Резултати от 1 до 10 от общо 10

помощ при избор на Шарп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    3
    #1

    помощ при избор на Шарп

    Здравейте всички!
    Ще си призная, че съм напълно нов във форума. Старият ми телевизор Шарп/закупен около 1994г, пълен японец/ се кани да ме изоставя. Та по тази причина трябва да купувам нов. Искам Шарп отново-малко съм фен на марката. Изчетох форума по темата от-до. И не се отказах. Спрях се на Sharp LC43UI8872ES. Да кажа и това: бюджет до 1 000лв и големина 40-43". Моля за мнения за модела, ако на някой му се губи време с мен. По-лошото е, че не го откривам наличен никъде, с изключение на Технополис/София/ и то ползван като мостра/ наистина на доста по-ниска цена/.
    Та с две думи: искам помощ! За която благодаря от сърце!
    Подробност: почти нищо не разбирам от телевизионна техника.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    1000лв. за този телевизор са малко множко. Виж този за 800лв. https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16449

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    А най-добре смени марката. За този бюджет и диагонал има доста приемливи предложения на пазара.
    Примерно LG 50UM7600PLB - 1099лв. в емаг и Техмарт.
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/7bba18b7

    При унгарците e 935лв.; https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648304

  5. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #4

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    Телевизори Шарп се продават и в магазините на "Интерсервиз Узунови АД" можеш да провериш и там https://broshura.bg/interserviz-uzun...ra-do-06-10-19

    адреси на магазини:

    https://intermarket.bg/%d0%bc%d0%b0%...b8%d0%b7_shops

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    1000лв. за този телевизор са малко множко. Виж този за 800лв. https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16449
    Таванът ми е 1 000лв, не, че държа да ги дам всичките. Но няма да се замисля да ги похарча, ако бъда убеден, че някакъв телевизор с 43" екран е най-доброто не като марка/вече/, а като данни и качество.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    А най-добре смени марката. За този бюджет и диагонал има доста приемливи предложения на пазара.
    Примерно LG 50UM7600PLB - 1099лв. в емаг и Техмарт.
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/7bba18b7

    При унгарците e 935лв.; https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648304
    Малко съм консервативен по отношение на марките/не само на телевизорите/, но може и да се променя, при добри предложения. А че има приемливи предложения на пазара съм сигурен. Само, че аз не ги знам кои са/поради незнанието ми в тази област, както казах по-горе/. Та за предложението на LG, отзиви и мнения, но за LG43UM7600PLB? А има ли по-"флагмански" модел? Не съм споменавал до сега, че телевизора ще се ползва за гледане на телевизия. Тоест най-важно е кристална картина, чудесен звук и безпроблемно използване. Не държа на смарт функции и т.н.т. А при споменатите унгарци трябва ли да се притеснявам от начина на гаранционните ремонти /изпращане на телевизора при тях, куриери .../

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Телевизори Шарп се продават и в магазините на "Интерсервиз Узунови АД" можеш да провериш и там https://broshura.bg/interserviz-uzun...ra-do-06-10-19

    адреси на магазини:

    https://intermarket.bg/%d0%bc%d0%b0%...b8%d0%b7_shops
    Проверено и там. Включително и в Е Шоп-а им. Нямат го модела наличен. Дори опитах да го поръчам, но няма да се получи. А пък от Технополис ми казаха, че няма да има, тъй като това е стар модел!!! А аз от форума разбрах, че това е модел 2018г. Явно съм много назад с материята. Нещата с подновяването на моделната листа става с дни/да не кажа часове/.
    Благодаря за отговорите и загубеното време.


  7.  
     
  8. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #7

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    - - - - - - - - - -


    Малко съм консервативен по отношение на марките/не само на телевизорите/, но може и да се променя, при добри предложения. А че има приемливи предложения на пазара съм сигурен. Само, че аз не ги знам кои са/поради незнанието ми в тази област, както казах по-горе/. Та за предложението на LG, отзиви и мнения, но за LG43UM7600PLB? А има ли по-"флагмански" модел? Не съм споменавал до сега, че телевизора ще се ползва за гледане на телевизия. Тоест най-важно е кристална картина, чудесен звук и безпроблемно използване. Не държа на смарт функции и т.н.т. А при споменатите унгарци трябва ли да се притеснявам от начина на гаранционните ремонти /изпращане на телевизора при тях, куриери .../

    - - - - - - - - - -

    Няма как да получиш кристална картина и мн. добър звук при гледане на ТВ от новите телевизори (независимо от марката/модела) поради ред причини:
    1. Сигнала трябва да ти е минимум 1080p, разбира се е по-добре. Но колко телевизии в BG излъчват със въпросното качество и ТВ операторите предлагат следните...
    2. Поради това че телевизорите стават все по тънки, говорителите им са по малки и съответно звука, не е това което беше в сравнение с "кинескопните".
    LG-то е за предпочитане, от Sharp (който, вече няма нищо общо със от преди 20 години).
    Забелязал съм че ,ако не друго звука при LG-тата е доста силен (не говоря за супер качество) в сравнен с другите модели ТВ.

  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #8

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    Цитат Първоначално публикувано от Andrew J Виж публикацията
    Здравейте всички!
    Ще си призная, че съм напълно нов във форума. Старият ми телевизор Шарп/закупен около 1994г, пълен японец/ се кани да ме изоставя. Та по тази причина трябва да купувам нов. Искам Шарп отново-малко съм фен на марката. Изчетох форума по темата от-до. И не се отказах. Спрях се на Sharp LC43UI8872ES. Да кажа и това: бюджет до 1 000лв и големина 40-43". Моля за мнения за модела, ако на някой му се губи време с мен. По-лошото е, че не го откривам наличен никъде, с изключение на Технополис/София/ и то ползван като мостра/ наистина на доста по-ниска цена/.
    Та с две думи: искам помощ! За която благодаря от сърце!
    Подробност: почти нищо не разбирам от телевизионна техника.
    Изчакай 2 месеца да се появят новите модели на марката.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    - - - - - - - - - -

    Няма как да получиш кристална картина и мн. добър звук при гледане на ТВ от новите телевизори (независимо от марката/модела) поради ред причини:
    1. Сигнала трябва да ти е минимум 1080p, разбира се е по-добре. Но колко телевизии в BG излъчват със въпросното качество и ТВ операторите предлагат следните...
    2. Поради това че телевизорите стават все по тънки, говорителите им са по малки и съответно звука, не е това което беше в сравнение с "кинескопните".
    LG-то е за предпочитане, от Sharp (който, вече няма нищо общо със от преди 20 години).
    Забелязал съм че ,ако не друго звука при LG-тата е доста силен (не говоря за супер качество) в сравнен с другите модели ТВ.[/QUOTE]

    Да! Дълго време бях горд, че японският ми Шарп /с кинескоп/ няма никакви проблеми. А и за тези двадесет и кусур години вярна служба, поне два пъти бе потърпевш от мълнии. Горд бях и с факта /дано да не бъркам/, че Шарп бяха последните японци, които нямаха изнесено производство извън Япония. Нещата вече са коренно различни. За съжаление!
    Благодаря за инфото!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Изчакай 2 месеца да се появят новите модели на марката.
    С удоволствие бих изчакал, но "японеца" ми ударно ме изоставя. Пък да размествам телевизорите из къщи, не ми се иска. Освен това, назад във форума /стремя се да го чета и следя редовно/ беше изразил разочарование от мудните решения и действия на компанията в Европа. Та мисълта ми е, двата месеца всъщност колко ли ще бъдат?
    Здраве да е! Когато и да се появят новите модели, с удоволствие ще ги разгледаме и обсъдим тук /надявам се/. Може да се наложи смяна и на някой от другите телевизори в дома ми /да чукнем на дърво/.
    Благодарности за отзива!

  11. Junior Member Аватара на stilo72
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    43
    #10

    Отговор: помощ при избор на Шарп

    Аз не разбирам, защо изобщо го убеждавате човека, че може да вземе нещо кой знае колко качествено за 1000лв. макс от някоя друга марка.
    За тези пари от никоя марка не може да се вземе нещо впечатляващо...
    И с какво LG е по- качествено от Sharp, като всички идват от едно място?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. грешки на Шарп
    От zvqara във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 28-03-23, 08:49
  2. ШАРП
    От boborco във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-11, 20:45
  3. Шарп Уруро
    От ceco.bojkov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-10, 13:58
  4. Цените на Шарп
    От sssaaa във форум Sharp телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-04-08, 11:03
  5. Шарп,Тошиба или Филипс?
    От kam във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 18-12-07, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе