Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46
Like Tree17Одобрявам

Samsung QN90C (2023)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #31

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Колеги закупили и ползващи въпросния модел телевизор , дайте малко повече инфо дали си заслужава

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #32

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Имам от два месеца 43" модел. Замести един стар 40" MU6500.Картината е отлична - имам и 55" LG OLD с който да го сравня : черното може да не е толкова дълбоко , но се справя добре. HD и 4К канали са перфектни. Дори и SD каналите се виждат добре. Единствено разочароващо е липсата на DTS ( имам харддиск с много филми с различни аудио и видео формати) и учудващо не може да чете и .avi филми , въпреки , че в характеристиките на медиа плеъра пише , че ги поддържа. Но пък поддържа по-новите AV1 и др. Звука е достатъчен като за телевизор. Свързва се без проблеми с телефони и лаптопи. Има дори възможност да работи и като камера за наблюдение - вързах един стар телефон и през него наблюдавам гаража.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #33

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Имам от два месеца 43" модел. Замести един стар 40" MU6500.Картината е отлична - имам и 55" LG OLD с който да го сравня : черното може да не е толкова дълбоко , но се справя добре. HD и 4К канали са перфектни. Дори и SD каналите се виждат добре. Единствено разочароващо е липсата на DTS ( имам харддиск с много филми с различни аудио и видео формати) и учудващо не може да чете и .avi филми , въпреки , че в характеристиките на медиа плеъра пише , че ги поддържа. Но пък поддържа по-новите AV1 и др. Звука е достатъчен като за телевизор. Свързва се без проблеми с телефони и лаптопи. Има дори възможност да работи и като камера за наблюдение - вързах един стар телефон и през него наблюдавам гаража.
    DTS, само от Android TV. Един ТВ бокс, и ще пускаш каквото си искаш. Бюджетни варианти: Nokia 8000/Xiaomi TV Box S 2nd Gen.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #34

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Не че ми е много нужно. Все ще се намери рилийз с друго аудио.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #35

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Мерси колега bisval.Спрях се на този модел телевизор понеже стаята-хол ми е доста осветена и прозореца доста голям ми е точно срещу телевизора въпреки че има щори светлината прозира.ОЛЕД-а автоматично отпада.Гледах и NQ95, но за по големите екрани какъвто мисля да купувам разликата е около 1500лв между двата модела,което ми идва малко множко като цена. Старото ми СОНИ е на доизживяване и ми се ще да гледам Европейското по футбол лятото на нов телевизор с по голям екран. Бюджета ми е около 3500-4000лв макс. затова се спрях на този модел телевизор. Сега дилемата ми е дали да бъде 65 инча или 75. Старото ми СОНИ е 55-ца.Разположението на мебелите ми в хола е на различни разстояния от телевизора,като най близкия фотьойл е на 1.50м,а най далечния край който е фронтално срещу телевизора е на около 4м.Чудя се кой да бъде.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #36

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Колеги гледам че в момента 75QN85C са го пуснали по някой вериги на промоция с цена под 3000лв та питането ми е някой знае ли дали има драстична разлика в процесор,звук и картина от QN90C и дали си заслужава разликата от близо 600-700лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #37

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от Валери Виж публикацията
    Колеги гледам че в момента 75QN85C са го пуснали по някой вериги на промоция с цена под 3000лв та питането ми е някой знае ли дали има драстична разлика в процесор,звук и картина от QN90C и дали си заслужава разликата от близо 600-700лв.
    Като процесори и брой на диминг зони са идентични, основната разлика идва в яркостта, QN90C e почти да пъти по ярък , и има защитен слой за намаляване на светло отраженията на екрана.

    Иначе под.. 3000 лв.. да не е 2999 ?

    Аз лично не съм сигурен дали си заслужава парите.. може би... като алтернатива може би единствено се откроява е TCL 75C805, който може да се намери за около 2499 лв, макар че в момента повечето TCL и Hisense телевизори са на неоправдано високи цени (може би оправдава че хората ги купуват.. дори и на тези цени :D ).
    brotzki одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #38

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Да колега това е цената и още 100лв лична отстъпка, но май ще го пропусна и ще взема QN90C към който се бях насочил първоначално.
    sasho1bs и AntrAcsA харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,599
    #39

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Hisense телевизори са на неоправдано високи цени (може би оправдава че хората ги купуват.. дори и на тези цени :D ).
    Ще се строшат от покупки и взимат по няколко. Дори и в емаг.бг/ро/ху няма и един отзив по вече старата К серия на куче марката .Всъщност,има цял за 7К, ма не бил много ярък миниледа. Вида била бедна откъм приложения и накрая купил за 100+ лв външна балалайка .
    Този пост е редактиран от brotzki; 15-02-24 в 19:34.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #40

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    75QN85C са го пуснали по някой вериги на промоция с цена под 3000лв та питането ми е някой знае ли дали има драстична разлика в процесор,звук и картина от QN90C
    Като гледам седянката на последните двама пак се заформи.Последния не можа да си купи един(!) тв-р дори,ама по цял ден тука дава акъл за фирми.

    Като процесори и брой на диминг зони са идентични, основната разлика идва в яркостта, QN90C e почти да пъти по ярък , и има защитен слой за намаляване на светло отраженията на екрана.
    Гледам нескопосните обяснения,ама вече не ми се меси...докато пак не почнаха алабалите.
    Към питащия...Колега основната разлика е друга,поне ако се вярва на долното.
    https://www.displayspecifications.co...son/5c52288644
    Може да се пробва пак...дяа обясни ква му е ОСНОВНАТА РАЗЛИКА.А пеещия в хора br. по-добре да си мълчи.И като ''а'' е чел rtings за повредите в LCD преброи ли колко SA/SO и други та пак пусна раваления грамофон.
    А това,че някой само яркост бълнува си е негов проблем.Няма лошо,ако всичко друго му е наред на телевизора.
    https://fwd.nl/beeld/hoeveel-piekhel...j-een-aankoop/

    ''Пази боже сляпо да прогледа''
    И никакви цифри няма да му помогнат ако най-напред просто не почне да гледа телевизия,спорт,филми ,концерти... а не да виси и раздава ..във форума.
    Към гл. модератор:
    Г-н модератор,след толкова много тъпотии без никакъв смиссъл пак ли да попсуваме?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #41

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Благодаря колега.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,061
    #42

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Като гледам седянката на последните двама пак се заформи.Последния не можа да си купи един(!) тв-р дори,ама по цял ден тука дава акъл за фирми.



    Гледам нескопосните обяснения,ама вече не ми се меси...докато пак не почнаха алабалите.
    Към питащия...Колега основната разлика е друга,поне ако се вярва на долното.
    https://www.displayspecifications.co...son/5c52288644
    Може да се пробва пак...дяа обясни ква му е ОСНОВНАТА РАЗЛИКА.А пеещия в хора br. по-добре да си мълчи.И като ''а'' е чел rtings за повредите в LCD преброи ли колко SA/SO и други та пак пусна раваления грамофон.
    А това,че някой само яркост бълнува си е негов проблем.Няма лошо,ако всичко друго му е наред на телевизора.
    https://fwd.nl/beeld/hoeveel-piekhel...j-een-aankoop/

    ''Пази боже сляпо да прогледа''
    И никакви цифри няма да му помогнат ако най-напред просто не почне да гледа телевизия,спорт,филми ,концерти... а не да виси и раздава ..във форума.
    Към гл. модератор:
    Г-н модератор,след толкова много тъпотии без никакъв смиссъл пак ли да попсуваме?

    Алколизирания деградат се събудил пак дошъл .. с поредния объркан словесен фекал . Аз предлагам а сложим дрегер преди влизане в сайта, че това безсмислено мятане и удряне по клавиатурата вече не се търпи...
    Аз виждам ти си страшно начетен и всезнаещ като сравняваш Европейския QN85C със Северно Американския QN90C ...

    Иначе да , не е лоша идея Модераторите и Админите най накрая да вземат мерки, защото всеки път да чистите и триете пиянските му изцепки..... както виждате не помага.
    mmmatev и brotzki харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #43

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Колега inches9 на първия сайт който си постнал пише че 75QN90C е с IPS панел бях в магазин и продавачите ми казаха,че всички размери на QN90C предлагащи се в България са с VA панел включително и в този размер. Забравих да го докосна да проверя.
    brotzki одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    36
    #44

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Колеги как се проверяваше с пипане по екрана дали панела е VA или IPS ? Става дума за конкретно този модел. Вчера звънях на Самсунг-България с въпрос какъв е панела на телевизора и о чудеса след един час консултации ми върнаха обаждане , че и самите те не знаят какво предлагат и с какъв панел е въпросния телевизор. До сега в нас всичките ни телевизори които купувах са с VA панел. Та ако се окаже ,че въпросния модел е с IPS да го купувам ли или не?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #45

    Отговор: Samsung QN90C (2023)

    Цитат Първоначално публикувано от Валери Виж публикацията
    Колеги как се проверяваше с пипане по екрана дали панела е VA или IPS ? Става дума за конкретно този модел. Вчера звънях на Самсунг-България с въпрос какъв е панела на телевизора и о чудеса след един час консултации ми върнаха обаждане , че и самите те не знаят какво предлагат и с какъв панел е въпросния телевизор. До сега в нас всичките ни телевизори които купувах са с VA панел. Та ако се окаже ,че въпросния модел е с IPS да го купувам ли или не?

    Погледни каченото видео в последния коментар от първата страница на тази тема.
    Валери одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Откриване на мото сезон-2023
    От вован1 във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 03-05-23, 11:55
  3. Избор на климатик 2023
    От pavel1985 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-23, 14:54
  4. 2023 International CES
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 32
    Последно: 17-01-23, 19:52
  5. Свързване на аудио система Logicfox T5.1 към домашно кино Sang ADVD 2023?
    От drvilson във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-06, 11:26

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе