Страница 29 от 38 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 556

Sharp Телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #421

    Отговор: Sharp Телевизори

    https://avclub.gr/forum/showthread.p...post1058432236
    50BL2EA :Assembled in Poland by UMC Poland
    Reference:4T-C50BL2EF2AB
    Model: AQUOS_TVE19A
    Brand : SHARP
    Board:sindang
    Device:sindang
    Hardware:m7322
    Platform:m7322
    Installed RAM:1,5 GB
    Available Memory: 568 MB
    Internal Storage Total Space:4394 MB
    Internal Storage Free Space: 3025 MB
    Bluetooth Version : 4+

    4 x ARM Cortex -A55@1400 MHz
    Instruction set :64 bit ARM v8-A(32 bit mode)
    CPU Cores :4
    CPU Clock Range:1100-1400 MHz
    Core 1 Clock:1400 MHz
    Core 2 Clock:1400 MHz
    Core 3 Clock:1400 MHz
    Core 4 Clock:1400 MHz

    GPU Vendor:ARM
    GPU Renderer:Mali-470 MP
    Open GL ES Version:2.0

    Android TV Version : 9 (Pie)
    API Level:28

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    4
    #422

    Отговор: Sharp Телевизори

    Здравейте, поръчах телевизор 40BL2EA от емаг, но срещнах един проблем с него. Когато натисна бутона на дистанционното за гласово търсене ми излиза прозорец за сдвояване на устройство през блутуут, а не гласовото търсене. Също така не се активира и при натискане на иконката на самия телевизор. Дали аз не правя нещо както трябва или е някакъв софтуерен проблем или пък дефект? Имам друг телевизор Сони с подобно дистанционно и там при натескане на бутона се активира веднага. Другия проблем, който и аз имам е с картината. Не са ми толкова проблем самите цветове, колкото това, че когато пусна булсатком през HDMI картината е доста размазана (в Youtube е сравнително добра). При всички ли е така размазана през HDMI? Благодаря предварително за отгоорите и здрава и успешна нова година

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #423

    Отговор: Sharp Телевизори

    Да не би Google Assistant да работи само с външен смарт говорител ? Виж дали има някакви настройки - през дистанционното или през външно устройство да става гласовият контрол. Какво пише в книжката с инструкциите ?
    Да не забравя - не поддържа български.
    За картината през HDMI от приемника на булсатком. Влез в менюто на приемника и виж там възможностите за избор на изходящ сигнал(720р, 1080p)


    П.С.
    Сега видях
    https://www.lcd-compare.com/televise...RP-40BL2EA.htm
    Интерактивни функции:Гласов асистент (съвместимост): Google Assistant
    Гласово разпознаване: чрез дистанционно управление

    Явно трябва да сдвоиж дистанционото с телевизора и тогава ще получиш гласовият контрол.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #424

    Отговор: Sharp Телевизори

    Натиска се бутонът на дистанционното за вкл. на микрофона. Но преди това трабва менюто на ТВ да е на поддържан от OS на ТВ език.
    А може би и друга държава, защото нашата я няма в списъка с нормалните такива. И не само при ТВ, ами въобще, но това е друга тема...
    Иначе няма да има гласово разпознаване. Би трябвало да излезе някакво съобщение на екрана, ако съответният език не се поддържа от ТВ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #425

    Отговор: Sharp Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от victoria1982 Виж публикацията
    Здравейте, поръчах телевизор 40BL2EA от емаг, но срещнах един проблем с него. Когато натисна бутона на дистанционното за гласово търсене ми излиза прозорец за сдвояване на устройство през блутуут, а не гласовото търсене. Също така не се активира и при натискане на иконката на самия телевизор. Дали аз не правя нещо както трябва или е някакъв софтуерен проблем или пък дефект? Имам друг телевизор Сони с подобно дистанционно и там при натескане на бутона се активира веднага. Другия проблем, който и аз имам е с картината. Не са ми толкова проблем самите цветове, колкото това, че когато пусна булсатком през HDMI картината е доста размазана (в Youtube е сравнително добра). При всички ли е така размазана през HDMI? Благодаря предварително за отгоорите и здрава и успешна нова година
    Здравей, за да работи гласовия асистент, трябва да се сдвои дистанционното с телевизора (еднократно). Не си спомням как се случи точно при мен, но мисля, че като натиснеш бутона на асистента и излизаше подсещане за сдвояване и там излизаше модела на дистанционното и само потвърждаваш сдвояването. Много съм очарован от асистента. В Youtube търси на български, като директно изписва на кирилица, каквото си казал. Езика мисля го сложих на български при първоначалното конфигуриране на TV-то.

    п.п. Ако някой успее да направи качествена настройка на картината, ще се радвам да сподели настройките

    Edit: Сдвояването с дистанционното става през менюто на телевизора, най-долното за външни устройства. Като се отиде рам се натискат два бутона на дистанционното за сдвояване.
    Този пост е редактиран от marty_cool; 09-01-20 в 23:55.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #426

    Отговор: Sharp Телевизори

    Здравейте ,кой от двата тв е по добър sharp 40bl3ea или Tcl 40es560 ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #427

    Отговор: Sharp Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от pavlos Виж публикацията
    Здравейте ,кой от двата тв е по добър sharp 40bl3ea или Tcl 40es560 ?
    Sharp-ът е с резолюция 4К, докато TCL-ът е с Full HD.
    Sharp-ът е с Андроид 9, а TCL-ът е с Андроид 8.
    Sharp-ът има HDR (в най-обши линии подобрява картината), TCL-ът няма.
    Sharp-ът разполага с технология за опресняване на картината с честота 600 Hz, докато TCL-ът няма.
    Sharp-ът разполага с технологии за подобряване на звука, докато TCL-ът няма такива.
    Sharp-ът има малко по-мощни високоговорители от TCL-а (2 x 10 W срещу 2 x 8 W).

    Накратко, двата телевизора са от различни категории и различни класове.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #428

    Отговор: Sharp Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от pavlos Виж публикацията
    Здравейте ,кой от двата тв е по добър sharp 40bl3ea или Tcl 40es560 ?
    Вземи от тази серия това им е най доброто
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DTHDV6BBM/

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #429

    Отговор: Sharp Телевизори

    Аз пък ако прочета две страници назад в темата и не бих си и помислил да се наказвам с "Шарп" ... ама вие си знаете ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #430

    Отговор: Sharp Телевизори

    Благодаря на всички за изказаните мнения ,поръчах tcl 40es560 от Емаг за 495лв .43er е по добрия вариант ,но ме ограничава мястото на което ще се монтира -стена и разстоянието за гледане около 2,50 м ,затова по принцип търсех 32",но няма такава андроид .Иначе ми трябва още един тв така ,че се замислям за sharp 40bl3ea.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #431

    Отговор: Sharp Телевизори

    Ами - честито!

    От 2.50м си спокойно за 49/50"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #432

    Отговор: Sharp Телевизори

    Даже и 55" e OK, но само при качествен сигнал!
    Иначе си е живо мъчение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #433

    Отговор: Sharp Телевизори

    Серия BL2: В няколко мнения, публикувани в Amazon UK, прочетох, че приложението YouTube забива често и се налага рестартиране на целия телевизор, други приложения забиват по-рядко или само лагват. Забелязва се забавяне при превключване между каналите. Наблюдава се и ghosting при бързо движещи се обекти.

    Моля закупилите телевизор от тази серия или от BL3 да коментират.

    Аз изчаквам "Интерсервиз" да доставят BL5, за да си взема 50", но съм леко разколебан от тези мнения. Работата е, че и трите серии – BL2, BL3 и BL5 – имат един и същ процесор и едно и също количество оперативна памет, затова е логично горните проблеми да се проявяват и в трите серии.

    Искам да знам и дали функцията AVL (автоматично регулиране силата на звука), поне така се казва в по-старите модели, е налична за подаван през HDMI сигнал. На сегашния ни телевизор LC-42SH330E функцията липсва при HDMI, а тъй като сме на IPTV, гледаме само по този начин – и е особено дразнещо, когато започнат рекламите, които винаги са с усилен звук (при средно 35 – 40 dB на филм/сериал, когато започнат рекламите силата е между 40 и 50 dB).

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #434

    Отговор: Sharp Телевизори

    Аз бих сменил марката! Поне, докато не се разбере кой и къде ще ги сглобява.
    А пък И-сервиза въобще не искам да го коментирам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    10
    #435

    Отговор: Sharp Телевизори

    Здравейте от мен недоволен нов собственик на това чудо SHARP40BL2EA. Това според мен е някакво недоразумение между смарт телевизор и бъгав таблет.
    И искам да попитам по разбиращите от мен следните неща:
    1.Неразбирам как се справяте с настройките му в профил потребителски като само след няколко/5-6/ минути гледане отново се връща вдруг режим без да е ясно как и защо го подбира - това аз ли не правя както трябва - ужас?!!
    2.Бялото е изкрящо и има ли начин да стане поносимо, за гледане?Имам и други ТВ-та, но няма такъв проблем - основен Panasonic, SONY в детската, LG на вилата, на реших за спалнята като рядко ще се ползва да е нещо друго - ГРЕШКА сега я отчитам.
    3.Тези микро цифри на каналите и на GUIDE могат да се увеличат за да стават по четливи или и това е дефект на модела?
    4. И още нещо забелязах - при управлението от дистанционното на каналите /пак при ТВ/ при избор просто си ги връткам и след 3 или четвъртия като отвори се връща в основен екран телевизора - ново недоразумение, което също много дразни.
    МОЛЯ, който има идеи да дава за да се справя с тези проблеми, че много време ми отне и вече почети съм се отказал.
    Благодаря предварително за съдействието.
    Този пост е редактиран от marto660; 20-01-20 в 18:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 38 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  2. Телевизори DSM???
    От dimex във форум Други телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-02-13, 16:23
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39
  5. Отговори: 1
    Последно: 17-06-11, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе