Страница 49 от 60 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 899

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #721

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Хайде да внимавате с приказките! С нищо не съм Ви провокирал или обидил за да ме обиждате!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Изобщо не ти е за пръв път. Не знам защо изобщо са те направили модератор, след като имаш това отношение и тип на изказване.

    Показвам нещо било циганско, питам нещо за профилактика - тарикатил съм се, ей такива изказвания. То човек да те псува ли какво искаш, нарочно ли го правиш??

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #722

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Що, админа няма право на мнение като юзър и само да трие без обяснение?
    И мен ме трият понякога, ама какво,то и така е кочина тук....
    Карай по-полека — нищо не е лично към никого, тъй като просто не се познаваме.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #723

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    DarkSide, не сте Вие човека който да определя кой и защо ме е направил модератор в този форум. Като не Ви допада форума, имате свободното право да не пишете и да не го посещавате. Но да обиждате участници, нямате право!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #724

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Пвц канали се слагат ако клиента е склонен да плати,но в повечето случаи чуят ли за доплащане се отказва на момента.Цената на монтажа не е актуализирана от много години.Преди 11 год. пак си беше 160лв. ,но в повечето които монтирах/дървета/ си имаше монтажен кит.Цените на материалите от тогава са се увеличили х3 ,а цената на монтажа пак си е 160лв.Всеки търси колкото се може по-евтино да мине.Е няма как да стане.
    Браво!
    Много точно става въпроса за монтажа.
    Мислех да посоча,колко струваше една бира и кутия цигари,но колегата каза ,че това са екстри.
    За това мисля да погледнем цените на най-нужните неща за да може човек в БГ да живее..сирене,масло,олио,салам и т.н.
    Айде сега някой по-умен да сметне,колко трябва да е монтажа на един климатизатор.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #725

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Монтажа на климатизатора, не влиза в потребителската кошница и струва точно толкова, за колкото се договори.
    Може да е 0, може да е 1000 лв.
    Въпрос на лична преценка.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #726

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Ангелов Виж публикацията
    ...
    Айде сега някой по-умен да сметне,колко трябва да е монтажа на един климатизатор.
    Необходимо е основно образование, за да се сметне ориентировъчно (приблизително). Около 250 лева, без екстри и усложнения.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #727

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    По-скоро е необходимо да има органи за по-серозен контрол. Но в България тези органи ще гледат не кой е е изряден, а кой ще кихне по-голям бакшиш. Додо до някъде съм съгласен с тебе но....пак опиране до съвестен и компетентен човек/фирма. Защото има доста компетентни но в магазина поръчват най-тънката тръба, най евтината изолация и т.н.....но вземат пара за "качествен" монтаж.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 23-06-18 в 23:23.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #728

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ето един пример за монтаж в Холандия-вярно струва скъпо, но се прави по някакви правила и нямам предвид естетическата страна на въпроса (там винаги може да се дискутира), а "нормите" за монтиране и пускане на системата.
    Видеото е от далечната 2010 година-може да е правено и по-рано. Забележете как всички тестове накрая се принтират и прилагат към документите за монтаж. И се знае при какви условия е пусната машината.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #729

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    А какво е това, с което мажат тръбите след като ги отрежат и разширят, преди да ги снадят. Предполагам, че е някакъв вид уплътнение. Имаше го и в клипа при монтажа, извършен от "японския Ви макс". Задължително ли е? На мен не ми сложиха такова. Според вас голям пропуск ли е

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #730

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Аз подозирам ,че е хладилно масло и се слага за да се улесни затягането на конусите. Не вярвам да ползват лепило -просто няма нужда ако конусите са добре направени.
    Не го мислете вашия монтаж-всичко му е наред

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #731

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Колко да е по правилата? Заварки се правят със защитен газ. Поне на клипа не се видя да го използват, нито да го имат. Може да не съм видял добре?
    Този пост е редактиран от Mega; 26-06-18 в 00:40.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #732

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    За мен монтажът на тия е под всякаква критика.
    Първо, вижте им тръбите - идеално криви(както казваше едни мой учител). Не си правят труда поне да ги изправят малко.
    Второ, отрязали са гайките и присъединителните фитинги, щом ги махат, значи не са сигурни в работата си.
    Трето, тръгват да правят заварки без защитен газ и то точно на тошиба, която е с капилярка. При заварката в тръбите се образуват люспи от окиси. Ако се случи в последствие парченце окис частично да запуши капилярката, и клиентът, и тия монтажници ще станат на луди да бягат в студовете, докато установят какъв е проблемът при неясни оплаквания от сорта "ту топли, ту не топли".
    Вижте ги как предварително са отрязали и са стегнали парчета от тръбите с конусите към крановете на външното тяло и после за втори път трябва да заваряват.
    Тия имат хубави инструменти и оборудване, но са далеч от истината. Да, вярно, че не е лесно да се изработят перфектни конуси, но един път като се научиш, вече ставаш уверен в работата си и няма нужда да се занимаваш с горелки.
    Аз съм противник на заварките.


    Медните тръби не мисля, че ги мажат с нещо, това, което го въртят е тръборез. За кондензната тръба използват някакво лепило.
    Въпреки, че имат добри инструменти и хубаво оборудване, тия имат още какво да учат от нас.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 25-06-18 в 13:28.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #733

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Ето че винаги може да се поучи човек и от грешките на другите. Повтарям-годината е 2010-може оттогава да са се научили
    Колкото до " правила"-имах в предвид, че се записват(принтират) стойностите постигнати при теста под налягане, под вакуум и при пускане на машината .Така при проверка се знае какво е правено.
    Последния път като си купувах VIP- a питах: " Някой да не ме провери и санкционира"? Оказа се,че за сега се проверяват само фирмите (малки търговци, магазини и т.н.). Частните лица все още не ги проверяват-така че трябва да побързам с инсталирането на моите Иначе ще трябва да се плаща и то много. Всичко това във връзка с по-горен пост относно контрола.

    - - - - - - - - - -

    Колкото до запояването на тръбите-тука го показват как се прави (образователно видео за курсисти).
    Първо се пуска азот ( ако правилно превеждам stikstof "N") за да не се образува нагар, после се смесва с кислород и ацителен (acetyleen C2H2).Накрая се вижда,че няма нагар отвътре:


    На предното видео пак се ползва такава горелка , доколкото мога да видя:


    Подобни комплекти се продават за скромната цена от 1238 евро:

    http://www.coolmark.nl/nl/catalog/kl...dschap/8005023
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 25-06-18 в 14:13.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #734

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Кой е тоя модел на Дайсейкай с капилярка,че не мога да го позная?Ако този монтаж не ви харесва погледнете Индийските и от тях се учете.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #735

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Май всичките модели имат. За индийците е ясно, ама тези поне имат вид на бели хора. Забелязах още една грешка, която допуснаха накрая, но много ми станаха критиките и по-добре да си замълча.

     
    Накрая започнаха да заваряват без да откачат парченцето тръба от крана на външното тяло. Така могат да опекат и уплътнението на крана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 60 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 20:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 27-11-07, 00:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе