Страница 311 от 372 ПърваПърва ... 261301309310311312313321361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,651 до 4,665 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4651

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    По-скъпо ще излезе с фуджицуто, поне на теория, щом кондензаторът му ще се загява поне с 10-тина градуса повече от този на тошибата.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4652

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Имам едно питане към запознатите - да разбирам ли, че означението MAXIMUM CURRENT А се отнася за максималната консумация на ток, която климатика би достигнал? Ако е така, то гледам за Fujitsu 12LMCA дават максимум 9А, което според един онлайн конвертор се равнява на 2 киловата. Та значи Ферито да не ме учудва, че развърта и то до такава мощност респективно консумация.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    242
    #4653

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    А някой може ли да даде същите данни и за daikin ftxp35L

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4654

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Имам едно питане към запознатите - да разбирам ли, че означението MAXIMUM CURRENT А се отнася за максималната консумация на ток, която климатика би достигнал? Ако е така, то гледам за Fujitsu 12LMCA дават максимум 9А, което според един онлайн конвертор се равнява на 2 киловата. Та значи Ферито да не ме учудва, че развърта и то до такава мощност респективно консумация.
    Малко се бъркаш! Няма начин климатикът ти да консумира чисто активна енергия. Това не е радиатор или акумулираща печка. Демек кос ф не е 1 както си задал на калкулатора. Освен това напрежението би трябвало да е повече от 220V. Или поне през повечето време.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4655

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Почна да става по-студено в ниската земя
    Помещението е 32м2 при зададена температура от 23.5 градуса и външна от 0 градуса(влажност 99%) работи на 3-та степен вентилатор (28дб) с разход около 550 вата.



    Няма дефрости, няма драми - духа горещо
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 12-12-18 в 04:22.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4656

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И при мен на вилата при външна 0 градуса Ферито бълва 58 градуса въздух ама средната консумация е около 1600 вата.


    Между другото, тъй като съм решил на лято в съседната стая където сега е Ферито да взема едно Fujitsu 12LMCA се загледах по техническите характеристики на този модел. Гледам следното нещо - Input power min 0.25 max 1.98 Kw. Ако правилно съм разбрал то и този модел в даден момент би стигнал консумация от 2000 вата?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4657

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При този начин на работа, не виждам защо се харчиш за климатици. Обикновени ел. радиатори ще ти свършат същата, че и по-добра работа, ще харчат същия ток и ще държат по-топло. Между другото има маслени радиатори с вградена духалка за по-бързо затопляне на помещението. 16 гр. зададени и 1600 консумация, дори да е за кратко /а май не е/, не го разбирам-стоиш на студено и плащаш много.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4658

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ами увеличи му вентилатора де. Ако чакаш да стопли на най-ниският вентилатор, ще почакаш.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4659

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Ами увеличи му вентилатора де. Ако чакаш да стопли на най-ниският вентилатор, ще почакаш.
    На втора степен държа вентилатора, ако го сложа на ауто или по-висока гледам, че вдига консумацията до 2киловата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    При този начин на работа, не виждам защо се харчиш за климатици. Обикновени ел. радиатори ще ти свършат същата, че и по-добра работа, ще харчат същия ток и ще държат по-топло. Между другото има маслени радиатори с вградена духалка за по-бързо затопляне на помещението. 16 гр. зададени и 1600 консумация, дори да е за кратко /а май не е/, не го разбирам-стоиш на студено и плащаш много.
    Тук си много прав, и моята жена ми казва същото. Та замислил съм се за един радиатор или конвектор за 150-200лв.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4660

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    На втора степен държа вентилатора, ако го сложа на ауто или по-висока гледам, че вдига консумацията до 2киловата.
    Нещо не ми се вярва. При по-висока скорост на вентилатора, консумацията трябва да е по-ниска.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4661

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    SPSt, при темперирано помещение е така, както си го написал. Загрява ли го, разходът на еленергия е пропорционален на скоростта на потока!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4662

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Потвърждавам, при темперирано помещение на макс вентилатор, лапа по-малко ток.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4663

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ще вдигне с 300W, ама ще топли двойно.
    Така все едно работи със запушени филтри.
    58гр. множко ми се вижда. Абсолютно неефективен режим.
    При Фуджи LGC каквото и да правя повече от 51-52гр. не става. Веднага си ограничава консумацията.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4664

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    В сервизните съм забелязвал, че ограничаването на компресора започва още при 55°С. Бобът показва скапан термометър или калпав климатик.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4665

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    SPSt, при темперирано помещение е така, както си го написал. Загрява ли го, разходът на еленергия е пропорционален на скоростта на потока!
    Не винаги и не при всички бръмчалници. Не ми се занимава да включвам ватметри и да снимам клипоев, за да доказвам твърдението си. В къщи, единствено Генерала работи по начина, който смятате за правилен. МЕ и Хитачи повишават консумацията с увеличаване оборотите на турбината. Абе и те криви...като мен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе