Страница 280 от 372 ПърваПърва ... 230270278279280281282290330 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,186 до 4,200 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #4186

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Проблемът е прост- това е невъзможно.


    Че и без да духал... Собствениците на японски климатици втора употреба съвсем са се зомбирали. Като секта са станали, вярват в небивалици.
    Абе хора, японските ви машини наистина са хубави, но като почнете с разни измислици, фантазии и бомбастичини изказвания съвсем олеквате.
    900 вата топлина при консумация 150 би трябвало да е коп 6, нали така?

    Качвам ти снимка на калкулатора само да видиш как би изглеждал хипотетичен коп = 6 и защо ми става смешно като чуя такива бомбастични изказвания...



    При входяща температура 22,5 градуса, трябва изходящата ти температура да е 50 градуса за да се получи коп 6 и това да стане при консумация не повече от 150 вата. Снимайте го на видеоклип в реално време да го видя и тогава ще повярвам.
    Ако климатикът ти правеше 50 градуса още при 150 вата консумация, то при 500 вата трябваше да си пръсне тръбите от налягане и да експлодира вътрешното тяло.
    дебитът на въздуха ще бъде 100 m3 / h. Extra Low FAN

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #4187

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    120 няма но на 170 взе да задържа , след което изненадващо не минава в офф а вдига до 300w. и пак плавно тръгва по надолнището.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

    Тоя уред скойто мериш го изхвърли в коша . Според него климатика ти е с фактор на мощността 0.75 . А според дадената от теб таблица производителя твъди че той е 0.9 . Еин от двама ви мери грешно . Или ти , или производителя . Аз няма да казвам кой от двамата е .


  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4188

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time


  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4189

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Според притежателите на европейски климатици, Румбата е снимал етикета на лаптоп за игри с външна видеокарта.[emoji41]
    Битката Europa vs. Japan е обречена на катастрофална загуба за домакините.[emoji1787]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, Kasap, SPSt и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4190

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от GalinBelos Виж публикацията
    Тоя уред скойто мериш го изхвърли в коша . Според него климатика ти е с фактор на мощността 0.75 . А според дадената от теб таблица производителя твъди че той е 0.9 . Еин от двама ви мери грешно . Или ти , или производителя . Аз няма да казвам кой от двамата е .
    Силно се надявам, че нямаш нищо общо с електротехниката, а просто си творчески настроена личност и отвреме-навреме те напъва да напишеш нещо.
    Aleksandars, djenev и ruuni9 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4191

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Galin. На снимката има два уреда за измерване на мощноста , разликата е 2-3w. защото приложението има инертност.cosф се вдига с покачване на потреблението. LMCE-то сваляше cosф до 0.6

    Преди да използвам коша , може ли снимка на вашия климатик при 170w. какъв cosф дава ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4192

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Galin. На снимката има два уреда за измерване на мощноста , разликата е 2-3w. защото приложението има инертност.cosф се вдига с покачване на потреблението. LMCE-то сваляше cosф до 0.6

    Преди да използвам коша , може ли снимка на вашия климатик при 170w. какъв cosф дава ?
    Само да те допълня, че и трафа оказва влияние на фактора на мощността. А защо някои си мислят, че е константна величина нямам идея.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #4193

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Може ли да ми обясни някой собственик на Климатик..n..Употреба, как става този номер да се отопляват "...18кв.м. хол и още толкова трапезария с кухня през голям свод с плъзгаща врата. Кажи го 30 кв.м. Без изолация, стара фиреща дограма" с около 170 W консумирана мощност?! И нещо дребно в допълнение, какъв е животът и рисковете от умиране на един такъв климатик - Perpetuum mobile ?
    Този пост е редактиран от papadodo; 21-11-18 в 11:01.
    dodo_pv и Rafailiev харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4194

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Стига с това К2У бе хора,вярно все едно сте в детска градина.То вярно не се издържа.
    Ами да ви кажа мойте две нови цепеници в момента си бачкат на 26 градуса и гълтат по 420 вата всеки.
    Доволен съм и си пия ракията след тежък работен ден.
    Генади, поддържам те напълно - и аз викам стига. Обърнал ли си внимание кой обикновено и с какви постове подхваща тези глупави спорове? Що не си гледат собствените цепеници ами се занимават с чуждите, идея си нямам. Малко е рано ама......
    ruuni9 и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4195

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Генади, поддържам те напълно - и аз викам стига. Обърнал ли си внимание кой обикновено и с какви постове подхваща тези глупави спорове? Що не си гледат собствените цепеници ами се занимават с чуждите, идея си нямам. Малко е рано ама......
    Не е рано ,ама съм на работа следобяд..
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4196

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Според притежателите на европейски климатици, Румбата е снимал етикета на лаптоп за игри с външна видеокарта.[emoji41]
    Битката Europa vs. Japan е обречена на катастрофална загуба за домакините.[emoji1787]
    Офтопик
    Пожелавам ти, когато Боко тиквата и калинките му бъдат свалени от власт и системата на управление в България бъде сменена с швейцарския модел за пряка демокрация чрез референдуми, всички българи да имат доходи, пенсии и стандарт, с които да си позволят чисто нови японски климатици последен модел, а не да се радват и да превъзнасят десет годишнии изхвърлени трошки...
    oska, shener84 и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4197

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    Може ли да ми обясни някой собственик на Климатик..n..Употреба, как става този номер да се отопляват "...18кв.м. хол и още толкова трапезария с кухня през голям свод с плъзгаща врата. Кажи го 30 кв.м. Без изолация, стара фиреща дограма" с около 170 W консумирана мощност?! И нещо дребно в допълнение, какъв е животът и рисковете от умиране на един такъв климатик - Perpetuum mobile ?
    Не си ли малко нагъл? Не искаш ли да топлиш 30 кв.м. с 50W? Къде срещна, че някой отоплява със 170W подобно помещение? Или важното е лаф да става. Я кажи с какво, с колко и до каква температура го топлиш това помещение?
    Нещо дребно-рисковете от умиране са същите или по-малки от тези на всички останали. Пращенето, пукането, претакането на фреона, дефростите по часовник и всички други екстри /вкл. имаше мнение за трещене като удари с чук / на тия останалите няма да ги смятаме. По-добре, вместо да задаваш подобни въпроси, просто се "поразходи" из форума и прочети. Температурите започнаха да падат и вече е интересно. Само в темите за ония от "рисковата група" е пълна скука.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #4198

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Я някой да каже трябва ли да си изхвърля ватметъра.

    Та ето този хубавец ми показва 2200w на едно LG конвенционален, при положение, че по табела е 1850w на отопление. Тръгва на 1000 бавно но сигурно развърта до 2200, седи така няколко минути и след това започва да варира между 1500 и 2100. Като през по голямата част от времето е около 2100.
    Реших да го тествам на конвектор 2000w по табела. Там пък ми показва 1600-1800. Напрежението е малко нисичко 210-218v не знам дали това оказва влияние върху работата на уреда.
    Сравнявах го с амперклещи и показанията бяха почти еднакви, но там напрежението беше 225-230v. Имам две МЕ GE35VA но те не са в контакт и не мога да ги закача към уреда за да видя там какво ще покаже.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4199

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Я някой да каже трябва ли да си изхвърля ватметъра.

    Та ето този хубавец ми показва 2200w на едно LG конвенционален, при положение, че по табела е 1850w на отопление. Тръгва на 1000 бавно но сигурно развърта до 2200, седи така няколко минути и след това започва да варира между 1500 и 2100. Като през по голямата част от времето е около 2100.
    Реших да го тествам на конвектор 2000w по табела. Там пък ми показва 1600-1800. Напрежението е малко нисичко 210-218v не знам дали това оказва влияние върху работата на уреда.
    Сравнявах го с амперклещи и показанията бяха почти еднакви, но там напрежението беше 225-230v. Имам две МЕ GE35VA но те не са в контакт и не мога да ги закача към уреда за да видя там какво ще покаже.
    Китайска работа.Хвърляй в коша.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #4200

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Китайска работа.Хвърляй в коша.
    Кое? Климатика, конвектора, или ватметъра? И трите са китайски

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе