Страница 204 от 372 ПърваПърва ... 154194202203204205206214254 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,046 до 3,060 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3046

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    [QUОТЕ=rоѕѕwеn;866157]Дa cтe живи и здpaви, мepeтe cи...ĸoнcyмaциитe. Kлимaтиĸa мoжeш дa гo paзбepeш дaли cи въpши дoбpe paбoтaтa и бeз вaтмeтpи. Aĸo тoпли и нe плaщaш виcoĸи cмeтĸи, зa чий ca ти тoгaвa и ĸaĸвo щe пocтигнeш? Bмaниячaвaнe cи e тoвa, aмa cи тъpcитe oпpaвдaниe зa пpeд ceбe cи.[/QUОТЕ]

    Оправдание за какво , че се пише по темата ли ? в казармата не те ли учиха първо как се разглабя , сглабя , работи и чисти автомата. Или директно ти го връчиха и викат давай ти си. Щото то при придобиването на нещо повечето пъти работи коректно , но от там насетне от теб зависи. Но всичко е до това дали те интетесува дадена тема , ако не е подминаваш и толкова ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3047

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да сте живи и здрави, мерете си...консумациите.
    Бих добавил - консумирайте с удоволствие и с мярка.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3048

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цезаре, нормално е в студа да вкарва повече топлина, затова ти се е сторило през този сезон, че не работи като миналата зима.Моите машини определено работят по-добре в студа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3049
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Цезаре, нормално е в студа да вкарва повече топлина, затова ти се е сторило през този сезон, че не работи като миналата зима.Моите машини определено работят по-добре в студа.
    Абсолютно коректен пост !

  6. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #3050

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Благодаря и на Еди.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #3051

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    За четири страници имаше само 3 поста с данни "Колко ми харчи климатика". Като ви се пишат глупости си ги пишете в съответните теми "На колко градуса и с колко юргана спите", "Колко мразя да ползвам ватметър, щото той пречи на комфорта", "Червено вино vs бяло вино vs концентрат" и т.н.
    Който не иска да ползва ватметър да не пише, има хора които се интересуват при какви външни и вътрешни условия кой модел как работи и колко харчи, темата е за да може ТЕ да се информират, а не да ви четат глупостите! Много ясно, че като си дал торба пари ще искаш да се запознаеш как работи уреда и да го сравниш с други модели, щото може да ти потрябва още един климатик. Ще си направиш сметка дали е по-добре да сложиш изолация, къде и каква точно, дали ще се избият парите, за колко време и т.н. Ако на някой му трябват 4-5 климатика мн ясно, че ще си прави сметката и ще се интересува от конкретни данни...
    Който има излишни пари да се хвали в друга тема, тук е за конкретни впечатления... Не отговаряйте на offtopic мнения, щото ефекта е лавинообразен.
    После се оплаквате как хората с познания спирали да пишат и да помагат... ами може би им е писнало да си губят времето в четене на глупости.
    Всяка седмица по няколко пъти единия модератор, който ви търпи ви прави забележки, вие ще го откажете и него и тогава да се закрива форума, или да се прекръсти на "БАР НАЗДРАВЕ" или "Колко алкохол пиете и колко ви харчи жената".

    Да не говоря, че огромна част от вас не поясняват за кой точно модел климатик пишат, в колко голяма стая и при какви условия работят климите и т.н. щото има Балкан разлика. Пишат си хората и се оказва после, че сложили 12-ка в 14 квадрата или 12-ка в 35 квадрата.

    Моя климатик за Февруари изхарчи 210 kW/h или 39 лв., средна поддържана Темп 20-23 гр., като последните 2 дни през деня го държах изключен, щото имаше натрупан лед вътре и преливаше малко отзад. Като стана сух студ продължителността и интервала на дефростите намаля (24 мин. дефрост глътва 0.3 kW/h). Самите мн големи отвори за оттичането не бяха напълно запушени, но превантивно го спирах, щото дефростите бяха по нужда и водата замръзва за минути. Той за 8 мин. топи скрежа, но явно гони някаква Температура на външното или заради вятъра или леда 4-5 дена дефростваше по 24 мин.
    Понеже видях няколко заледени и тракащи Дайкина, а моя и в момента при +5 гр. като бутна с пръст вътре усещам че има движещ се лед, явно в нашия край нагрвател за тавата си е необходимост...
    Стаята е 21 кв., северно изложение в Русе, с остъклена тераса (на която е само 5 градуса по-топло от външната Темп), стара дървена дограма без изолации, 1-ви етаж тухла с мази отдолу и нетоплещи съседи.
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 03-03-18 в 22:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #3052

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    MistaMasta, тук условията са същите и нито една машина не в застрахована от замръзване на тавата, колкото и големи да са отворите. При продължителни лоши условия, може просто да го полееш с топла вода, не вярвам с тези отвори да ти се налага често. Все пак, ако решиш да слагаш нагревател, споделяй.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3053

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Данни от Хитачито, задание 23-24°. Бачка в 30кв, с постоянно отворена врата. IMG_20180308_153219.jpg

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    242
    #3054

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Мдааа,вчера беше идеалния "зимен" ден за измервания +18 във Варна.

  12. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #3055

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Миналата година Януари и Февруари 469лв. Тази 472лв.
    Била мека, а?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    242
    #3056

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ще усетиш следващата колко ще е мека,като как Гинка ни обясни коп-а на климатизаторите как са се влошили.

    Мнението ти по темата ли е?
    Метла?
    Този пост е редактиран от avenger; 17-03-18 в 20:34.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #3057

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    по принцип не е зле да уточниш за какво е тая сума?за варене на компоти(колко казана примерно ,ползване на чушкопеки т.н)п.с.-сред нас няма много екстрасенси
    И какво не ви е ясно? Става дума за:

    Активна енергия Дневна
    Активна енергия Нощна
    Акциз
    Достъп до разпределителната мрежа
    Достъп до електропреносната мрежа
    Пренос през разпределителната мрежа НН
    Пренос през електропреносната мрежа
    ДДС

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3058

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Студа пак дойде,започвайте да гледате ватметрите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #3059

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Пак леден дъжд сутринта в Плевен.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3060

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Пак леден дъжд сутринта в Плевен.
    Тук беше нощес, явно някой кабел е понатежал - в половината град спря за няколко секунди тока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе