Страница 221 от 231 ПърваПърва ... 171211219220221222223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,301 до 3,315 от общо 3460

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #3301

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, направих си WIFI контролер за 25ZS-S по тази схема

    https://github.com/rjdekker/MHI2MQTT

    CNS порта за включване се пада отстрани вдясно на тялото, как да махна пластмасите за да стигна дотам?



    Стигнах до точка 2.1 (3) и не мога да ги намеря тия 4 заключалки...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3302

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Към стената ги търси. Ако повдигнеш леко пластмасата нагоре поддава ли.

    - - - - - - - - - -

    Втората картинка е поглед към климатика отгоре, от тавана.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #3303

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Разглобих го напълно, даже се възползвах и го измих основно...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3304

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тъкмо се връщам от шурея. Сложил е 25zmx-s подов.
    Рядко чета впечатления за подовите.
    Направи ми впечатление, че вътрешното постоянно работи и с двете клапи и долна и горна, насочени хоризонтално.
    Шурея сподели, че е абсолютна рядкост да спре долната и да остане на горна само.
    Вътрешното работеше спокойно с топла струя. Може би по-топла отколкото ми се иска.
    Настроен на Ауто 23гр., по усещане постигнати в около 25-27м2, къща без изолация. Външна не повече от 2-3гр., прехвърчаше сняг леко.
    Въшното работеше също почти безшумно.
    Консумация, не знам колко на слух към 300W+-.
    Хубава машинка, само цената не ме кефи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3305

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Хубава машинка, само цената не ме кефи.
    Ами ползват външното на високия клас от предходната серия, цената е доста ОК, според мен, с оглед на хардуера. Тенденцията при други е да ползват външните от средния клас (вече и Хеви го правят), на същите цени. Може да се настрои постоянно да духа и от двете клапи, явно при офф вдига долната.
    Впрочем, моят 20ZMX е със същото външно тяло.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #3306
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Разгледах каталога за 2021г. но не видях да има по-нови модели от серията MITSUBISHI HEAVY SRK 20/25/35 ZS-W PREMIUM.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 21-03-21 в 22:09.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3307

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За какво ти е нов модел, софтуера може да се оправи и на сегашните ламарини/пластмаси.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3308

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте,от няколко дни съм собственик на два модела от марката.става въпрос за Mitsubishi Heavy SRK63ZR-W и SRK35ZS-W.Реших да сложа големия в стая 45кв. като има малка спалня от 12-13кв. която също искам да отоплям,а другия в стая 15кв. която се намира точно до голямата стая(45кв.).Идеята ми беше всички стаи да бъдат отворени общата площ е 73 кв.Проблема е като затворя стаята с 35-цата,той буквално спира да работи,явно тия 15кв. му идват малко.Разбирам и че сме в края на зимата,но все пак имам притеснение дали не съм се изхвърлил откъм мощност.Въпроса ми е,това дали ще се отрази на сметката за ток ако работи един вид на минимум и често буквално духа леко студено?Също забелязах че шлюзовете често са в полузатворено състояние.Извинявам се за глупавите обяснения и въпрос,но съм пълен неграмотник на тема климатици.Последно само да уточня,климатиците ги ползвам в самостоятелна къща с външна изолация и като цяло имота е доста студен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3309

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Попрекалил си не малко ами много с мощността. При нашите (неизолирана панелка, северно изложение) сложихме два MHI, в хола 20м2 - MHI 25ZS-S, a в друга стая 14м2 - 20ZS-S. И дори те работят он-офф, т.е. почиват си доста често

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #3310

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    От фирмата ли те посъветваха за 35цата в 15те квадрата или сам се наказа?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3311

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз взех това решение,за което съжалявам,но до това води незнанието.Последно бях с 9ка Мидея във въпросната стая(15кв.) и беше адския студ,та затова реших да взема 12ка.Както и да е,какви може да са последствията от повечето мощност?По-високи сметки или се тормози самата машина?Иначе се подведох и по цената, Mitsubishi SRK25ZS беше само 100лв надолу и си казах че е по-добре да дам тези 100лв. но да взема по мощен климатик

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3312

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от trayan1985 Виж публикацията
    Аз взех това решение,за което съжалявам,но до това води незнанието.Последно бях с 9ка Мидея във въпросната стая(15кв.) и беше адския студ,та затова реших да взема 12ка.Както и да е,какви може да са последствията от повечето мощност?По-високи сметки или се тормози самата машина?Иначе се подведох и по цената, Mitsubishi SRK25ZS беше само 100лв надолу и си казах че е по-добре да дам тези 100лв. но да взема по мощен климатик
    Не се притеснявай особено. Минимумът на 35-цата е дори с 10W по-нисък от на 20 и 25. Най-много да е една идея по-шумен, спрямо по-малките. Иначе, като консумация не вярвам да те вкара в преразход. Сам каза, че повечето време почива, следователно през това време не харчи нищо. Иначе, машината както казаха по-горе, е яко преоразмерена. В това помещение и 20-тицата щеше да работи он/офф в това време, и е предостатъчна като мощност.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3313

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Благодаря за отговора.Относно шума,на мен не ми пречи поне за сега.Реалните впечатления ще придобия зимата най-вероятно,ако все пак наистина се справя толкова добре имам един коридор който мога да отворя.Само последно,като се притворят шлюзовете това означава че е off ли?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3314

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Когато хоризонталните клапи се вдигнат нагоре, това означава, че външното тяло е изключило.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #3315

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Един много глупав въпрос, но така е като не разбирам. Нали уж говорим за инверторни, хипер инверторни, гига, мега и т.н. машини. Какъв е този офф при тях. Не е ли идеята им да минимизират мощността, но не и да изключват? Ако влизат в офф, то тогава каква е разликата с конвенционалните клими от преди?

    И друг въпрос - когато е сложен на топлене, но вътрешното тяло намали оборотите, наклони клапите и почне да духа леко но студено, това офф ли е, какво е, защо го прави?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе