение, особено за хора които ползват ТВ до 3-4 дневно.
    Но е добре всеки да изгледа това:
    https://www.youtube.com/watch?v=my1lyUE7WVM
    Оказва се, че QD-OLED са даже по-податливи на burn-in от WOLED.
    Аз лично имам опит с Sony A90J OLED ползван като монитор в офис работещ по 14-16h дневно и за по-малко от година ясно се вижда прогарянето въпреки всичките му системи за компенсация ... Аз лично не искам да го мисля и дондуркам постоянно такъв OLED TV, но всеки си решава сам

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #27

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от kriki Виж публикацията
    Относно blooming-а с fw версията която беше първоначално и на мен ми направи впечатление, че като че ли го има доста. Но след ъпдейта до последната нещата са много по-добре.
    Естествено OLED е най-добре като изображение, особено за хора които ползват ТВ до 3-4 дневно.
    Но е добре всеки да изгледа това:
    https://www.youtube.com/watch?v=my1lyUE7WVM
    Оказва се, че QD-OLED са даже по-податливи на burn-in от WOLED.
    Аз лично имам опит с Sony A90J OLED ползван като монитор в офис работещ по 14-16h дневно и за по-малко от година ясно се вижда прогарянето въпреки всичките му системи за компенсация ... Аз лично не искам да го мисля и дондуркам постоянно такъв OLED TV, но всеки си решава сам
    Не знам откога е този ъпдейт, преди 3 седмици, когато гледах последно с последните ъпдейти беше много зле, но мога да се кача да видя при съседа, той има такъв, макар, че сега потърсих в нета информаия и не видях никъде никой да се е похвалил. Дано наистина го оправят защото е много странно толкова много време да влачат този проблем.

    Аз също се бях притеснил от OLED и не исках да го мисля и да му робувам, затова се насочих към QN90C, но след няколко сравнения един до друг в магазините реших да ги поръчам и двата за да не изпусна промоциите на Black Friday, да имам време да реша и да върна излишния. Оказа се, че съседът има QN90C та имах време да го разгледам по-подробно, лично на мен изобщо не ми хареса, но пък той си го харесва.

    Имай предвид, че тези сравнения на RTINGS не са релевантни за нашия начин на ползване, те симулират с еднакво съдържание с много ярки елементи, възпроизвеждане в продължение на месеци, което няма как да се случи при 99.9% от потребителите. Та след разговор с няколко приятели и колеги, които ползват OLED от няколко години, също така говорих с поддръжката на Samsung България, че burnin влиза в гаранционното покритие, прецениех, че няма какво толкова да го мисля и да правя компромиси със себе си и задържах S90C, в крайна сметка пари се изкарват.
    Като много приятен бонус, се оказа, че телевизорът дойде с 2-рата генерация на панела.
    sasho1bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #28

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Внимавайте малко какво пишете, че написаното остава и се чете от една маса народ. Почти във всяко мнение вече започна да изкарваш qn90c едва ли не е "бахти боклука", което е далеч от истината. Няма идеален тв, но аз съм пък убеден, но не мога да го докажа, че едно 70% от оплакващи се от даден модел, не са съобразили технологията с условията, в които ще се ползва тв.

    Ще дам пример със себе си. Апартамент с изцяло южно изложение с френски прозорци по почти цялата южна стена. Телевизорът е на източната стена на около 1.50 м от прозорците, разбирай по цял ден слънцето грее директно в апартамента през есенно-зимния период. Взех хваленият от теб X93J - изтраях го 1 месец, защото нищо не се виждаше! Това прави ли го лош тв? Не, прави го лош за моите условия. Махнах го, но ако провериш мненията ми, никъде не съм повтарял по 20 пъти, че е зле.
    sasho1bs, Horizont и AntrAcsA харесват това.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #29

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    При нас е с VA панел, което като цяло е по-добрият вариант.
    Аз взех 65 инчовия, но на мен лично не ми хареса и го върнах. На живо е много ярък, но най-странното е, че има доста blooming, макар да има над 500 зони.
    Принципно това което казва Kriki, че би трябвало този QLED да е по-близо до ОLED от другите LED-ове е теоритично вярно, но според моите наблюдения, а и според 3-ма консултанти в различни магазини, няма нищо общо. За тези пари е много по-добре да вземеш Sony X92K според мен, освен, ако не ти трябва за супер светла стая.
    Гледах доста ревюта и се оказа, че не е от моята бройка, а от калпавия им алгоритъм, забелязах го и миналата година, когато взех един Samsung Q80B и едно Sony XR93J сравних ги и върнах Samsung-a защото имаше значително по-слаб upscalling и имаше по-голям blooming, макар да имаше двойно повече зони, при този е същата работа, чвно не са на си оправили алгоритъма все още.

    Та в крайна сметка, върнах QN90C и взех Q90C, QD OLED, честно казано, много ми харесва, единстено ме дразни дистанционното и малко по-бавният процесор от на Sony-то, но се търпи, може да поръчам от другото дистанционно, ако с него ще мога да управлявам и бокса на EON.

    Нали осъзнаваш че X90K има не повече от 30-40 диминг зони ? Няма как да няма блууминг просто той е много по масивен и се заблуждаваш че е ОК. Да алгоритъма на Сони е най добър и с хитри трикове успява да заблуди окото, но нито яркостта нито фючърсите са доближават дори малко до QN90C !

    НО това е маловажно, винаги съм казвал че човек трябва да взима този телевизор който ДЖОБА и ОКОТО му го харесват най много а не винаги да чете спецификации и форуми, отново , това е и причината защо в магазините информацията много оскъдна .

    - - - - - - - - - -

    Някъде прочетох че ОЛЕД-а имал най добро " изображения " това много разтегливо понятие ! ОЛЕД-а има най добър контраст и ъгъл на виждане, НО покрива едва 70% от обема на цветовете, докато QLED-те го покриват на 100% .

    Преди две, три години когато имах ОЛЕД, го сравних с една стара 60" плазма, която все още пазя, пуснах едно и също съдържание на двата, ОЛЕД-а бе по ярък и по добър контраст, да но цветовете на плазмата бяха повече и си личеше. Играех една футболна игра и тревата на плазмата имаше доста нюанси на зеленото, което някак си я правеше да изглежда по детайлна, докато ОЛЕД-а зеленото беше значително по монотонно.

    Както каза колегата над мен, няма перфектен телевизор, дори и 1000000 лв да дадете, той чудеса няма да направи.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 17-12-23 в 14:52.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Внимавайте малко какво пишете, че написаното остава и се чете от една маса народ. Почти във всяко мнение вече започна да изкарваш qn90c едва ли не е "бахти боклука", което е далеч от истината. Няма идеален тв, но аз съм пък убеден, но не мога да го докажа, че едно 70% от оплакващи се от даден модел, не са съобразили технологията с условията, в които ще се ползва тв.

    Ще дам пример със себе си. Апартамент с изцяло южно изложение с френски прозорци по почти цялата южна стена. Телевизорът е на източната стена на около 1.50 м от прозорците, разбирай по цял ден слънцето грее директно в апартамента през есенно-зимния период. Взех хваленият от теб X93J - изтраях го 1 месец, защото нищо не се виждаше! Това прави ли го лош тв? Не, прави го лош за моите условия. Махнах го, но ако провериш мненията ми, никъде не съм повтарял по 20 пъти, че е зле.
    Никъде не помня да съм казвал, че телевизорът е боклук или нещо подобно, обясних ясно и в тази и в другата тема, че телевизорът не ми хареса на мен, конкретно на мен, също казах, че съседът го има и много си го харесва.
    В другата тема го споделих, защото хората ми помогнаха с избора, а тук, защото човекът попита за отзиви.
    Също така казах, че за много светла стая е добър вариант.
    Сонито мен също не ме устройва за сутрешно гледане в слънчеви дни, макар рядко да го пускаме сутрин.
    Наясно съм колко малко са димминг зоните му, но въпреки това лично аз не виждам голяма разлика със Самсунга, който има много повече.

    На мен лично и Сони-то и OLED-a на Samsung много ми харесват, но това не значи, че нямат проблеми.
    Този Tizen е пълна боза, също така процесорът, ОС-а, motion-ът и опциите за настройка на Sony-то са по-добри от тези на Samsung, макар да е с 2 години по-стар.
    Sony-то пък си има blooming, няма опция да стартира от последното приложение и сякаш не му работи сензорът за светлина, всяка вечер, в която гледаме в тъмна стая трябва да му коригирам яркостта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Откриване на мото сезон-2023
    От вован1 във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 03-05-23, 11:55
  3. Избор на климатик 2023
    От pavel1985 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-23, 14:54
  4. 2023 International CES
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 32
    Последно: 17-01-23, 19:52
  5. Свързване на аудио система Logicfox T5.1 към домашно кино Sang ADVD 2023?
    От drvilson във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-06, 11:26

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе