Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 33 от 65 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #481

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Взимаш депрон по 2 см за двете страни. Изрязваш ги по височина и дълбочина. Ако си с бели шкафове, вообще няма да личи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #482

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Е, аз този етап вече го минах. До печката ми 55 см. имах шкаф 40 см и между тях бях сложип стиропор. Беше ужасно грозно и постоянно се пълнеше с боклук. По едно верме си купих миялна 45 см широка и реших проблема, но пък те през това време решили да не правят повече печки 55 см. Въпросът е кои са тези те и защо са го направили? Ей това не мога да разбера.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #483

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Чети тук и ще разбереш:

    БДС EN 1116:2005

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #484

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Чети тук и ще разбереш:

    БДС EN 1116:2005
    Благодаря много. Явно тук се крие ключа към загадката. Като го прочета, може да споделя мнение, въпреки че досега не ми се е налагало да коментирам или критикувам стандарти. Но винаги има първи път, а и понякога някой стандарт, регламент или директива може да се окаже малкото камъче, което да обърне колата. Това по повод на факта, че англичаните като по-глупави, явно не са се поддали на международния натиск и са продължили да си правят печки 55 см. Те обаче открай време са си чувствителни и специални на тема мерки и теглилки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #485

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    След кратък размисъл и търсения открих, че някои марки печки с ширина 50 см предлагат достатъчно широки и обемни фурни, равни почти на моята с ширина 55 см на печката. Ориентирал съм се по-специално към Ханза от Емаг, но там, а и в други сайтове понякога се пишат откровено неверни и подвеждащи неща /да приемем, че не е нарочно/, дава се разнородна и несъпоставима информация и т.н., което пречи да се направи коректен избор. Сега съм в раздвоение и търсене на 10-те разлики между Ханза модели FCCW 58200 и FCCW 59209. Опитвам се да пресея истината от небивалиците, но някои неща ми убягват, като например котлон от витрокерамично стъкло, което дават в характеристиките на втория ог горните модели, но не и на първия. Какво въобще ще рече това? Освен това на този втори модел обемите на фурната варират по страни и сайтове от 62 до 65 литра. Иначе първият модел повече ми харесва като дизайн, макар да е може би по-стар, но това само го предполагам. Ако някой може да помогне с повече информация и съвет, ще съм много благодарен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #486

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Тук провери ли? Готварски печки Hansa - Hansa Bulgaria

    Ето и формата за контакти - питаш конкретно и чакаш отговор.
    Контакт с нас - Hansa Bulgaria
    Не знам дали някой от форума може да ти даде по-точна информация
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #487

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Да, благодаря. Точно това открих и аз. Ханза и Амика предлагат най-големите фурни в момента и дори с леки преувеличения стигат до около 65 литра. Даже си поръчах една Ханза от Емаг, но за съжаление пристигна огъната отляво и сега ще им я връщам. Просто лош късмет. Следващите поред са Електролукс/АЕГ. Вчера ходих да ги меря и фурнитке им ми пасват, макар и там преувеличенията в литри да стигат до 12. Но за мен ширината основно има значение, а тяхната е към 43 см.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #488

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    А провери ли дали по-големите фурни не са за сметка на термоизолацията им?
    Да не се печете на бавен огън, когато работи фурната...

  11. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #489

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Ако ти остане луфт винаги може да го затвориш с декоративни парчета дърво или от каквото ти е кухнята.При мен след смяна на фурната се получи луфт от горе и наптавих скрит монтаж с шнапер и стана ного добре.Може да потърсиш и уред внос от Англия.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #490

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    В БГ има достатъчно качествени фурни на добри цени-качество на материали и изработка.

  13. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #491

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Понеже колегата нещо беше споменал за размера че при Англичаните все още се намирал желания от него размер!Иначе за луфтовете мога да кажа че много добре се покриват с малко късмет и креативност. А фурни в България има много само да ти се купува.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #492

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Луфтовете сега са ми най-малкия проблем. Ще им намеря решение, както вече намерих много оригинално такова за скриване на грозните и мърляви контакти и кабели зад капака на сегашната ми печка. Но пък сега нова печка още нямам, защото чаках Емаг и Еконт да се разберат кой е виновен за изкривената ламарина на Ханзата. Пари също нямам, защото чакам да ми ги върнат от Емаг. А междувременно продължавам да търся и вече се колебая още между Ханза/Амика /основно заради голямата фурна/, Електролукс /понеже нали уже е АЕГ/, а от днес и Зануси /те пък са от малкото, продаващи печки дори в Англия и то 55 см!/. По принцип размерът на фурната сигурно е за сметка на нещо, защото се оказа, че на Ханзата е дори по-голяма от тази на Аристона ми 55 см. Търсенията продължават, а ако някой даде съвет какво да избера в крайна сметка, ще съм му много благодарен. Аз вече позагубих доверие в печките и хората, които ги продават и доставят, а преди това представят по сайтове и реклами.

  16. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #493

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    АЕГ е на Електролукс а не обратното имат печки правени в Германия и в Италия аз заложих на Немската сглобка.71 литра и си ги има за 2-3 седмици ползване мога да кажа че жената е доволна а аз от това че не нагрява извън нея( вградена е).Модела е един от тези двата в момента не мога да видя кой точно "BE301352NM" "BE301352HM".Охлаждащия вентилатор е страхотен.За проблема с емаг мога само да ти кажа да си настоятелен и нахален аз се борих с тях 3 седмици да ми върнат едни пари.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #494

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Да, така е - АЕГ е на Електролукс, но те и Зануси са към тях се оказва. А за Емаг - да, имат някакви процедури, които си следват, но гъвкавост никаква. За мен най-предпочитания вариант беше да ми сменят дефектната печка с нова, обаче такава опция във формуляра им за връщане просто няма - има връщане на пари или ваучер, който уж можел да се използва за покупка на същия продукт и на същата цена, ама това не е съвсем сигурно. Просто се чудя как може един търговец да не се опита да постигне най-изгодното за него в подобмна ситуация - да смени дефектния продукт с редовен. Еконт пък ми връчиха да подпиша един протокол, че съм нямал претенции към тях. Заради една нищо и никаква печка станах арбитър в техния спор кой е изкривил печката, кога и как. Отказах тази роля, разбира се.

  18. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #495

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Колега това с процедурите е някъв ужас,с 300 зора и много заплахи си взех парите естествено изчаках срока за процедурите да мине. ЕКОНТ застраховат стоките на емаг и затова гледат да се отърват от отговорност. Ваучера също е съмнителна работа.
    На Аег ми хареса че телескопите се махат и няма да пречат и да се омазват излишно когато не ги ползваш,студената врата също ме зарадва.
    Пожелавам ти по скоро да ти върнат парите и втората покупка да те радва дъги години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 65 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе