Страница 74 от 78 ПърваПърва ... 24647273747576 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1162

Монтаж на климатици - цени и отговорности

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1096
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Jack такива клипове могат само да ни радват.Ако монтажите тук се правеха както и в Япония,нямаше да има толкова много черва по фасадите на сградите.

    - - - - - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=QieUusyL_0Q
    Кой прави такива красиви монтажи в България?Май никой,а?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1097
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Jack такива клипове могат само да ни радват.Ако монтажите тук се правеха както и в Япония,нямаше да има толкова много черва по фасадите на сградите.

    - - - - - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=QieUusyL_0Q
    Ако мой климатик, поставен в домашно помещение, е в състояние подобно на този от клипа, ще ме е срам да повикам човек за профилактика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #1098

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Да... Нормално... Само че това е клип, направен за реклама и нищо друго... и тук в България има няколко фирми, които си правят подобни клипове. Но съм гледал техни монтажи и нчмат нищо общо с това от клиповете им... P.S. : А дали в Япония монтажа струва 150 BGN ( не намерих конвертора за валути )

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1099

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    То само набора от пластмасовите работи - канали, кривки, там клапи някакви имаше ще е толкова.

  6. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #1100

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...там клапи някакви...
    Клапите са в комплекта на климатика.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1101

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от mbirol Виж публикацията
    Това е монтажна снимка.



    Само не знам какво толкова му харесахте на този монтаж...

    1) Вътрешно тяло монтирано с десен изход назад - невъзможно за демонтиране и откопчаване от пластината без изкъртване на замазаните тръби
    2) Тръбите откровено казано са си чисто черво, има много какво да се желае
    3) Дренажът не знам дали има смисъл да се коментира

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #1102

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Здравейте,

    Закупих климатик и монтаж от Булклима инженеринг. И кой дявол ме накара да избера тях - не знам.
    Уговорихме по телефона избора ми, условията и ден и час за монтажа.
    В уречения ден дойдоха. Монтираха го там където исках. Нямаха прахосмукачка, бедните те - с метла и лопатка събираха отпадъците от дупките - облаци прах из цялата стая, но какво толкова - това се почиства.

    Как обаче не ги видях кога пуснаха климатика без да го вакуумират! Готово!

    -Абе момчета, вакуумирахте ли климатика?
    -Дааа.
    -С какво?? (нямаха помпа)
    -Ти не знаеш всички начини за вакуумиране. Ние го вакуумирахме по друг начин.
    -Как? С уста ли го вакуумира? С магическа пръчка?

    И аз вече излизам от нерви, а те най-безочливо ме лъжат!
    Лъгаха ме, че са го вакуумирали!
    После ме лъгаха, че нямало нужда, защото тръбите им били затворени с лепенки!
    После ме лъгаха, че нямало нужда, защото времето било топло и нямало влага!
    После предложиха да донесат помпа и да го вакуумират.

    -А фреона кой ще го смени?
    -Няма нужда да се сменя. Ние ще го съберем, ще вакуумираме и ще го пуснем.
    -Как? Нали вече е смесен с въздуха в тръбите и вътрешното тяло? Климатикът работи от половин час по дяволите!
    -Ти не разбираш. Няма въздух от къде да влезе. Аз ти го гарантирам...

    Ей как мразя да ме правят на идиот!

    После говорих по телефона с техния ръководител (за такъв го представиха). Той вместо да предложи решение на проблема, и той взе да ме убеждава, че нямало никакъв проблем. Те носели отговорност и давали гаранция за това...
    Ама гаранцията е 3 години. Аз не давам 2000+ пари за 3 години само!
    Останах с чувството, че по принцип така си работят и за тях това е съвсем нормално.

    После предложиха да сменят външното тяло. На това вече се съгласих. Донесоха "ново". Донесоха и вакуум помпа. Смениха, вакуумираха, пуснаха.
    Чудя се това външно тяло, което го свалиха от тук, дали ще го продадат като "ново" на друг такъв като мен.

    Това ми е трети климатик, който купувам. За другите два съм плащал по-малко за монтаж, но такава свинщина като сега нямаше. "Евтините" монтажници си носеха и вакуум помпа и прахосмукачка. Направиха си всичко по инструкции. Оставиха прилично чисто... Какво повече.

    Още нещо - външното тяло го хванаха само с 2 болта за тухлена стена. Тук вече не разбирам, но другите ми климатици, които са по-леки от новия, са закрепени единият с 4 винта, другият - с 6. Според вас, това достатъчно сигурно ли е?

    И за тази услуга, заедно с нервите, разправиите и загубеното време платих 293 лв (5.5 м тръбен път).

    От горе на всичко преди покупката ми обясниха гаранцията така - 3 години, като първите две са без условие, за третата трябва да се направи профилактика след втората. А сега гледам в гаранционната карта пише друго - втората и третата година важат ако се прави профилактика всяка година. Уви лъжите продължават.

    Бях поръчал и демонтаж за един стар климатик. Та още преди да се скараме свалиха другия. Демонтаж явно означава - рязане на тръби, рязане на маркучи и рязане на кабели. Не можаха да развият две гайки и да свалят тръбите. Не можаха да развият 4 болтчета и да откачат кабелите. Ползваха климатика за стълба - стъпваха по него... Ама аз този климатик не го хвърлям - ще го ползвам другаде.

    И за тази вандалска работа платих още 60 лв.

    Защо ли си мислех, че са професионалисти...

    Как ви се струват тези цени? Съответстват ли на услугите, които получих?
    Този пост е редактиран от Iliya1; 18-08-18 в 02:16.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1103

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Мърлявост или тъпотия, не знам-може да е съчетание и на двете. Добре, че сте настояли да се оправят нещата.
    Явно е остатък от социализма-ние се правим, че работим-те се правят, че ни плащат

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1104

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Iliya1 Виж публикацията
    Здравейте,

    Закупих климатик и монтаж от Булклима инженеринг. И кой дявол ме накара да избера тях - не знам.
    Уговорихме по телефона избора ми, условията и ден и час за монтажа.
    В уречения ден дойдоха. Монтираха го там където исках. Нямаха прахосмукачка, бедните те - с метла и лопатка събираха отпадъците от дупките - облаци прах из цялата стая, но какво толкова - това се почиства.

    Как обаче не ги видях кога пуснаха климатика без да го вакуумират! Готово!

    -Абе момчета, вакуумирахте ли климатика?
    -Дааа.
    -С какво?? (нямаха помпа)
    -Ти не знаеш всички начини за вакуумиране. Ние го вакуумирахме по друг начин.
    -Как? С уста ли го вакуумира? С магическа пръчка?

    И аз вече излизам от нерви, а те най-безочливо ме лъжат!
    Лъгаха ме, че са го вакуумирали!
    После ме лъгаха, че нямало нужда, защото тръбите им били затворени с лепенки!
    После ме лъгаха, че нямало нужда, защото времето било топло и нямало влага!
    После предложиха да донесат помпа и да го вакуумират.

    -А фреона кой ще го смени?
    -Няма нужда да се сменя. Ние ще го съберем, ще вакуумираме и ще го пуснем.
    -Как? Нали вече е смесен с въздуха в тръбите и вътрешното тяло? Климатикът работи от половин час по дяволите!
    -Ти не разбираш. Няма въздух от къде да влезе. Аз ти го гарантирам...


    Защо ли си мислех, че са професионалисти...

    Как ви се струват тези цени? Съответстват ли на услугите, които получих?
    Просто положението в държавата вече отива на зле.
    Неадекватни и некомпетентни навсякъде...
    Виждате какво стана с Търговския регистър - 5 дена не могат да го подкарат...


    Трябвало е предварително да напишеш подробно на един лист всички стъпки на монтажа и как точно искаш да ти монтират климатика, с листа отиваш във фирмата, караш ги да го прочетат и да се подпишат най-отдолу, и им казваш, че ако не изпълнят дословно всичко няма да им платиш. Ако се съгласят си стискате ръцете, ако не, търсиш докато намериш други по-читави майстори.

    С дебилите трябва да се процедира като с дебили иначе няма оправия.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1105

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Виждате какво стана с Търговския регистър - 5 дена не могат да го подкарат...
    Какво стана, корабът потъва и дадени хора си помитат следите.

    Iliya1: Вашия случай го имах преди една година, когато монтирах моя, но се бях подковал предварително от форума а и от преди това. Избрах ден за монтажа, когато и аз бях вкъщи, за да мога да следя както правят. Първото, което искаха да ми пробутат е кабела да е 3 по 1.5 вместо 3 по 2.5 както е записано в ръководството. Следващото нещо беше да се помъчат да набутат и двете тръби в една изолация. След това ми казаха че нямали канали и искаха да оставят тръбите като черво да минават през целия ми хол(казах им, че няма да има монтаж, ако не намерят канали, на което получих отговор: Змаеш ли колко струва метъра? ) Намериха ми канали. Прахусмукачка аз им осигурих понеже нямаха(или не си направиха труда да изкарат от баничарката) На въпроса за вакуумирането ми отговориха, че помпата им е в колата и след третото натякване, че е време за вакуумиране, рашиха да я качат. За целия масраф взеха 285лв, но аз лично не бих ги препоръчал на никой. Личи си кога човек работи с желание и кога само отбива номера, явно си мислеха, че ще монтират поредния 'стандартен' монтаж.

    П.П. При мен бяха от Фаворит-климатици да не става заблуда, че са били от Булклима.
    Този пост е редактиран от splendor; 18-08-18 в 22:12.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #1106

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    И аз не бих препоръчал Булклима на никой. Защото смятам, че когато човек си плаща за дадена услуга, той трябва да получи качествена услуга.
    При предишните два монтажа висях на главите на хората да не объркат нещо. А сега си мислех - давам повече пари за този климатик, ще викна професионалисти да съм спокоен, че няма да направят някоя глупост. И дори не допусках, че с тях ще имам такива проблеми. Прочетох на сайта им какво включва услугата монтаж - точка 13 пише "Вакуумиране на системата." Всичко супер. Но зад лъскавото име и сайт излязоха едни мърлячи.
    Този пост е редактиран от Iliya1; 18-08-18 в 12:34.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1107

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    В кой град е случката?Аз съм наблюдавал в Пловдив монтаж на Булклима от-до ,и колегите работеха много професионално,вакуум,естетика и всичко беше на високо ниво,сажълявам за ваша случка.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    8
    #1108

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    За София става въпрос.
    Като казахте естетика се сетих - тръбите вървят 2 метра вертикално до вътрешното тяло, което е на пода. "Закрепиха" ги като ги набутаха между водосточната тръба и стената. Представям си естетиката след време като виснат по стената от собствената тежест.
    Този пост е редактиран от Iliya1; 18-08-18 в 23:42.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1109

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Дело на външни гастарбайтери.[emoji41]
    Цитат Първоначално публикувано от Iliya1 Виж публикацията
    За София става въпрос.
    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1110

    Отговор: Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Но фирмата ги е наела, така че докато не започнат undo на такива операции ще е така. Аз бих си поискал парите за климатика обратно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 78 ПърваПърва ... 24647273747576 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 15:04
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 17:49
  3. климатици general на ниски цени!
    От nikolas4o във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-12, 13:34
  4. Цени за монтаж на ел. осветление и видеонаблюдение.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 28-09-10, 11:34
  5. Технополис, Жега 2 и монтаж на климатици
    От rum във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-07, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе