Страница 61 от 69 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1027
Like Tree60Одобрявам

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #901

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Lifebook 734

    взех няколко за познати и приятели, говорим за i5 четвърто поколение, за ежедневна работа е предостатъчно
    здрав корпус, елегантна визия... единствената забележка е по-слабият звук, но с активирането на DTS enhancement-а децибелите се подобряват, но се появява леко метално дрънчене

    ако приоритетът е производителността, теглото и визията, го препоръчвам
    ако е гледането на мултимедия, се налага закачането на колонки, но все пак да не забравяме, че говорим за 13,3 бизнес машина, в която няма как да се сложат Харман колонки
    Изрично посочих 14" и да е лек (към 1,4 кг). Ползвал съм 13.3 и ми е малък, отделно този е към 1.7 кг, т.е. тежък за 13.3. Питането е къде се продават такива читави (с някаква гаранция) 2-ра ръка на приемлива (към 300 лв) цена, може и без диск?
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 19-08-20 в 01:09.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #902

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Intel измисли нова лепенка ,която да лепи по лаптопите.
    Тя трябва да отговаря на следните изисквания:
    Consistent responsiveness on battery.
    Wake from sleep in less than 1 second.
    9 or more hours of real-world battery life on laptops with full HD display.
    4 or more hours of battery life in a 30-minute charge on laptops with full HD display


    Intel Evo fact sheet

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #903

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Днеска ходих да си търся лаптоп . Максималния бюджет ми е хилядарка. Обикалях и разглеждах на живо в Тенополиса и Зората. Харесах си ето тоя лаптоп : https://zora.bg/product/matebook-d-1...aphics-windows Дисплея обаче не е IPS щото като го погледна отстрани тъмнее много. Но от всичко което видях в тоя ценови диапазон това ми направи най приятно впечатление като дизайн и работа. Лаптоп си търся минимум 15,6 инча, за интеренет и филми. Никакви игри. Машинката е доста пъргава и радва душата. Мисълта ми е дали в тоя диапазон е най добрия избор. Приоритетите са ми на първо място голям дисплей, но гледах еди Аcer 17 инча който не ме грабна, за IPS ПАРИ НЯМА, но задължително 1080p, SSD задължително, както и съвременна каратния за да е бръз. Понеже 99% от времето ще се ползва за сърф, не знам дали има значение мрежовата карта.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #904

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    ponyasd одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #905

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    @ponyasd - сори , ама тоя Xiaomi дето си го харесал щеше да е добър ако струваше 600-700лв. , ама 1200.... не се струва.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #906

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Лаптопа за който колегата Тумороу ми е дал линк е наистина по добрия избор, за което съм му благодарен. Той е с по ново поколение процесор, който е по добър в почти всичко от по стария Rizen 5 3500u на лаптопа от линка на Зора. Освен това е с по голямо и качествено дисково пространство. Имам опцията обаче да го взема с 8 гб RAM вместо сегашните 12 гб и се питам наистина ли ще са ми необходими толкова при условие че игри не играя, а ще го ползвам само са филми и интернет. Или да не се правя на циганин и да си взема 12 гб товата версия която е с 60 лева по скъпа ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    8
    #907

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Аз ползвам HP Elitebook 830 G5 + 4G сим слот и съм доста доволен . Тънък , малък , Лек , бърз и дисплея е чудесен IPS е ако не се лъжа .
    Вкъщи за филми и детски игри се ползва Acer Nitro 5 ( с i5 9300 ако не се лъжа , 32 GB RAM и видео GTX 1650 и 256 NVme + 1 TB . Малко пластмасов ми идва , батерията се държи добре . Плюса е ,че не се мърда много много от мястото си ,затова според мен е здрав .
    Преди време ползвах HP Probook 650 И от него бях много доволен .
    Според мен най-добрия вариант за закупуване на лаптоп е от сайтовете , където можеш да му добавиш поне рам , SSD , NVMe . А не да се ползват готовите конфигурации от технополиси , зора , техномаркети и прочее .
    Gena_bs одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #908

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    На всеки лаптоп можеш да си добавиш каквото искаш сам или в оторизирания сервиз (вече според гаранционните условия, където си пише всичко, само трябва някой да го прочете и стига да е възможно).

  11. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #909

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Да наистина лесно се подменя всичко в Лаптопите, на моя Два пъти му подменях WiFi картата с по нова и се съм с WiFi (6) най-новата, Два пъти подменях Рамта и сега съм с 32GB DDR4, и два пъти подменях хардовете сега съм с 2 харда 1000GB SSD+NVMe, даже сега се чудя дали да не ги подменям пак тия хардове с по големи NVMe 2TB. Даже се чудя дали да си купя и нов лаптоп че тоя е вече малко стар.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #910

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.


  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #911

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Се ми е тая каква реклама са си платили та да залъжат балъците...

    К'вото и да измислят параметрите сами говорят особено вграденото видео.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #912

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Здравейте, преди 2 седмици този форум ми помогна много при избора на нова пералня, или по-точно от къде да я взема.
    Сега дойде време за подготовката на дядо Коледа и трябва да взема лаптоп за детето, което в момента (не) учи дистанционно и ползва една престаряла 10-годишна машина. Харесах няколко машини, но уви нито една от тях не мога да намеря налична в БГ-то. Не мога да разбера защо, но тук се предлагат или стари модели, или само базови, или някакви геймърски и тромави. Както и да е, това на което може би ще се спра е : HP ENVY x360 Ryzen 7 4700U, 1N7N0EA . Не съм специалист, но като цяло се надявам машината да бъде сравнително използваема през следващите 4-5г., докато детето завърши училище.
    И проблемът е, че никъде не мога да намеря наличен модела в момента. Навсякъде пише че не е наличен, а на няколко места че очаквали доставка.
    Това ми е и въпроса, някой знае ли от къде човек може да си купи този лаптоп в България на нормална цена?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #913

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Пазарния дял на най-големите ODM производители на лаптопи през първата половина на 2019г.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #914

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    Моля препоръчайте лаптоп за около 1000лв с 15.6 инча диагонал. Най-важното на което държа е да е с ССД и да е 512гб за предпочитане. 256 ми малеят.Има ли значение марката или само компоненентите са важни ?
    Този пост е редактиран от marto7; 10-12-20 в 00:51.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #915

    Отговор: Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    От марката зависят вложените компоненти.

    До преди 4 месеца бих ти препоръчал Леново.

    Сега бих ти препоръчал Асус и Ацер.

    Може би и Шенкер и Клево, но те екзотика у Бг.

    В крайна сметка зависи за какво ще го ползваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 69 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 17:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 12:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 00:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе