Страница 334 от 372 ПърваПърва ... 284324332333334335336344 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,996 до 5,010 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4996

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не знам,аз казвам каквото съм прочел,едно от които е по-долу,специалистите да кажат
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4997

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Това е за Феята, на Амбър 9-ка е 2400 W!

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4998

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    ОК,кое за каквото е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4999

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    А струва ли ти се нормално, да стига този максимум, при +2 външна? При това често? И на моята машина (голямата) и дават да развърта до близо 3kW, но ако видя да ги стига, при +2, определено ще започне да ми мига червената лампичка.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5000

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За последно...Явно е ненормално...И тогава по закон ти сменят или връщат парите,не половината.
    Помолих ясно само специалистите да коментират проблема с огромните (извън всеки стандарт)разходи.Сега да пълним темата с 10 стр. размишления...

    p.s. И няма значение какво е станало,закона си е закон и трябва да се изпълни (до определен срок).Така,че колегата е в правата си да предяви претенциите си съгласно закона.Сега да не викаме и адвокатите на помощ.
    Този пост е редактиран от cable; 19-01-19 в 13:43.
    Rado Smilkov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5001

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако някой иска да краде ток много по-лесно е да байпасира електромера с една жица, отколкото да плаща 500 лева на хакери да му го преправят отвътре. И после енергото като си вземе електромера обратно и като види че е отварян какво ще стане? Ще го осъдят да плати ток за няколко години назад на пълна мощност.
    1. Таблата в блоковете са заключени и евентуално пломбирани от ЕРП, така че не всеки може да бърника.
    2. Байпасът ще се вижда с просто око и тогава собственика ще го почешат отзад.
    3. Плаща се на "хакери" от състава на собственика на електромера /най-често/, а не на Сульо от Горно нанадолнище. Всъщност и в доста други предприятия има отдели по измерване на ел.енергията, чиито служители работят с електромери, имат хардуер, софтуер и умения да вършат тази работа.
    4. "Хакерът" не отваря електромера, който също е пломбиран/-написах ти как става, прочети го пак.
    Темата обаче беше не кой как краде ток, а дали ЕРП-та ни "курдисват" с отчетената консумация и оттам дали е реален харчът на климатиците /а и другите ел.уреди/.
    dddilian, Genadi80 и Rado Smilkov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5002

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Те производителите на електромери трева пасат, че да оставят опция за хакване.
    И пак не разбрах, за какво им е на ерп-тата да курдисват на някого електромера, след като са монополисти и така или иначе дерат населението на едро както си искат.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5003

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Производителят не се интересува от друго освен от това да си продаде стоката. Производители много. Електромери се продават в магазините-купуваш, носиш в Метрологията, плащаш и си го слагай където искаш. Верно ли не разбираш, че 150 лв. са повече от 100-те лв. разрешени от КЕВР?
    Rado Smilkov и dimjek харесват това.

  11. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #5004

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Jack, а прочети какво е написал SPSt и му повярвай. Продавам и електромери, софтуерът не е сложен, нито е държавна тайна, обяснено е в темата и как броят импулсите - реално те това правят, някъде в предишни постове бях снимал тези, които се монтират в ерп север... И наистина има служители на ерп-тата, които срещу определена сума влизат да го побърникат малко електромерчето, макар да ми се струва, че намаляват случайте, като цяло. Проблемът е във втората врата (щита) на таблото и пломбите повече, отколкото в чисто техническия аспект на това да се "курдисва" уредът. Откакто вдигнаха глобите с доста за кражба на ток, това с байпасването попремина като тенденция, макар че едва ли опитите за измами някога ще секнат...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 19-01-19 в 19:26.
    SPSt, ruuni9, Genadi80 и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #5005

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Те производителите на електромери трева пасат, че да оставят опция за хакване.
    И пак не разбрах, за какво им е на ерп-тата да курдисват на някого електромера, след като са монополисти и така или иначе дерат населението на едро както си искат.
    Това, че са монополисти не значи, че могат да дерат законно, както си искат, защото цената на тока е фиксирана. Дрането става чрез дране на много хора с по малко. Ето, вече втори месец правя прогнозна сметка и все не ми излиза, като дойде реалната.
    15.11 - 15.12 го смятах, че ще е 175лв, а тя дойде 200лв.
    16.12 - 16.01 го смятах 200, а тя дойде 229лв. На друго жилище за този период смятах 260лв, а тя дойде 298лв.

    Според мен колкото по-големи сметки прави даден абонат, толкова повече и го товарят, защото не се забелязва толкова. Примерно, човек със сметка 60лв ще му надпишат 5лв максимум. Ама като сметнеш един милион абонати, натоварени с някакви такива суми.... За мен това е обяснението. Пък ние нека си смятаме тук някакви разходи на климатици.


    Както и преди, "хакерите" са си служители от енегрото, които разполагат с пломби. Едно време имаха буквално неограничено количество пломби и масово по села и паланки бъзикаха старите електромери с/у % от реалната сметка. И сега го правят, но само на определени хора, защото вече им се следи "разхода" на пломби.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5006

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Едно време работих в метрологията и пломбирвах проверените електромери в лабораторията ни след като минеха проверката. Пломбите на енергото се слагаха на капак с клемите му. Но не и на електромера.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #5007

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Daikin FVXS25


    Mitsubishi FD25VABH


    На Хитачито нямам Sonoff , поддържам 24 градуса на всякъде.
    Дайкинът е в 21м2, мицубишито в 13м2, вратите към коридора са отворени.

    Сметката за ноември от 4.11 до 4.12 ми е 211лв, вероятно надписана. Без климатици токът е 70-80лв.
    Статистиката която споделяте е от уред Sonoff, уредът е добър но няма възможност да се настрои цената на тока на двете тарифи (дневна и нощна). Така ли е и при Вас? Аз лично в настройките на уреда не намерих възможност да въведа двойна тарифа.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-01-19 в 14:13.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #5008

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Те производителите на електромери трева пасат, че да оставят опция за хакване.
    И пак не разбрах, за какво им е на ерп-тата да курдисват на някого електромера, след като са монополисти и така или иначе дерат населението на едро както си искат.
    Джак, електромери се “хакват” като топъл хляб.
    ако знаеш, какви по-по.., техники се .....
    dddilian одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5009

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да няма настройка на 2 тарифи в Sonoff. Задал съм цена 0.2лв и горе долу ми излиза сметката.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #5010

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    По отношения на "хакване" и други подобни...В момента съм на работата,а ЧЕЗ са си закачили един лаптоп към електромера и най-спокойно си цъкат.Какво правят един бог знае.Но явно има начин да се въздейства върху уреда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе