Страница 18 от 23 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #256

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Тоя малък крайдунавски град как се казва ако не е тайна?
    Споменаваш, че са ти предложили Трокал. Тя най-вероятно е от Ролпласт. Те са голяма фирма и предлагат много неща, включително бели пвц дистанционери (като моите). Ако местният дилър се инати, звънни в централата и попитай.
    Имам трокал 6 камерна 88мм пвц с троен стъклопакет 50мм енерджи-бяло-ка, пвц дистанционери и аргон между стъклата (който разправят изчезвал след време). Много съм доволен от дограмта, почти няма конденз, стъклата са топли на пипане, седма година без проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #257

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Това "почти няма конденз" мен би ме притеснило.
    estqwerty одобрява това.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #258

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    моят троен стъклопакет на двете спални на чист север няма никакъв конденз, не знам на какво може да се дължи при biro
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #259

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    На неправилен монтаж на дограмата, сграда ново строителство, прекомерна влага в стаята (простират се дрехи, поливат се цветя), не се проветрява често...
    За друго не се сещам в момента.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #260

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Когато тези шляпари/ дограмаджии/ се научат,че има клик система за монтаж
    / дограма не се разпробива/ и изолационни материали,които се поставят м/у дограма и зид,няма да имате проблеми.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #261

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Някой има ли идея как може сам да си уплътня дограмата? Очевидно профила се е изкривил и се чудя с какви подръчни средства може да пооправя положението. Преди две години едни момчета близки на мой познат идваха и регулираха до колкото е възможно, но ефекта не беше особено голям. Старите дървени дограми се уплътняват лесно с лента, но на PVC профила няма подходящи повърхности върху които да се залепи лентата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #262

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Дограмата не е поръчана все още. Ориентирах се към фирмата, която ми предложи Кьомерлинг, но не съм 100% сигурна, но на там клоня. За Силистра става въпрос. Иначе реших да сложа на терасите двоен стъклопакет бяло-бяло, но ще се иззида като рамка с итонг отстрани и малко отгоре, за да нямам горни прозорци, а да са само едни ред, не знам как да го обясвя, но така ще станат по-къси и ще е по-лесно за чистене, иначе бяха изцяло остъклени от край до край и мисля, че сега ще стане по-добре.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #263

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Има едни уширения които могат да се сложат отгоре и да не се зида.

    Предния комент : може да се смъкне и презаклини наново стъклопакета и така да се оправи измятването. Защото и стъклото държи рамката опъната, за това не е много добре да се слагат делители, освен пък че е и скъпо. Но на всеки нещо различно му харесва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #264

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    На неправилен монтаж на дограмата, сграда ново строителство, прекомерна влага в стаята (простират се дрехи, поливат се цветя), не се проветрява често...
    За друго не се сещам в момента.
    Мога да допълня и изпуснал стъклопакет. Само прекомерната влага ако се простира или полива е безобидна за мен.
    Никога съм нямал конденз при мен. Имах познати, които се кълняха - "сега като махнеш тая хубавата дървена дограма....дръж се ще бършеш честичко".

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Някой има ли идея как може сам да си уплътня дограмата? Очевидно профила се е изкривил и се чудя с какви подръчни средства може да пооправя положението. Преди две години едни момчета близки на мой познат идваха и регулираха до колкото е възможно, но ефекта не беше особено голям. Старите дървени дограми се уплътняват лесно с лента, но на PVC профила няма подходящи повърхности върху които да се залепи лентата.
    Лошо ...кой профил? Дай снимка. Така от разстояние без да се види .... Най добре читав монтажник да даде мнение.

    Цитат Първоначално публикувано от capricorn Виж публикацията
    Дограмата не е поръчана все още. Ориентирах се към фирмата, която ми предложи Кьомерлинг, но не съм 100% сигурна, но на там клоня. За Силистра става въпрос. Иначе реших да сложа на терасите двоен стъклопакет бяло-бяло, но ще се иззида като рамка с итонг отстрани и малко отгоре, за да нямам горни прозорци, а да са само едни ред, не знам как да го обясвя, но така ще станат по-къси и ще е по-лесно за чистене, иначе бяха изцяло остъклени от край до край и мисля, че сега ще стане по-добре.
    Градски, попълвай си от къде си! Вече знам къде си ходил и какво са ти говорили

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #265

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Това "почти няма конденз" мен би ме притеснило.
    Защо? Сутрин след сън влажността достига до 70% при 24 градуса. Кондензът е с височина два пръста по долният край на стъклото и се получава рядко при температури под -10 на вън. Изложение север.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #266

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    По горе го коментирахме вече.
    Аз имам изложения всякакви.... на север -ветровете не спират като захладнее, запад и юг. Слънце не ме напича. Суша и дрехи вътре от време на време, но проветрявам поне по веднъж дневно.На нито един не ми се получава конденз дори при -18.

    В интерес на истината влажност не съм мерил. Каква джаджа използваш?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #267

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Лошо ...кой профил? Дай снимка. Така от разстояние без да се види .... Най добре читав монтажник да даде мнение.
    Според мен са се изкривили профилите на отварящата се част от дограмата и имат бъчвовидна форма. Контактуват предимно по ъглите и там смачкват добре гуменото уплътнение, а в средата няма контакт с профила. За да се види на снимката съм боцнал едно розово листче. Това положение в по-голямата си част е от страната на пантите.

    Минават ми някакви такива еретични мисли за уплътняване с лентички от тръбна изолация напъхани в този канал.

    Това на снимката не изчистеното жълто е от предходните ми опити за уплътняване.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #268

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Дълъг нивел или нещо с което да измериш кое е криво имаш ли? Дали касата, дали крилото .... Викай някой, който разбира да види от пантите дали не може да коригира ако крилото е криво. Че ако е касата .... Уплътнението също може да се смени.

    Иначе за временно ... има една уплътнителна гума 4х9мм лепяща от едната страна дето може да налепиш само на фугата, но да не напъва и тя допълнително ....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #269

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Гумата още повече ще влоши положението. Онзи ден слагах на стара дървена врата най-тънкото уплътнение 4х5мм/2мм. Въпреки това в отделни участъци от страната на пантите натиска и вратата се затваря трудно. На третия ден уплътнението се поомачка и си промени формата по цепнатините. Но все още има усилие при затваряне на вратата.
    Обаче за пластмасата не се знае какъв ще е резултата. В краен случай - дунапренови ленти, които след около 2 години ще се разпрашат.

    Най-добре проверка, както е написал колегата в предходния пост кое точно от дограмата е криво. Ако изключим грешка при монтажа, остава рамката. Възможно е да не са монтирали метален профил или той е прекалено тънък.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #270

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    По горе го коментирахме вече.
    Аз имам изложения всякакви.... на север -ветровете не спират като захладнее, запад и юг. Слънце не ме напича. Суша и дрехи вътре от време на време, но проветрявам поне по веднъж дневно.На нито един не ми се получава конденз дори при -18.

    В интерес на истината влажност не съм мерил. Каква джаджа използваш?
    Някакъв китайски часовник с термометър и влагомер. Проветрявам два пъти дневно, но след сън влажността е висока. 14м2, всичко е опаковано и няма как. Съвсем нормален е тоя конденз по стъклото за мен.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 23 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе