Страница 200 от 231 ПърваПърва ... 150190198199200201202210 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,986 до 3,000 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2986

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За 13-14 квадрата си трябва хубава девятка, която при отворена врата да топли
    и нещо друго(коридор,стая...), а като затвориш вратата(както иска ocean)
    да може комфортно да топли само тези 13кв.А и това е за възрастни хора, които
    не би трябвало да имат проблем с “шума” на фуджитсу.Иначе съм съгласен, че MHI и ME
    са по тихи от фуджисутата, но вторите са някакси по неубиваеми за нашия климат(в тоя бюджет естесвено).
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2987

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Ще ме прощавате, но и МХИ са се доказали през годините, като дуракоустойчиви и доста топлещи машини. От някои от по-старите модели има оплаквания относно он/оф, но от нетоплещи-не. Дори многократно е писано, как малките модели работят дори по-добре в малко по-големи помещения и нямат никакъв проблем с отоплението. В това число не включвам най-ниския клас на маркара, като ZMP. Пак ще повторя, че 25ZS-S топли безпроблемно 18м2 стая в къща, с почти нулева изолация и без отопление в съседните помещения. Зададени 23-24, толкова и поддържа, Fan - Auto, при външни -5 до -13 и мъгли. За тишината вече няма да споменавам, тя явно за много хора не е критерий, което ме учудва.
    root666, stiv13 и corsairman01 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #2988

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И двете марки са дуракоустойчиви като цяло и все пак през годините съм ставал свидетел на повредени или сменявани Фуджитцу,докато за МХИ лично не съм чувал такова нещо.Като ползвател и на двете марки,спокойно мога да заява,че дори ZMP ми вдъхват повече доверие и сигурност зимата и разчитам на тях,отколкото Фуджиците..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    26
    #2989

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Привет хора,благодаря за коментарите по •нашия въпрос • утре е монтажа ,в крайна сметка МХИ 35ZS-S е избора за едната стая ( имаше вариант за новия модел КГТА за който писа ccankov73 или модела без сензора ASHG12KMTA може би беше,но МХИ ще е ......и Фуджитцу 12LMCA за друга стая в същия апартамент има.Ще имаме база за сравнение - ще споделя впечатления .. НЕ професионални разбира се )

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от okean; 18-12-18 в 21:55.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2990

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Прясно от снощи, почерпка по повод монтажа на може би последния останал наличен 50 ZS-S за тази година.Клиента е зиморничав и твърдо искаше 24-ка или заоблената колана Samsung.Помещението е 160~170 кубика мансарда, 2 външни стени с френски прозорци, изолация по 10см каменна вата от всички страни.Вътре е 24С при зададени 24С и външна снощи в Троян около -4.Няма шум, струя, пукане или тн.Домакина е по тениска.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, edi1, ivan74 и 2 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2991

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Машината е чудесна. Моят комшия 2-ра зима се топли с такава 50-ка. Неговата се бори без проблеми със 105м3 и немалка квадратура прозорци.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #2992

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ще ме прощавате, но и МХИ са се доказали през годините, като дуракоустойчиви и доста топлещи машини. От някои от по-старите модели има оплаквания относно он/оф, но от нетоплещи-не. Дори многократно е писано, как малките модели работят дори по-добре в малко по-големи помещения и нямат никакъв проблем с отоплението. В това число не включвам най-ниския клас на маркара, като ZMP. Пак ще повторя, че 25ZS-S топли безпроблемно 18м2 стая в къща, с почти нулева изолация и без отопление в съседните помещения. Зададени 23-24, толкова и поддържа, Fan - Auto, при външни -5 до -13 и мъгли. За тишината вече няма да споменавам, тя явно за много хора не е критерий, което ме учудва.
    Абсолютно съм съгласен с теб , от 2 години съм със SRK25ZS-Premium , като го дам на еко режим , монетката на дистанционното е толкова тих ,че не го чувам а ми е над главата. Но да не те учудва и мен шума не ми пречи имаме Влагоуловител който работи всяка нощ и си бучи яко ( спрямо климата ) така че на нас не ни прави впечатление. Та въобще не съжалявам ,че си закупих този модел климатик. Почти мога да сравня комфорта на отопление , като от печка на дърва и радиатори със водна помпа
    JOKVN, kantonaa1 и rosswen харесват това.

  10. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2993

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Весело посрещане на празниците!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobovo, necata2, djenev и 4 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2994

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Днес, докато сглобявахме влакче с малкия, усетих, че ZMX работи, но слязъл на най-ниската степен и се усещаше съвсем лек, леко хладен полъх. Казах си, я да видя на каква консумация се е закротил. Бях сигурен, че е на някакъв минимум, но от любопитство погледнах. Изненада ме приятно, работеше на обявения си минимум, около 230W. Външна +6гр. Държа го на 20гр., тъй като в стаята си е около 22гр. при тези температури и климатикът се включва от дъжд на вятър. Просто за да не изстива помещението, под 21-22гр.

    https://youtu.be/xCLsQZ0PXaM

    После свали консумацията до около 231-233W и след това изключи. Просто не ми се висеше повече с телефона, вижда се достатъчно.
    П.п. Ако някой успее да чуе дали работи климатик, го черпя една бира. Пустото паразитно "цъкане" на видеоклиповете се чува, където и да отида. Ясно се разбира, че не е от климите.
    JOKVN, Mig82 и dimjek харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2995

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пусни едно клипче и на влакчето.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2996

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Пусни едно клипче и на влакчето.

    Офф-топик, но и майтап да има. [emoji485]
    justify, bobivg и milanov харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #2997

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Днес, докато сглобявахме влакче с малкия, усетих, че ZMX работи, но слязъл на най-ниската степен и се усещаше съвсем лек, леко хладен полъх. Казах си, я да видя на каква консумация се е закротил. Бях сигурен, че е на някакъв минимум, но от любопитство погледнах. Изненада ме приятно, работеше на обявения си минимум, около 230W. Външна +6гр. Държа го на 20гр., тъй като в стаята си е около 22гр. при тези температури и климатикът се включва от дъжд на вятър. Просто за да не изстива помещението, под 21-22гр.

    https://youtu.be/xCLsQZ0PXaM

    После свали консумацията до около 231-233W и след това изключи. Просто не ми се висеше повече с телефона, вижда се достатъчно.
    П.п. Ако някой успее да чуе дали работи климатик, го черпя една бира. Пустото паразитно "цъкане" на видеоклиповете се чува, където и да отида. Ясно се разбира, че не е от климите.
    Сигурно аз нещо не разбирам, но да питам:Как първо е работил на 230w, а пък после е свалил на 231-233w?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2998

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Сигурно аз нещо не разбирам, но да питам:Как първо е работил на 230w, а пък после е свалил на 231-233w?
    Понеже на клипа работи на около 235-238W, това имах в предвид.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #2999

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Привет,и Честита Нова Година на всички!!!
    Споменах преди време за последната ни придобивка 35ZSX_S.Вече година се ползва...но мен ме няма с месеци в БГ,и почти не се ,,познаваме,, с тази машина.Та чак сега по Коледа се позадържах в къщи.Следя форума доста ,,изкъсо,, бих казал , но не съм попадал на коментари за модела.За нашите нужди мога да кажа,че машината е перфектна.Ползва се в дневна с площ около 30 кв.м ,но реално климатизира още около 15 кв. коридор (с две деца сме и винаги е отворено)+баня,тоалетна и перално с леко открехнати врати.Отсреща (в детската) е ,,подпрян,, със FD25VA.Казвам отсреща тъй като вратите на стаите са една срещу друга.Малко сме зиморничави и климите се държат на 22-23 градуса нонстоп от Октомври до Април може би.За отбелязване е също,че кооперацията е санирана изцяло с 10см EPS.Не знам как е из страната,но тук във Варна се задържа ,,меко,, времето по празниците...Но по същество.Дали неправилно използваме това МХИ че доста често го виждам във дефрост???Неприятният момент е,че го прави при съвсем суха пита.До сега не съм го виждал заскрежен изцяло...около 20.12 валя сняг тук...дори тогава заскрежаваше частично...ивица около 20см по средата на изпарителя.Честно казано малко съм в шах.Не съм ползвал клима от марката до сега , затова се чудя.За FD_то знам че си дефроства така контролно...за този не знам,никой не споделя подобно поведение.
    Този пост е редактиран от d_imige; 02-01-19 в 15:12.
    Baat одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3000

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    Привет,и Честита Нова Година на всички!!!
    Споменах преди време за последната ни придобивка 35ZSX_S.Вече година се ползва...но мен ме няма с месеци в БГ,и почти не се ,,познаваме,, с тази машина.Та чак сега по Коледа се позадържах в къщи.Следя форума доста ,,изкъсо,, бих казал , но не съм попадал на коментари за модела.За нашите нужди мога да кажа,че машината е перфектна.Ползва се в дневна с площ около 30 кв.м ,но реално климатизира още около 15 кв. коридор (с две деца сме и винаги е отворено)+баня,тоалетна и перално с леко открехнати врати.Отсреща (в детската) е ,,подпрян,, със FD25VA.Казвам отсреща тъй като вратите на стаите са една срещу друга.Малко сме зиморничави и климите се държат на 22-23 градуса нонстоп от Октомври до Април може би.За отбелязване е също,че кооперацията е санирана изцяло с 10см EPS.Не знам как е из страната,но тук във Варна се задържа ,,меко,, времето по празниците...Но по същество.Дали неправилно използваме това МХИ че доста често го виждам във дефрост???Неприятният момент е,че го прави при съвсем суха пита.До сега не съм го виждал заскрежен изцяло...около 20.12 валя сняг тук...дори тогава заскрежаваше частично...ивица около 20см по средата на изпарителя.Честно казано малко съм в шах.Не съм ползвал клима от марката до сега , затова се чудя.За FD_то знам че си дефроства така контролно...за този не знам,никой не споделя подобно поведение.
    Мисля си за недостатъчно фреон, но нека професионалистите да споделят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе