Страница 45 от 60 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #661

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Това е моята инсталация. Airwell (продукция Gree)







    Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #662

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Xiona
    Уплатни дупкат като напъхаш стиропор и после я замажи че има вероятност да полъхва студ и да се пъхат животинки.
    nassko1 и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #663

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Аз имам едно питане,друг климатик имало ли е на това място?Ако е нямало няма логика да има толкова голяма разлика между височината на климатика и дупката,аз това вътре не мога да го понеса.
    Aleksandars и stainway харесват това.

  5. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #664

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Xiona
    Уплатни дупкат като напъхаш стиропор и после я замажи че има вероятност да полъхва студ и да се пъхат животинки.
    предполагам си обърнал внимание,че при 99% от всички монтажи от вънка дупката се оставя именно по тоя начин,тук ти може да кажеш до колко това е компромис или не(демек,дали е само от естетична гледна точка,тъй като от вътре е запълнена или е по добре да се запълни и от вън?)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #665

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Аз лично бих го замазал-виждат се и други замазки на балкона, така че явно има опит. Евентуално бих запълнил дупката със силикон или нещо друго подходящо.
    Разбира се най-лесно и чисто ( и може би красиво) би станало с малко ПВЦ


    Както и да е-честито и със здраве да го ползвате!
    Важното е да е функционално добре инсталиран.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #666

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Xiona
    Уплатни дупкат като напъхаш стиропор и после я замажи че има вероятност да полъхва студ и да се пъхат животинки.
    Запълнена е дупката от мен лично. Само че в бързината и ентусиазма я запълних отдолу с вестник, а отгоре плътно и дебело с теракол, който вече дръпна. Какво да направя, разсеях се, а имам останал стиропор от опаковката на климатика, ама женска работа, нали знаете.
    Дайте съвет - да къртя ли и утре пак да мажа, или да оставя така.
    Дори се престарах и запълних и малката дупка за захранващия кабел


    necata2, въпроса ти към мен ли е?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от xiona; 19-06-18 в 21:43. Причина: допълнение
    stainway одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #667

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?



    Монтаж от японския вимакс. Тоя уж прави всичко както трябва, но от много бързане претупва нещата. Сряза тръбите без да почисти стружките, поне сложи уплътнител, но накрая не стегна капачките. На това климатиче фреонът му ще изтече без проблем.Тоя толкова бърза, че няма време за подробности.
    stainway одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #668

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от xiona Виж публикацията
    Запълнена е дупката от мен лично. Само че в бързината и ентусиазма я запълних отдолу с вестник, а отгоре плътно и дебело с теракол, който вече дръпна. Какво да направя, разсеях се, а имам останал стиропор от опаковката на климатика, ама женска работа, нали знаете.
    Дайте съвет - да къртя ли и утре пак да мажа, или да оставя така.
    Дори се престарах и запълних и малката дупка за захранващия кабел


    necata2, въпроса ти към мен ли е?
    Не кърти нищо,прости си купи един бял кабелен канал и го залепи със силикон,за да не се вижда захранващия кабел.Само се чудя защо не са върнали кабела обратно в снопа на тръбния път(при мен искаха да правят подобна гимнастика ама им казах как искам да бъде)
    Този пост е редактиран от Genadi80; 19-06-18 в 22:19.
    SPSt и stainway харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #669

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не го мислете "Японския Вимакс" . Ако така се прави " безплатния" монтаж-мога и сам да си затегна капачките

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #670

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Абе то и аз така, ама от много мислене с дупка или без, щото не се бях подготвила предварително точно за този въпрос, та се двуомях, и накрая докато кажа да ми върнат кабела и да ми го пуснат отвътре в ъгъла, момчето беше навъртяло, укрепило, изолирало и бандажирало тръбите. Когато монтираха вътрешното тяло и вече бяха провряли тръбите през дупката, казах че искам кабела да е вътре, но нямаше как да го махнат - отмонтират, изолациите и всичко до този момент (все пак нямат цял ден за мен), та се примирих.
    Целия монтаж траеше 3 часа - доста старание хвърлиха, все пак магазина ми е долу на блока, т.е. съседи. Дори те, самите, казаха досега за друг да са го напрали за двойно по-малко време, така че няма как да ги обвинявам, че не отговорих еднозначно когато ме попитаха къде да е захранващия кабел и си смених мнението няколко пъти.
    Утре ще дойдат да ми сложат кабелен канал на захранващия кабел. Не съм доплащала нищо извън цената, на която взех климатика - монтажа ми е включен вътре, но мога да кажа, че всичко ми излезна на цената само на климатика, посочена в сайта на официалните представители на марката, все едно не съм плащала за монтаж. Няма как да не съм доволна - съобразиха се с всичките ми изисквания (без това, тъй като не знаех какво да искам) - пуснаха ми по-дълъг тръбен път от стандартния (3,4 м), вакуумираха системата 15 мин, не съм доплащала за вътрешния кабелен канал, пуснаха ми по-дълъг захранващ кабел отвътре, направиха ми маслен трап, не знаех, че външния захранващ кабел трябва да се слага в канал и няколко часа след монтажа слезнах и казах, че искам да ми го направят - утре ще дойдат, какво повече мога да искам
    tony34al, Genadi80, stainway и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #671
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията


    Монтаж от японския вимакс. Тоя уж прави всичко както трябва, но от много бързане претупва нещата. Сряза тръбите без да почисти стружките, поне сложи уплътнител, но накрая не стегна капачките. На това климатиче фреонът му ще изтече без проблем.Тоя толкова бърза, че няма време за подробности.
    Нямам нерви да пиша за "монтажа" , но като гледам долния клип как са сложили гипсокартона , а са забравили да построят стените на това "жилище" всичко друго бледнее ... кучето ми живее в мавзолей по японските стандарти на строителство
    И докато въртеше "бурмите" на вътрешното не опря на .... нищо. Недай си боже самурая да се почерпи повечко ще полети с цялата стена барабар с климатика.
    Да изкараш НОКРИЯ от кашон за да топли друг кашон Аз съм в потрес , единственото хубаво в клипа беше(минало време) машинката

    https://m.youtube.com/watch?v=TFmg90N185I
    Този пост е редактиран от Mig82; 20-06-18 в 00:44.
    ccankov73, rosswen и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #672

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?


    Да изкараш НОКРИЯ от кашон за да топли друг кашон
    Тоя лаф ми оправи деня.
    dodo_pv и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #673

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Само на мен ли ми прави впечатление, че тежестта на цялото външно тяло реално се носи само от близката конзола?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #674

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не мога да си обясня, защо продължава да се използва тая бялата бандажна лента, която след 2-3-тата година започва да цъфва много красиво. Най-вече за частта от тръбите, които са изложение на слънце.

    Да не говорим, че после оголва и захранващия кабел, ако не се обърне внимание на време.

    За последните монтирани климатици купих алуминиева лента, малко мрънкаха монтажниците, но ефекта се вижда:

    3-та година слънце, дъжд и лед не мърда.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #675

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    Не мога да си обясня, защо продължава да се използва тая бялата бандажна лента, която след 2-3-тата година започва да цъфва много красиво. Най-вече за частта от тръбите, които са изложение на слънце.

    Да не говорим, че после оголва и захранващия кабел, ако не се обърне внимание на време.

    За последните монтирани климатици купих алуминиева лента, малко мрънкаха монтажниците, но ефекта се вижда:

    3-та година слънце, дъжд и лед не мърда.

    Тази бялата бандажна лента се минава с една четка блажна боя ( в цвят подходящ за фасадата ), която е запечатва и нито слънце, сняг, дъжд и други метереологични условия и влияят.

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 60 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе