Страница 164 от 231 ПърваПърва ... 114154162163164165166174214 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,446 до 2,460 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2446

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Пак почваш да сравняваш кон с магаре. Точно 12 LMCE недей да разправяш колко по-тих е от ZS, защото имам преки наблюдения над него и имам чувството, че дори 50-ката на ZS е по-тих от него. За топленето, няма да коментирам... Това, че си попаднал на кофти бройка или монтаж е друг въпрос. Хората тук не са хванат от гората, разбрахме за твоя случай, но стига с приказките от 1001 нощи. Не си ти единствения, който има наблюдения над 2-та модела.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kasap, werti55, chany и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2447

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Имам 25ZS-S много доволен,държа го на ауто,направи ли си температурата е супер тих и топлещ,заради некадърни монтажи се осакатяват климите
    bibobore, werti55, chany и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #2448

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Някой знае ли за град Хасково фирма която предлага климатици и монтажна група която да извърши качествен монтаж, за да нямам отново главоболия?
    А за климатик се спрях отново на MHI 25ZS, за 14кв. добре изолирана стая.

    - - - - - - - - - -

    Някой знае ли при монтаж дали е проблем да заварят тръбният път към вътрешното тяло, не е ли по добре да се завие гайката?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #2449

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Преди 2-3 дни бях на гости у мой близък с 12lmca...шумен си е на всички степени..и подухва хладно близо до него..не го засичах,но ми се сториха дълги дефрости при плюс няколко градуса навън.Нямам преки наблюдения върху ZS-S.
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #2450

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Знае ли някой при монтаж дали е проблем да заварят тръбният път към вътрешното тяло, не е ли по добре да се завие гайката?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2451

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Производителят в книжката за монтаж е написал кое как се монтира. На заварка ако се наложи някой ден демонтаж е по сложно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2452

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Някой знае ли за град Хасково фирма която предлага климатици и монтажна група която да извърши качествен монтаж, за да нямам отново главоболия?
    А за климатик се спрях отново на MHI 25ZS, за 14кв. добре изолирана стая.

    - - - - - - - - - -

    Някой знае ли при монтаж дали е проблем да заварят тръбният път към вътрешното тяло, не е ли по добре да се завие гайката?
    Ако не попаднеш на некадърници е по-добре да го направят с конуси и гайки. При заварка се образуват люспи от окиси в тръбите, които могат да попречат на работата на системата. Все пак зависи как и с какво ще го заваряват, ако е на по-ниска температура може да се избегне оксидацията.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2453

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Саньо от подписа ми е със заварени тръби .. скоро прави 11 години не пишете глупости ( Джак ти специално не си вдигал капака на външно тяло да видиш какво има отдолу )(
    dodo_pv, Kasap, ruuni9 и 1 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2454

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Съгласен съм с колегата tuparlak,че децибелите на МХИ нещо май ги мерят различно от другите марки и се получават разминавания но за топленето определено МХИ-та топлят здраво.Имаме монтирано наскоро 12LMCE в 21кв.м.,както и две ZMP и определено мога да кажа,че под 0гр. външна струята на LMCE на HI-POWER става определено по-хладна,докато тази на МХИ-тата се запазва със същата температура.Имаме и Тошиба АВАНТ в 23кв.м. и на HI-POWER ги стопля по-бързо от LMCE на 21кв.м. при положение че помещенията са с еднаква изолация.На LMCE единствено най-ниската степен е тиха,останалите са доста по-шумни особено сравнени с АВАНТА.ZMP-тата няма да ги коментирам те като цяло са шумни,нищо че на LOW ги дават 26дб,определено АВАНТА с 28дб е доооста по-тих,пък да не говорим за ULo на Тошибата и Фуджицуто което и мен не веднъж ме е навеждало на мисълта,че МХИ мерят при различни условия и за това се получават такива разминавания.
    Този пост е редактиран от djerami; 20-01-18 в 20:30.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2455

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Явно зависи от модела. Моят на Ulo го дават 24 db, спал съм многократно под него и не ми се струва по-шумен от втората степен на МЕ-то, която също е 24db. ZS-S е наистина доста тих, дори и на med, лично съм го пробвал.

    П.п. Има и руско ревю на модела в ютюб, където замерват шума на всякакви машини и констатираха, че този на 20 (25) ZS бил най-ниския, който са тествали.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bibobore одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2456

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Имах Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC25ZS-S - за 1399лв. + монтаж, комшията има fujitsu asyg12lmce за 1180лв. + монтаж, като ги сравня ниво на шум, на FAN от 1-ва до 4-та степен, излезна че Fujitsu е по тих и топли много повече от MHI, така че за децибелите не са коректни от производителя. MHI 25ZS (9-ка) на 4-та степен е по шумен от Fujitsu 12 LMCE на 4-та степен. И MHI 25ZS не може да затопли добре стая 14кв. добре изолирана с pvc дограма и таван гипс картон с вата, видях го и тествах. Много са прехвалени тия MHI 25ZS уж топли до 20кв. а 14кв. на -1градуса от вън и издиша на топло са гола вода, Fujitsu ги мачка и са по евтини.


    Някой друг ползвал ли е въпросните два климатика MHI 25ZS и Fujitsu 12 LMCE
    и какво му е мнението като работа на отопление и шум при режим на отопление?
    Няма такъв филм.Ела да видиш как 25-цата прави баня в стаята.Доста некоректно изказване от твоя страна.
    djerami, rosswen и Suyahoka харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #2457

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    tuparlak-a до вчера се чуди какво да монтира,днес почна заключения да прави. Недей така ,ще подведеш някой с гениалните си констатации.
    Kasap, bibobore и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2458

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цял ден се въргалям на спалнята с лаптопа, ZS-S на 1.5 метра от мен, на моменти спирам да го чувам и гледам дали не дефроства, ама не, бачка си тихо кучето. Жената и тя не се оплаква, че е от нейната страна на спалнята, само като се заслушала го чувала, това на 22 градуса и вентилатора на ауто.
    cpu_killer, bibobore и rosswen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #2459

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Преди два дни и аз влязох в клуба на 25 ZS-S с два броя и едно 9 Change.
    Първи впечатления уникално тихи и топлещи на 24 гр. Работят на незабележим ОН/ОФФ. Заради детето ги ползвам на ниските степени на вентилаторите 1/2. ,ауто ми се стори доста силно. На единия в началото в тубината се чуваше едно бързо монотонно цъкане ,но след "ръчкане на всичко" засега се оправи....дано да е било боклук от монтажа. По време и след дефрости си препуква но много слабо. Грийто в кухнята е куче.... пука, мърка но топли.
    babati и rosswen харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2460

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    то при +10 ако не си доволен .. че и дефрости ?! чакай да дойде зима .. за 2 дена и вече доволен ...
    божо одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе