Страница 27 от 28 ПърваПърва ... 1725262728 ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 407
Like Tree48Одобрявам

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #391

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Значи да обобщим. Фирмата Osram вече не произвежда електрически крушки за бита и бизнеса.Крушки с марката Osram се произвеждат от германската Ledvance, която от миналата година е 100 % собственост на китайската MLS. Така че ,тоталното покитайчване на крушките с марка Osram предстои.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #392

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Лампите с марка Duracell нямат нищо общо с компанията Duracell нито с бащината й компания Berkshire Hathaway, а се произвеждат от китайската фирма Jiawei Renewable Energy.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #393

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Дефинирай "по-хубаво светят", моля! По постовете ти съдя, че си достатъчно грамотен технически, за да пишеш такива неопределени коментарии.
    Osram откакто продадоха производството на Ledvance през 2016 са скъпи боклуци, в което се убедих лично в края на декември. Philips още преди това си бяха такива, но за сметка на това, както сам си отбелязал са по-скъпи. Parathom Е27 100W Osram (Ledvance) са около 10лв./бр. не знам за колко си купил Philips.
    Преди няколко месеца взех за мен 10 филаментни на Осрам и съм доволен от липсата на трептения, осветеността и температурата на бялото. Толкова доволен, че брат ми и той ги хареса та поръчахме и за него 12.
    Интересното обаче е че след 2рата седмица вторите 12 започнаха да окапват една по една. За момента има 4ри, които не светят. Вярно е че има гаранция и ще ги подменя, но някак странно ми изглежда. А и изчаква да види дали някоя друга няма да изгасне скоро. Редно е да се има в предвид,че като се прибере например в 17:00 се включват и ги изключва в 24:00, но все пак....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #394

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Много странно. Мислено ги преброих вкъщи. В рамките на 5 години съм се обзавел с 11 led Osram и 9 led Philips. С нито една не съм имал проблеми. В рамките на 2-3 месеца рязко да спадне качеството. Вярно ,че имат гаранция, но нали идеята е като сложиш 1 крушка и поне 10 години да не я мислиш. Май занапред ще се разчита само на Philips.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #395

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Чудихме се дали не е от инсталацията, но за първи път му горят така крушки.
    Идеята за подмяната бе главно обилното трептение от старите и неприятната температура на бялото, а както съм писал и по рано .... доста се използват.
    Интересно е също, че аз лично, като светнах за първи път филаментните се чувствах някак странно първите 1-2 дни....

    Дано Филипс да са по читави, но никой не е застрахован. В случая при мен може и да е от партида. Но представи си учудването ми, когато ми се обади да ми сервира, че 2бр не светят. Докато говорим и 3тата изгасна . Поне бе забавно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #396

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Филамент крушки взимам на Vivalux, не мигат, но и нямат кой знае колко силно светещи на E14 - само 4W. Тъй като ми трябваше по-силна лампа взех една Philips 7W (не филамент), но изпуши за 2 месеца. От vivalux-a имам около 10, и от 3г нито една не е изгоряла. Имат разлики в партидите, някои светят по-слабо.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #397

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    В интерес на истината преди години бях накупил Вивалукс от "пружинките" и до ден днешен работят без отказ на нито една бройка.
    Последните години явно нещо не е както трябва и то не само за определени марки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #398

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Купих няколко крушки от тези https://www.mr-bricolage.bg/bg/Osvet...OZR-T/p/993749 Не знам на какво казвате филамент. LED елемента в балона е кръгъл и свети доста добре.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #399

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Filament са с нишковидните елементи, като елхичка. От твоя линк май са се пообъркали с десетичната запетая: https://www.mr-bricolage.bg/bg/Osvet...TLINA/p/997286
    Предимството е, че имат по-голям ъгъл на осветяване - 300 от другите LED варианти. Обяснил съм го по-назад в темата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #400

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Моите струват точно толкова - 3.99 лева

    - - - - - - - - - -

    И Филипса излезе боклук.Взех две крушки по 4W с малък цокъл за огледало в банята/няма влага и душ/ преди 3 месеца и едната днес даде фира.Колко да са светили, нищо. Преди тях имаше енергоспестяващи китайчета и изкарваха по една две години.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #401

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    То се оказа ,че голяма част от лампите(т.нар. комерсиални) с марка General Electric вече няма да се правят от General Electric.



    American Industrial Partners Completes Acquisition of Current, powered by GE
    nassko1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #402

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Скоро от GE ще остане само запазената марка, разпродадена на китайски производители. Както се случи с Daewoo, Akai и т.н. преди 20 години.
    GE са затънали до шия в дългове, както Ford и други американски компании. Boeing и Lockheed Martin ще ги последват, ако не си оправят дефектните "хвърчила".

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #403

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Малко западен капитализъм.
    Signify N.V.
    Shareholder info

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #404

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Взимал съм няколко v-tac, абсолютни боклуци, до някой друг месец 100% горят.
    От 3-4г. взимам едни PILA от кварталния магазин, уж били някакви по лиценз на Филипс алабала... средна цена са, но останах много доволен, нито една досега не е изгоряла и няма проблеми, 5-6 броя вече. Около 5 лв за 10-тина-11 вата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #405

    Отговор: Енергоспестяващи лампи?

    Pila са полско-китайски "изделия". Нищо, че на сайта им не са описани като такива, а е даден само адрес за контакт в Айндховен, Холандия.
    Даже не е посочен e-mail и телефони. https://www.pila-led.com/en-gb/about
    В град Pila Полша има завод на Philips, но доколкото ми е известно, той е вече само за професионални осветители и тела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 28 ПърваПърва ... 1725262728 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 10:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 18:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе