Страница 31 от 59 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #451

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    Не знам, кое точно няма как да е в полза на Дайкина, имам и двата модела на Фуджицо, и всичко е в полза на Дайкина, освен цената, която е с повечеот 50% по-висока. Не следва да се сравняват климатици с такава ценова разлика. Казвал съм и преди Фуджицото е достатъчно добро за цената си, не могат да се искат от него коефицентите на пренасяне на топлината при охлаждане и отопление на Дайкина, както и други екстри, за които при по-скъпата машина си плащаш.
    В поста съм писал, че всичко е в полза на Дайкин.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #452

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте,
    моята Нокрия досега не съм я виждал да си чисти филтрите. Направил съм я на 50 часа.На друг човек досега случвало ли му се е такова нещо. Може ли да се разбере дали се чистят или не.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #453

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Проверете дали функцията почистване работи като активирате съответния бутон /не мога да посоча точно кой бутон е, защото Нокрията вече ми е в офиса/ При мен по памет започваше при спиране на климатика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #454

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Има копче филтър и при натискане климатика си чисти филтрите. Не съм го виждал обаче сам да си ги чисти през определен интервал както му е зададено.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #455

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Това че не си ги виждал не значи че не си ги чисти.Ако искаш да си сигурен изчисти филтрите и касетите и след няколко дни ги провери /касетите/ дали са събрали прах.

  7. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #456

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Споко, чисти си, трябва да са замърсени.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #457

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Колега виждам че имаш Нокрия. Искам да те питам добре ли работи защото моята е само он/оф. В помещение 65 кв. на две нива .Едното е 3 метра високо другото 2,6метра. Къща е има изолация според мен добра но е строена преди 20 години и тигава бяха други изискванията за изолация.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #458

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Някой с нокрия 14 може ли да каже какъв е минимумът на отопление и на охлаждане?
    Gyokov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #459

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    В помещение 65 кв. да влиза в режим он-офф според мен трябва да имаш много добра изолация. Ако имаш възможнаст сложи измервател на мощност да видиш при каква стойност изключва. Доста странно ми си вижда такъв начин на работа.
    Моята Нокрия е 18-ка. Преди беше монтиран в помещение 34 кв. Работеше добре и рядко съм го забелезвал да изпада в режим он/офф през студните дни. При външна температура над 9-10 градуса се случваше, защото имам вътрешни изолации по стени и таван. Сега е преместен в офиса ми- помещението е около 40-41 кв., но е със студен под /теракотни плочи/ и си има загуби. Машината според мен работи много добре и в този клас климатици не виждам по-добър избор.
    Минимума при отопление съм го забелязал около 360-370 вата. При охлаждане не мога да си спомня точната цифра , но е по-ниска.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #460

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Някой с нокрия 14 може ли да каже какъв е минимумът на отопление и на охлаждане?
    по спомен от голямата тема за тоя модел преди години ,около 350 вата .. това не е машина за кутийки ,според мен едни 30+ квадрата си иска минимум

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #461

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    AWHZ14LBC - Nocria


    Охлаждане: Минимален: 0.090, Номинален: 1.020, Максимален: 1.750
    Отопление: Минимален: 0.090, Номинален: 1.350, Максимален: 2.950

    18LFC има подобни данни.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #462

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    В помещение 65 кв. да влиза в режим он-офф според мен трябва да имаш много добра изолация. Ако имаш възможнаст сложи измервател на мощност да видиш при каква стойност изключва. Доста странно ми си вижда такъв начин на работа.
    Моята Нокрия е 18-ка. Преди беше монтиран в помещение 34 кв. Работеше добре и рядко съм го забелезвал да изпада в режим он/офф през студните дни. При външна температура над 9-10 градуса се случваше, защото имам вътрешни изолации по стени и таван. Сега е преместен в офиса ми- помещението е около 40-41 кв., но е със студен под /теракотни плочи/ и си има загуби. Машината според мен работи много добре и в този клас климатици не виждам по-добър избор.
    Минимума при отопление съм го забелязал около 360-370 вата. При охлаждане не мога да си спомня точната цифра , но е по-ниска.
    Ами имам колега на стени под тавани навсякъде. В момента е направен на 21 градуса а държи 23 градуса. Тези дни като захладнее ще видим дали ще влиза в он/оф

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #463

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    90W с ватметъра на ruuni9....
    Alexi, zxc0, mystikalrs и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #464

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Цитат Първоначално публикувано от dragodream71 Виж публикацията
    Ами имам колега на стени под тавани навсякъде. В момента е направен на 21 градуса а държи 23 градуса. Тези дни като захладнее ще видим дали ще влиза в он/оф
    Да, така е. Държи 1 или 2 градуса над зададените, но има значение къде точно измервате стайната температура. Според мен е съществена температурата на нивото, където се стои и сяда, т.е на около 60-70 см от пода. На тази височина не вярвам да държи 2 градуса над зададените.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    20
    #465

    Отговор: Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

    Здравейте. Извинявам се, че пиша в тази тема, но нямам време да търся друга. Накратко преди година 1 бр. 12 LUCA, тази година втори от същия за южната стая. Тази вечер прибирам се и двата настроени на 19 градуса. Този в южната стая ламелите (знам, че имаха друго име) вдигнати нагоре и зелената лампичка мига (сякаш дефроства през зимата). Другия в източната стая си стои с пуснати ламели (да знам). Настроих го на 21 градуса и след 2-3 минути (както е по книжка) ги насочи надолу и започна да топли. Въпроса ми е в някакъв режим на достигната температура ли е? Другия си беше с ламели (3-ти път) надолу, но там по- не огрява слънце.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 59 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе