Страница 205 от 231 ПърваПърва ... 155195203204205206207215 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,061 до 3,075 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3061

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Извън темата... Всяка сутрин, рано, рано отварям форума и се чудя, как Ви се занимава да "дебнете", "следите" и всички останали дейности, вместо да се наслаждавате на комфорта от машините които притежавате?!
    Живота е кратък и за мен това е пълна глупост човек да се прави на "шут", аджеба да наблюдава как му работи мишината. Не го разбирайте като упрек конкретно към някой....Това е мое разбиране. И се надявам, сега да няма обидени от това което съм написал. Не целя подобен аспект изобщо.
    Mega, ivan74, SPSt и 8 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #3062

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз се припознавам, но не се сърдя. Сериозно съм се замислил, че това вече е вманиячаване. Климите нито работят "по-добре", откакто ги следя, нито плащам по-ниски сметки за ток...Пусти ватметри, умишлено не си купувах, понеже се познавам. То не беше заничане, следене, какво ли не щеш. От тук нататък, мисля да седят само за сведение, колко са изхарчили за месец, че ако се гледам отстрани, сигурно бих си теглил една майна...
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-01-19 в 08:24.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3063

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    А, Сашо не е така.Друго си е да лежиш на дивана и да знаеш в момента, колко точно ти харчи машината и до къде е стигнал дневния разход.После драсваш два реда във форума с точни цифри, Миланов се появява и съобщава как стоят нещата с МХ и Т.Някак драго ти става на душата. /майтап, ей/
    zdravko, Aleksandars, ivan74 и 4 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #3064

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Миланов събира данни за пренаписване на софтуера.
    pulsedriverbg одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3065

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Софтуера на някои модели вече е пренаписан по негови данни Форума е по-малкото зло от фейсбук ... всичко е до време.
    Този пост е редактиран от Mig82; 17-01-19 в 09:13.
    pulsedriverbg, SPSt и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3066

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На milanov дайсейкая дето уж бил монтиран в кенеф не е минавал в off от 3 месеца. Дори при спиране на тока и последващото форсиране пак не изключва. Работи в режим на регулиране - на ватметъра може да се видят всякакви показания 220,..255,...280,..305,..340,....360,...380,..
    Някога бяха само 180, 250 и 400W.
    Сори за OFF-а, но някой попита за софта.


    П.П.
    И внимателно с ватметри и термометри. Доказано е пристрастяване.
    Gyokov, edi1 и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3067

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Извън темата... Всяка сутрин, рано, рано отварям форума и се чудя, как Ви се занимава да "дебнете", "следите" и всички останали дейности, вместо да се наслаждавате на комфорта от машините които притежавате?!
    Живота е кратък и за мен това е пълна глупост човек да се прави на "шут", аджеба да наблюдава как му работи мишината. Не го разбирайте като упрек конкретно към някой....Това е мое разбиране. И се надявам, сега да няма обидени от това което съм написал. Не целя подобен аспект изобщо.
    Вид воайорството явно.
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3068

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    milanov -патентовай откритията!!!
    После ще имаш финансова възможност за нови експерименти,
    току виж и камера като на финландците си взел .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3069

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Какви открития ccankov73, една глупост е замазана с друга глупост и се е получило нещо като трета глупост.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3070

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Извън темата... Всяка сутрин, рано, рано отварям форума и се чудя, как Ви се занимава да "дебнете", "следите" и всички останали дейности, вместо да се наслаждавате на комфорта от машините които притежавате?!
    Живота е кратък и за мен това е пълна глупост човек да се прави на "шут", аджеба да наблюдава как му работи мишината. Не го разбирайте като упрек конкретно към някой....Това е мое разбиране. И се надявам, сега да няма обидени от това което съм написал. Не целя подобен аспект изобщо.
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Вид воайорството явно.
    Питайте ogi28b вместо да се чудите, но в неговата тема коментари сте си ги спестили, въпреки, че препоръчвате машината.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3071

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Питайте ogi28b вместо да се чудите, но в неговата тема коментари сте си ги спестили, въпреки, че препоръчвате машината.
    За какво става въпрос?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3072

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    bobivg, като искате да кажете нещо, изразявайте се така, че да бъдете разбрани.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3073

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Извън темата:
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Извън темата... Всяка сутрин, рано, рано отварям форума и се чудя, как Ви се занимава да "дебнете", "следите" и всички останали дейности, вместо да се наслаждавате на комфорта от машините които притежавате?!
    Живота е кратък и за мен това е пълна глупост човек да се прави на "шут", аджеба да наблюдава как му работи мишината. Не го разбирайте като упрек конкретно към някой....Това е мое разбиране. И се надявам, сега да няма обидени от това което съм написал. Не целя подобен аспект изобщо.
    Докато разни "шутове" се занимават с монтажи и продажба на климатици ще го има този "аспект" с наблюдаването ... което не е голяма загуба на време не се тревожете. На ТВ приемник например показва и час ... поглеждайки колко е часа докато човек си гледа филм от видеотеката не мисля че ще пропусне "важните моменти от живота си". А уредите от таблото на колата с блажна боя ли да ги залеем
    bobivg, papadodo, milanov и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #3074

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Мисля че форума е с информативна цел. Тук си споделяме впечатления за машините за да изберем подходяща за себе си. Иначе да не пишем нищо. Пък квот такова. Не е лошо да си помагаме. Даже е заразно. [emoji4]

    Ватметър сложих за да гледам колко ми гори конкретната машина за месец време, не за минимум или максимум. Те са бонус.

    Иначе всичките машини са просто климатизатори и духат, нали така!? Топло-студено,каквото такова. [emoji6]
    Gyokov, bobivg, rosswen и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3075

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Малко развитие по моята тема с високата консумация и непрестанният on/off.
    Първо изключително съм благодарен на колегата от форума - Mega, който ме посъветва да вдигна вентилатора на климатика на 4-та степен и да го оставя няколко дена така.
    Оставих го 2 цели дни с вентилатор на 4-та степен и климатика тотално си промени поведението.
    Смъкна минималната консумация, като при температури над -2 дори няколко пъти го хващах да пада до 190 вата а на всичкото отгоре от петък насам не е правил off освен за дефрост.
    Самият климатик в момента работи на стойности между 250 и 330 вата като си шари непрекъснато между тези стойности и държа вентилатора на 3-та степен като го усещам, че от време на време си намалява оборотите и ги засилва, но то е почти безшумно и не ми пречи и грам докато спя. На 4-та степен вече е доста шумен.
    Явно когато го оставих да си поработи на висока степен на вентилатора, си разкара топлият въздушен джоб и сега като смъкна консумацията а съответно и топлината на въздушната струя, не се получава отново такъв топъл въздушен джоб на тавана.
    Най-накрая мога да кажа, че видях външната пита заскрежена напълно цялата и напълно равномерно, което до сега от както го имам този климатик, никога не се беше случвало.
    Още веднъж благодаря на колегата Mega, който диагностицира проблема ми и ми помогна. Той непрекъснато се доказва като изключително добър специалист и смятам, че е редно това да не бъде подминато туко-така!
    Хората помнят винаги лошите неща а за добрите или не обръщат внимание или не ги споменават достатъчно.
    bobovo, Aleksandars, pulsedriverbg и 11 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе