Страница 19 от 23 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 332

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #271

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    А за изложение Изток или Запад с директно слънцегреене по няколко часа на ден летния сезон, а зимата слънцето се явява много странично и почти не се вижда освен преди обяд, коя комбинация е по-добра-ен-б-ка или ен-б-б и каква дебелина на стъклопакета можете да ми препоръчате? 40мм добре ли е? И дали с еднакви дистанционери или единия по-тесен, другия по-широк?

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #272

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    eн-б-б с различни дебелини на стъклата,дебелина 44/50мм

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #273

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    И аз ще слагам дограма на апартамент целият южно изложение.Нищо не разбирам от дограми и стъкла,бихте ли ме посъветвали какъв профил и какви стъкла и на коя марка да сложа.Искам да е PVC но бюджета не ми е много голям и не съм сигурен дали ще стигне за КА стъкла.Сега гледам във Вор*илов имат 40% намаление та май от там ще поръчвам.Като по-бюджетно решение какво ще ме посъветвате?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #274

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Ако си с южно гледай 4 сезона, не Ка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #275

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Освен горното ...трудно може да се препоръча друго поради това, че нито ти знем бюджета...нито желаните отваряеми крила...нито площи и т.н.. Най добре върви в съответната фирма и поискай оферта според тяхна преценка. След това я качи тук и да нищим. Че така без отправна точка ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #276

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравей,

    По принцип Аз съм на мнение, че всичко е по добре от старите дървении, които слагаха по комунистическо на блоковете, но положението със смяната е следното:
    1. Имаш много ограничен бюджет и слагаш там нещо си колкото да не духа и да уплътни горе долу.
    Последици:
    - радваш се на 2-3 градуса повече топлина в стаята или апартамента около 1-2 години;
    - след това започват да се обаждат местата от които са спестени пари (минимална или никаква армировка в дограмата - тя увисва и пак духа, смотан механизъм (защото освен, че нямаш пари Ти искаш и двуосово отваряне на прозореца), който спира да работи или скърца или блокира или нещо такова);
    - монтажа е направен само с пяна и дограмата не е нивелирана и отвесирана - прозореца се отваря или затваря сам и трябва да го подпираш с хатиика свита на 10
    - вземаш си стъклопакет Бяло - Бяло (24мм.) и след първата година всички стъкла са ти до средата във вода и Ти се чудиш какво става и как да се справиш с тази влага - Емиии вече няма как!!
    Втори вариант:
    събрал си примерно 1000 лв., но не ти стигат още 500 лв. - теглиш кредит за 500лв. връщаш ги за 10 месеца по 50 - 55лв. и си слагаш дограма, на която можеш да разчиташ 10- 20 години с 2мм желязо, с 5-7 камерен профил с троен стъклопакет и хубав механизъм + качествен монтаж.

    За Воро**лов знам само, че правят най-евтината дограма, която съм виждал на оферта!!! Даже и измазването ти влизав цената, но съм виждал негова дограма на жилищен вход и не много хубава и качестрвена. Аз лично не бих си поръчал от Воро**лов, но всеки си решава сам за себе си.
    Не забравяй, че така както можеш сам да се пре*беш, нникой друг не може да те пре*бе.

    Мислете и си правете сметката добре. Дограмата не е маратонка или телефон или абсорбатор, това е дългосрочна инвестиция, която винаги се изплаща така както и външната ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ (има разлика м/у 2-3-4-5-6-7-8-9 и 10 см.).


    Поздрави,

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #277

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здрасти,
    това сега отявлена анти реклама ли е? Дай повече инфо. Опарил си се и говориш от личен опит ли?

    Иначе който колкото може все пак. Финансите са сложно нещо, но и аз съм на мнение, че си струва инвестицията. А монтажника ако си разбира от работата само с пяна не е чак фатално. Ако се хваща с дюбел допълнително като се замисли човек ...дупчиш камерите, арматурата и не се знае дюбела дали ще хване (ако е тухла). Добре е да има термо мост между профила и стената също.
    Относно "- вземаш си стъклопакет Бяло - Бяло....." щом са до средата с вода то изобщо "24мм Бяло - Бяло" не е причината и ремонт е възможен.

    Според мен никой не може да гарантира каква точно арматура слагат. Има си и определени изисквания. Аз ако не съм лично в момента на производство ... доверие нямам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #278

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здрасти,
    Не е анти реклама. Аз само изказвам моето мнение за въпросната фирма от това какво са направили на съседния вход.
    Съгласен съм, че финансите са нещо сложно, но разликата не е огромна в цената за един апартамент, може би от най - евтината до средната оферта ще има разлика от 300 - 400 лева, които Аз лично бих платил.
    За монтажа на дограмата и това което си казал е МНОГО ГОЛЯМА ГЛУПОСТ:
    1. Ако е само на пяна 100 000 000 000 % процента ще свие профила ако е нормален прозорец с височина 1240 - 1400 мм. Като раздуе пяната така ще опира, че няма да можеш да го затвориш;
    2. Има си дюбели за тухла, бетон, газобетон, гипскартон и т.н. все пак е 2019 год. както и различни размери на дюбела Ф 6, 8, 10, 12, дължина 100, 120, 140, 160, 180 мм........
    3. Камерата, която се дупчи е направена за това и няма нищо общо с другите камери, да не говорим, че по спецификация определени камери се разпробиват и са зададени в програмите на машините за изработка на дограма;
    4. Армировката ако е 2мм., няма да ти казвам как се пробива с машината и ако направиш 5 дупки свредлата са за смяна.

    Както и да е! Всеки сам си решава! Тук хората искат съвет и ако има някой, който е изпатил или разбира се включва и дава съвет. Предлагам ти да се обърнеш към приятели, които имат някакви впечатления от някоя фирма или нещо такова. Дори и да отидеш във Ворошилов или друга фирма - искай хубав метал, хубав стъклопакет, сносен профил, и хубав монтаж.

    Поздрави,

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #279

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    И аз съм "за" инвестицията в по качествена дограма. Но ... Видях поста ти с явна целенасоченост за това попитах за анти рекламата ...

    1, Моите и на още няколко дограми над които имам наблюдение са с пяна (има различни видове пяна .... предполагам си запознат?). Прозорците са главно с посочените от теб пропорции. Проблеми няма. Всичко си се отваря перфектно. Та онези % вече се свиха и за мен изглеждат нереални.

    2,Е дюбел има за всичко ...но въпроса е ...има ли смисъл.

    3, Не го знаех, че си има определено място за отвор и не контактува с другите камери. Къде работят така? Може би се занимаваш с това професионално? На мен ми ги прихванаха с дюбели по мое желание, но нямаше предварителни отвори от производителя. Ако може да поясниш повечко, че е интересно!

    4, Знам как се пробива 2мм. Редовно си го практикувам. А ако на 5 отвора свредлото ми е за смяна ... за мен или свредлото или човека, който пробива има какво да се желае от него. Аз моите си ги наточвам като се захабят. Не ги оставям на мира така лесно, че финансите ми не го позволяват.

    Не търся конфликт. Просто има някои неясни за мен неща в написаното от теб. Ако може да ги изясним. Може да е полезно за някой, а и за мен. А тая фирмичка ...нито я знам къде е ...нито за какво се бори. Не ме и вълнува особено. По горе написах какво ме озадачи.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #280

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    1. Ако е само на пяна 100 000 000 000 % процента ще свие профила ако е нормален прозорец с височина 1240 - 1400 мм. Като раздуе пяната така ще опира, че няма да можеш да го затвориш;
    Имаш впредвид, че пяната ще измести профила вместо да се раздуе настрани?!?Хм...?!?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #281

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Никога не се оставя на пяна, задължително се ползват крепежи и не се махат подложките под профилите.Крепежа трябва да минава или съвсем плътно до подложката или през нея.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #282

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    @edi1
    Това ми звучи вече по логично. Подложките ще придържат профила да не се издуе като буре евентуално от натягането на крепежа. Но в такъв случай без пяна може ли?

    Но да, много съм виждал да си оставят само на пяна. Не съм чувал за оплаквания. Моите ги дупчиха защото аз исках изрично.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #283

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Оставят само на пяна, защото е най-лесно.При малки прозорци и врати и като го подпрат при обръщането, може и да няма проблем, ама е като тото, може да няма проблем, но може и да възникне.Един да се увиси на крилото без да иска и проблема готов..На вилата и в къщи сам си слагах дограмите и си ги закрепих и с крепежи, да ми е мирна главата.
    И без пяна става, но тя играе роля и на изолатор и на пълнеж.Едно време пъхаха вестници, парцали, торби от цимент и какво ли още не.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    32
    #284

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Събрах няколко оферти и варианти за дограмата.
    Аз избрах да е немски цветен профила а те са с 2 мм армировка отвътре и е изцяло по цялата дължина на профила, не е само по ъглите.Белият профил бил с 1,2мм армировка.
    Стъклата са ка-бяло-енерджи (отвътре навън). в друг офис ме посъветваха да са бяло-бяло-4сезона и trocal профил (бил по-стандартен и имало повече части за тях).Не знам кой вариант е по-добре?Апартамента е целият вътрешен на 2-ри етаж целият южно изложение.Няма дървета пред него.
    Ето офертите и цените:


    Как ви се струва тива като качество и цени и какво ще ме посъветвате?
    За монтажа как да разбера дали е от "качественият"?
    Да искам ли с крепежи в случай че не слагат?
    Или нещо друго ако има,което изпускам и най-вероятно не знам?
    Този пост е редактиран от izzy58; 23-01-19 в 01:08.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #285

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Като си избрал ”немски” профил,ще искаш и немски монтаж-с клик система.
    Това,че профил се прави по германска технология,не значи,че е немски!
    В Германия внасят дограмата от Полша,тяхната не се пипа от скъпотия.
    Аман от измамници в тази България!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 23 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 11:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 04-09-12, 00:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 12:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 21:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе