Страница 26 от 38 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 556

Sharp Телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #376

    Отговор: Sharp Телевизори

    Sharp LC-50UI7422E е модел между средният и нисък клас телевизори. Възможностите за настройка на картина и функции са силно орязани - на базово ниво.
    Като характеристики на видеопанела и обработката на сигнала(контраст, цветово пространство, яркост, мащабиране, скалиране, рескалиране,..) е на средно ниво.
    Заводските настройки на картината не впечатляват с нищо - има много да се желае.
    Ако не е за претенциозен човек, коюйто ще гледа основно телевизия - това е неговият бюджетен модел.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #377

    Отговор: Sharp Телевизори

    Здравейте,

    Някой има ли представа как се оправя телевизор след инсталиране на грешен софтуер, освен с нов?

    Телевизора е Sharp LC-40CFG6452E

    Влезнал е в режим на Burning Mode или нещо подобно, защото сам осменя цветове без никакви други индикации, копчетата по панела и на дистанционното не реагират.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #378

    Отговор: Sharp Телевизори

    Как разбра, че е инсталиран грешен firmware?
    Да не е влязъл в някакъв сервизен режим?
    Пробва ли с Reset до заводските настройки? Никакви бутони ли не реагират на дистанционното? Даже Power?
    https://sharpconsumer.eu/product/g64...40cf6452eb17q/

    Намираш правилния софтуер и с USB пробваш да обновиш наново.
    И се молиш да стане. Другият начин е в сервиза на harp срещу заплащане.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #379

    Отговор: Sharp Телевизори

    Аз го инсталирах, по погрешка, обърках серийните номера на фирмуера...

    Пробвах всички варианти, нищо не става, в Шарп ми казаха да им го пращам да го отварят да гледат нещо по платката, имам изтеглен (правилният) фирмуер на флашка обаче не мога да накарам телевизора да го зареди. Като го пусна с флашката стои черен екран и лед индикатора мига отдолу, тва или е някъв код за грешка или нещо се опитва да я прочете ама не може. Намерих в един форум как се рисетва EEPROMA, но ми трябва специален кабел да му променя волтовете, но едва ли като изтрия паметта ще се оправи....Не ми се ще да го пращам до Варна по куриер, защото там могат да го получат в насипно състояние, ама като краен вариант, така ще стане.
    Този пост е редактиран от IVMV; 21-08-19 в 12:07.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #380

    Отговор: Sharp Телевизори

    Ако не е гаранционен, а това не се и покрива от гаранцията, търси читав техник при вас.
    Преди това си намери сервизното ръководство за точно твоя модел с всички буквички и цифри от етикета.
    Предполагам, че има някакъв вид RS232 интерфейс, през който да се зареди правилния firmware.
    Успех!

    Ето ти списъка със сервизите за БГ, но не знам дали ще са ти по-удобни от варненския:
    https://sharpbg.com/Официални-сервизи_official
    Не знам колко са актуални, обаче. Бургаският, например, от почти 3 години е на друг адрес.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 21-08-19 в 17:05.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #381

    Отговор: Sharp Телевизори

    Мерси за информацията, да мисля, че интерфейсът е някакъв такъв, не съм мн сигурен, вече го изпратих на един човек, да го види, дали ще се налага смяна на цялата платка или ще може да го върне някак си с разни програматори. Колкото до сервизното ръководство, търсих в интернет, но не успях да намеря, само на по стари модели ми излизат от сериите (LE).

    Ще видим какво ще стане, надявам се до няколко дена да имам информация, да се настройвам ли за нов или не. Не съм очаквал, че тия от UMC могат да направят толкова скапан софтуер, че да не може по никакъв начин да се оправи, при такава ситуация... но като четох в интернет и на другите телевизори не е по добре, колко хора така са си "брикнали" телевизорите... (от внезапно спряни ъпдейти, или от мн ръчкане в сервизното меню).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #382

    Отговор: Sharp Телевизори

    Няkъде на етикета с модела на телевизора трябва да има написан номер на шаси Chassis или Ch.). Вътре на main board-а го има със сигурност.
    С него по-лесно можеш да намериш сервизно. Аз не успях да открия номера на шасито.
    Наистина има документация само за Vestel шаситата преди "епохата" на UMC. А техни FW за Blaupunkt има само за английските версии на UK сайта.

    Аз съм зареждал преди години на DVD player американски firmware от диск. Гадинката отказа да update-ва, докато не смених името на файла с оригиналния FW. Разликата беше само във варианта на процесора (исках DTS 2.0 поддръжка), но въпреки това после успях да сложа европейския.

    Ръководство за update: първо вкл. ТВ, слагаш флашката и следваш екранните инструкции.
    Така ли процедираш, защото останах с впечатлението, че стартираш телевизора с включена в него флашка? Така няма да стане никога.
    Има изисквания за файловата система, флашката да съдържа в root само необходимите файлове. със съответните имена и разширения.
    За по-сигурно първо изкл. ТВ от контакта за няколко минути.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #383

    Отговор: Sharp Телевизори

    Не, не,пробвах всички възможни варианти и инструкции, трите файла от фирмуера са във флашката, форматирана е FAT32, пробвах какво ли не и не иска и не иска да зареди. Направи ми впечатление обаче, тъй като мн време си играх единият от файловете е текстов UMC_KMODE.txt там реално са описани характеристиките на телевизора, с този файл телевизора мига като пусна флашката, доколкото разбрах той директно се чете от системата, без текстовия файл обаче, лед индикатора стои без да мига до едно определено време и после минава в режим "standby" и светва червено. Опитвал съм какви ли не комбинации с копчетата на панела и дистанционното и нищо не проработи....

    Така и така стана въпрос за сериите LE, имам един Sharp - LC-32LE350E с хубавото дистанционно, мисля, че не е вестелско производство, със сигурност не е, гледайки етикета, може би пак е Полша или нзнам 2013 е модела, от него съм мн доволен, уж се води нисък клас, а матрицата да не кажа, че надминава тази на тоя от UMC.

    Мислех, да звънна на UMC UK и да ги питам може ли нещо да се направи, но после прочетох в сайта им, че при "брикване" с грешен софтуер, нямало как да се нанесат преки щети по хардуера на тв-то тоест платката, но трябва да се прати при тях за да му заредят фабричен фирмуер, но колко е вярна тази информация не знам. Аз не успях да намеря фабричният фирмуер, европейският сайт на Шарп не пази стари версии на подобни неща.
    Този пост е редактиран от IVMV; 21-08-19 в 23:00.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #384

    Отговор: Sharp Телевизори

    Фабричния FW го имаш. Няма смисъл да търсиш предишните версии.
    Без сервизно или познания за начина на зареждане през фабричния интерфейс явно няма да се получи. Другия вариант е да се разпои/демонтира паметта и да се зареди през програмaтор конкретния dump.
    Опитай все пак някакси да разбереш номера на шасито. Тогава има поне някаква вероятност да намерим сервизно.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 22-08-19 в 09:51.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #385

    Отговор: Sharp Телевизори

    Не, не е точно така, оказа се, че фабричният софтуер го има само сервиза, това което е качено в сайта като софтуерен ъпдейт се оказва, че от него въобще не може да се зареди флашка, защото има липсващ файл, който е точно за зареждането. Не качват пълната версия на софтуера за да се зареди от нищото. Както и да е, човека, на когото го изпратих работи по въпроса....

    Иначе Шарп сериозно разочарова, онзи ден ходих да гледам един модел в Технополис уж от високия клас - LC-43UI8872ES. В магазинен режим като беше пуснат на бялото излизат едни петна отстрани като втора рамка, тъмни сенки, а уж тоя панел е UV2A.... знам, че по принцип тва може да е заради разместване на самата матрица, но тва е несериозно. Шарпа беше сложен до разни "Вестели" и честно казано като качество нямаше кой знае каква разлика, от другата му страна бяха LG И Sony.... Мога само да кажа, че LG-то от същия клас, даже да не е и една идея по нисък, слага всичко в джоба си.... Няма Sony няма Sharp, разликата е огромна. Та мислех, да си взема трети телевизор Шарп, но вече сериозно се замислям за LG iили Samsung и двете нямат конкуренция при малките инчове.

    Не знам защо за Европа Sharp правят толкова посредствени телевизори, ясно е че частите идват от Китай, поне платките, матриците нзнам от къде ги взимат, но поне от Япония можеха да наложат някакъв контрол на качеството....и телевизорите да имат поне малко общо с тия в Япония и Северна Америка.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #386

    Отговор: Sharp Телевизори

    UV2A се произвеждат само в диагонали 32, 40, 52, 60,70, 80, 90". Като 40" панели са предназначени за вътрешният пазар - Япония.
    UMC използват IPS панели.

    Новите модели вероятно ще бъдат обявени след седмица на IFA 2019 в Берлин

    kiki обикновено пуска техни снимки в полски форум - следи тук
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy-f38.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-08-19 в 15:19.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    7
    #387

    Отговор: Sharp Телевизори

    IPS е да, моя грешка, както и да е, пак е разочароващ, не може високият клас тв да е като "Вестелите".

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #388

    Отговор: Sharp Телевизори

    Ми то е по-нискоразряден и от Вестел сегашният "производител" на "Шарп" .

    Като почнат да предлагат произведените от Фокскон тогава може и да станат ... средна хубост - топ клас едва ли ще е в близките 4-5 години ... ако изобщо от Фокскон решат да предлагат такива модели .

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #389

    Отговор: Sharp Телевизори

    Sharp представя най-големия 8K телевизор в света през следващата седмица на IFA 2019. Японският производител носи в Берлин 120-инчов телевизор, оборудван с резолюция 8K Ultra HD и 5G модем.
    https://www.homecinemamagazine.nl/20...naar-ifa-2019/

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #390

    Отговор: Sharp Телевизори

    https://www.hdtvtest.co.uk/n/Sharp-D...Display-at-IFA
    SHARP @ IFA - IFA 2019 | Sharp Global

    Sharp BN - 50", 55", 65"
    - Android TV с интегрирана поддръжка за Chromecast и Google Assistant.
    - Dolby Vision, HDR10 и HLG,
    - четири HDMI порта, три USB порта,
    - поддръжка на Dolby Digital и DTS Virtual: X., Dolby Atmos, аудио система Harman Kardon
    (стартира в началото на 2020 г.)

    Sharp BL - 40", 50", 55", 65"
    - Android TV с интегрирана поддръжка за Chromecast и Google Assistant.
    - HDR10 и HLG,
    - четири HDMI порта,
    - три USB порта
    - четец за SD карти
    - поддръжка на Dolby Digitalq опция за виртуализация на DTS (DTS Virtual: X), симулираща аудиосистема 5.1.4. DTS HD е родният поддържан формат.
    - аудио система Harman Kardon състои се от вградени пищялки, чиито мембрани са изработени от коприна ?
    - технологията за интерполация на изображението Sharp Active Motion 600.
    - DVB-C, DVB-T / T2HD и DVB-S / S2
    (стартира през четвъртото тримесечие на тази година)
    40BL5EA: 674 лева
    50BL5EA: 786 лева
    55BL5EA: 944 лева
    65BL5EA: 1350 лева






    Sharp BJ3 - 40", 49", 50", 55", 65"
    https://sharpconsumer.eu/product/bj3...t-c65bj3ef2nb/

    Sharp BJ2 - 40", 49", 50", 55", 65"
    https://sharpconsumer.eu/product/bj2...t-c65bj2ef2nb/
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 38 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  2. Телевизори DSM???
    От dimex във форум Други телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-02-13, 16:23
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39
  5. Отговори: 1
    Последно: 17-06-11, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе