Страница 68 от 69 ПърваПърва ... 185866676869 ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1027

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    10
    #1006

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Бихте ли ми препоръчали читава фирма, която предлага лаптопи втора ръка. В момента нямам пари за нова, а спешно ми трябва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1007

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Въпросният потребител Dimitur84 има само 10 поста, и всичките са с насоченост реклама за някоя фирма. Аз-ние ползваме тези за това и това - фирма за дограма, магазин за климатици, фирма за озвучителна техника, печатане на визитки, ремонт на покриви. И модератори преди години също са ги забелязали. Бас държа, че той или някой "колега" ще сподели от коя фирма-сайт е доволен. Като гледам наскоро има опити и от други акаунти с подобна цел. Очевидно пак има нашествие от маркетинг и реклама служители. Или там какво беше - гугъл индексиране. Просто като ми излизат само нови постове и веднага се набива на очи съдържание и никове - polad112, dimitur84, ivan84.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-08-22 в 20:23.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    4
    #1008

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Привет!

    По-късно през годината баща ми се пенсионира и решихме да му купим лаптоп. В момента е с един стар 17-инчов COMPAQ, който може би надхвърля 15 години, но за търпелив и невзискателен към компютрите човек като него не е проблем. Използва го само за браузване, като навярно на новия ще сложи и софтуеър за диагностициране на автомобили - Delphi. Самият аз от няколко години изтървах нишата на техниката и не съм сигурен за какво да гледам. Може ли да подскажете към какво да се ориентирам в ценовия диапазон до и малко над 1000 лв? Хубаво, даже препоръчително, ще бъде ако новият отново е 17-инчов.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #1009

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Този би трябвало да свърши работа - https://ardes.bg/product/acer-aspire...dex-007-279128

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1010

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Търся си лаптоп за домашни нужди.
    Филми 4K, офис пакет от този сорт.
    Бюджет - 1600лв. абсолютен максимум.
    Display - 15.6", Anti Glare,
    ако е IPS и по-висока честота на опресняване - добре дошло
    Processor - поне i5-1235U примерно или съвместим по производителност от AMD,
    RAM - 16GB min,
    SSD - 512GB min, ако може да се монтира и HDD е за предпочитане.
    Video - за тези пари вероятно само вградена карта
    HDMI - поне v2.0, за предпочитане 2.1
    USB - 3.2 v2 поне 1 брой
    Card reader - не е задължителен, но добре е да го има
    Гаранция - минимум 24месеца пълна, за предпочитане 36.
    От вносителя, не застраховка!
    Цвят - черен или тъмносив поне на клавиатурата.
    Имам проблеми с очите и на светлосивия фон не различавам добре символите.
    По възможност без HP.
    Останалите неща не са от особено значение.
    Примерно нещо такова:
    Лаптоп ACER Aspire 5 A515-57-56E6 NX.K3KEX.006 15.6 ", INTEL CORE I5-1235U, RAM 16 GB, SSD 512 GB, INTEL IRIS XE GRAPHICS, СИВ (technopolis.bg)
    или с I7-1255U:
    Лаптоп ACER Aspire 5 A515-57-708E NX.K3KEX.007 15.6 ", INTEL CORE I7-1255U, RAM 16 GB, SSD 1000 GB, INTEL IRIS XE GRAPHICS, СИВ (technopolis.bg)

    Ще се търси магазин с най-ниската цена за конфигурацията, естествено.
    Ако можете да ме насочите към такъв, че на повечето не излиза точната модификация, а само серията на съответния модел.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #1011

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #1012

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте! Трябва ми лаптоп, който ще се ползва основно от жена ми, да си отчита пациентите към здравна каса през интернет, ще се ползва за някой и друг филм и... май е това, през повечето време ще събира прахоляк. :-) Предлагат ми това: ACER Aspire 3 A315, 15.6" FullHD (1920x1080), AMD Ryzen 3 7320U , 8GB LPDDR5, 512GB SSD M.2, FreeDOS, Silver - 980лв, но понеже не разбирам абсолютно нищо, имам въпроси. Добра ли е машината за цената си? Да търся ли нещо друго, по-добро, пак около тази сума? Може ли този FreeDOS да се преинсталира с Windows?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1013

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Няма никакви проблеми да се инсталира Windows.За тези цели и лаптоп за 500лв ще свърши работа.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #1014

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте! Човърках лаптопа и в менюто от снимката взех, че отметнах най-горната опция - "Вкл." Как да го върна обратно към "Оценка", опцията ми излиза неактивна. Активна е само тази най-отдолу - "Изключено", но не искам да го изключвам а да го върна както беше...
    https://prikachi.net/image/844uh2

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1015

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Ми там където си бил се върни и "цъкни" оценка.

    Ако не знаеш къде е това, то от половинчатата снимка ми се чини че това е настройката в Уиндоус профила ти.

    Може би трябва да пробваш на "изключено" и след това на "оценка".

    Някои опции зависят от други и като ги промениш стават неактивни.

    А има и вариант в който като ги промениш и самият Уиндоус не ти дава да ги връщаш...

  13. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1016

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз преди 1 месец си купих това 14-инчово Лаптопче за 600 паунда или 1300 лева.
    ASUS VivoBook S14 Oled K3402ZA – има страхотех Олед екран 2880 x 1800 – 90Hz.
    Intel i5 12500H , 1TB Samsung 980 Pro, и най – якото 40 GB DDR4 3200Mhz.
    + 2 ThunderBolt 4.0 порта – тоест това е най-бързото. За тези пари това е най-доброто.
    Страхотен Екран влюбен съм в него, малко лаптопче с 40 GB Ram и супер бързо. WiFi6e (6Ghz.)
    Ако се чудите защо има 40GB Ram, това е защото има 8 GB запоени на Дъното + 32 GB поставени на единият слот за Рам памет. Мисля по натам да сложа и 2TB NVMe.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #1017

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията

    Ако се чудите защо има 40GB Ram, това е защото има 8 GB запоени на Дъното + 32 GB поставени на единият слот за Рам памет. Мисля по натам да сложа и 2TB NVMe.

    Добре че си ти да ни светнеш, ние тука у България няма как да знаем.
    Най-бързото, най-доброто, май яко те тресе.
    Този пост е редактиран от slip in; 30-03-23 в 20:47.

  16. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #1018

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    ThunderBolt 4.0 порта – тоест това е най-бързото. Няма по бърз Порт или USB от ThunderBolt 4.0. Но ако ти имаш кажи като си токова умен.
    Май яко завиждаш. Но няма проблем аз обичам да ми завиждат, и да аз знам всичко може и Професор да ме наричаш.
    Този пост е редактиран от brave; 31-03-23 в 03:40.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #1019

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Да, Професоре, много ти завиждам

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #1020

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте, от 7-8 години не ползвам лаптопи и сега каквото разглеждам ми се струва, че всичко освен супер скъпите модели е с някакъв кофти екран около 250-300 нита и 70% цветопредаване. Търся устройство с хубав дисплей и качествена осветена механична клавиатура. Да свети през буквите, а не отстрани Да не струва 2500 лева. 90% от времето ще се ползва за социални мрежи и офис пакет на открито. В краен случай си имам tkl безжична клавиатура и не виждам защо да не мина с някакъв китайски таблет с Helio G99, примерно Alldocube Iplay 50 pro.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 18:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 14:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 13:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 12:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 01:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе