Страница 47 от 88 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #691

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На мен ми е чудно, как очакваш да няма никакви шумове, при положение, че при климатиците по тръбите тече течно-газова смес под високо налягане?! Ако шумът от фреона толкова те дразни, тогава по-добре се ориентирай към друг тип отопление - парно, конвектори и т.н.
    Ако искаш максимално обезшумяване, накарай монтажниците да ти прекарат тръбния път изцяло от външната страна в пластмасов канал, вътре в стаята да остане само вътрешното тяло. Но дори и така пак ще имаш шумове от фреон при тръгване/спиране.
    Пак ръсиш бисери! Нито китайските, нито японските ми климатици шуртят. При китайските конвенционалки се чува леко шуртене в началото на дефроста, но по-време на работа-абсурд. Ако твоите климатици шуртят-сменяй!
    Този пост е редактиран от SPSt; 23-10-17 в 08:00.
    dodo_pv, Aleksandars, asa77 и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #692

    Отговор: Климатици Hitachi

    то "всичките" климатици на Джак са един китайски панасоник
    ivan74, SPSt и ruuni9 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #693

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Пак ръсиш бисери! Нито китайските, нито японските ми климатици шуртят. При китайските конвенционалки се чува леко шуртене в началото на дефроста, но по-време на работа-абсурд. Ако твоите климатици шуртят-сменяй!
    Изхвърлените преди 10 години японски климатици взе да ги тикаш на всяка манжда мерудия. Вече става досадно.

    "Безшумни" изхвърлени японски втора употреба бих си купил само с предварителен договор при нотариус с анекс, ако се чуе какъвто и да е шум от фреон по тръбите, следователно стоката не отговаря на описанието и продавачът се задължава да ми възстанови обратно стойността на всички разходи за покупката плюс 5000 лева обезщетение.

    Ако има желаещи да ми продадат "безшумни климатици" с предварителен договор при нотариус, да ми се обадят.
    stutgart и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #694

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Изхвърлените преди 10 години японски климатици взе да ги тикаш на всяка манжда мерудия. Вече става досадно.

    "Безшумни" изхвърлени японски втора употреба бих си купил само с предварителен договор при нотариус с анекс, ако се чуе какъвто и да е шум от фреон по тръбите, следователно стоката не отговаря на описанието и продавачът се задължава да ми възстанови обратно стойността на всички разходи за покупката плюс 5000 лева обезщетение.

    Ако има желаещи да ми продадат "безшумни климатици" с предварителен договор при нотариус, да ми се обадят.
    Не ги тикам никъде, прочети внимателно! И китайските конвенционалки и тях ли тикам? Ти имаш комплекс, може би заради кофти машините, които имаш и си мислиш, че на всички трябва да са такива. Ти ставаш досаден с глупостите, които пишеш. Повечето потребители тук си знаят, но някой нов може и да ти повярва, че всички климатици са като твоите. Престани да пишеш, че си бутам навсякъде японските климатици, защото е факт, че ги имам, както и е факт, че работят много по-добре от твоите бангии. Аз нямам личен интерес да хваля японски климатици-нито ги внасям, нито ги продавам, нито ги ремонтирам.
    Едва ли някой се е засилил точно на теб да продава японски климатик. Нямаш технически капацитет за такава техника. Купил си си музикални машини, радвай им се и недей умува за машините на другите!
    Alexi, Aleksandars, ruuni9 и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #695

    Отговор: Климатици Hitachi

    Така .
    1Днес го изключих и, след като затвори шлюза продължи да се оттича фреона малко след това (другите мон=менти с фреона ги знете )
    2.Имам уред за консумация на този климатик(Хитачито ), стойностите във ватове се сменят на секунда с голяма амплитуда постоянно до влизане в ОФ.Пример :170,230,450 ,170- за4 секунди това показа .Другият не е така плавно покачване с амлитуди от 30 вата и после намаляне (говоря за влизане на режим на работа след ОФ)
    Нормално ли е за Хитака ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Ползваха ли оксижен? Може да има полузапушена заварка.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    НЕ на гайки са трабите!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #696

    Отговор: Климатици Hitachi

    нормално е за китайски ватметър

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #697

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    За тези пари не може да се иска много от климатика. За пореден път пиша, че за такъв бюджет има едни други климатици.
    Братле този климатик е 1250 с монтаж ! Това ,че го намреих по -евтино(НОВ) не означава ,че е бракма .Проблема е друг, а и му видях сертификата за работа при -25 отдава 40 градуса на шлюза .От метериологията в София тестван в камера на 70% влага .В сервиза на 20 градуса външна на шлюза даде 65 .Сега пак ли смяташ ,че за 1000 е нищо ? Просто има нещо само от към фреона ми е забележката и не е нормална обясних!А тия нищо не са сменили ... да не се повтарям.
    Rafailiev одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #698

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    ...
    2.Имам уред за консумация на този климатик(Хитачито ), стойностите във ватове се сменят на секунда с голяма амплитуда постоянно до влизане в ОФ.Пример :170,230,450 ,170- за4 секунди това показа .Другият не е така плавно покачване с амлитуди от 30 вата и после намаляне (говоря за влизане на режим на работа след ОФ)
    Нормално ли е за Хитака ?...
    Замери двете машини с един и същи ватметър. Ако НЕ покаже такова рязко качване на мощността и изключване при РАБОТЕЩАТА машина, имаш хладилен проблем със съкровището и няма да се оправиш сам. Пиши как е и ще коментираме пак.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #699

    Отговор: Климатици Hitachi

    Пъъълен боклук, братле.. И да си оправят грешките монтажниците, свиквай с кусурите му.
    ivan74 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #700

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Замери двете машини с един и същи ватметър. Ако НЕ покаже такова рязко качване на мощността и изключване при РАБОТЕЩАТА машина, имаш хладилен проблем със съкровището и няма да се оправиш сам. Пиши как е и ще коментираме пак.
    С един уред ги мерих последователно за да вида разликата .Уреда е любитъелски за консумация и други опции в реално време .Даже включих каната за вода 2000 вата и ми даваше леки колебаничя с 10 вата около 1960.Пробвах го да вида дали е в ред или аз нещо не разбирам .

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #701

    Отговор: Климатици Hitachi

    Хич не е нормална тази флуктоация в тока. Май пак трябва да го погледнат в сервиза.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #702

    Отговор: Климатици Hitachi

    те могат да го погледнат от долу от улицата примерно ,със същия ефект като чета кво са сътворили до сега по добре да не го барат повече
    dodo_pv одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #703

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз им казах и инженера му се втричи дъвката ! Ама да видим ще ги гоня до дупка .Явно съм карък на бройка “(

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #704

    Отговор: Климатици Hitachi

    на монтажници си карък не на бройка ..

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #705

    Отговор: Климатици Hitachi

    Запушена е дроселиращата система, ако са били мръсни тръбите отвътре или ако е имало вода. А може само спойките да са объркали, което би бил по-добрия вариант. Някой разбиращ трябва да го демонтира и дапровери тръбите. Ако сварките не са проблем, по-добре нова машина. А може и да не са развили докрай инбусния болт на крана?
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 88 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе