Страница 133 от 143 ПърваПърва ... 83123131132133134135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 2138
Like Tree280Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1981

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    ЛГ но фрост, избирай според бюджета.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    1
    #1982

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Задръстил се е с боклуци отвора на въпросния улей. Трябва да е дупчица, през която се изтича водата към тавата на компресора. С шишче за месо може да боднеш и трябва да се оправи.
    koko007 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #1983

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник


  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #1984

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Последния го забрави - това са само мостри, вероятно.

    На мен beko ми харесва повече.
    RCNA366K40XBN | Хладилник с фризер (С долен фризер, 59.5 cm) | BEKO
    По-тих е, има вентилатор в хладилната част, разпределението вътре ми допада.
    emzo одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #1985

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аристона поръчах, бекото исках, но беше изчерпано. Квото такова. Сменям дърт whirlpool arc5550(който се обледяван , но не ми се занимава), със сигурност ще е по-добър.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #1986

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Със здраве да си го ползваш!
    emzo одобрява това.

  8.  
     
  9. Dr.
    Dr. е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #1987

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Този ми пасва като размер и разположение на отделите.
    Хладилник с фризер HAIER HB 17 FPAAA 191.00 см

    Бихте ли ми го препоръчали?

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #1988

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте, искам да да взема нов хладилник за вкъщи, спряли сме са на варианта 90/95 см ширина, side by side, с диспенсър за вода вързан към водопровода и филтър и в момента се чудим по какви критерии да избираме. Бюджета ни е между 2000 и 3500 лв, като гледам средната цена е към 2500/2700 лв, готов съм да дам и повече пари ако има реални практически ползи/предимства от това. Вариантите с двойно охлаждане по ли са добри от тези с единично?


    Марките който гледаме са ЛГ,Самсунг и Хитачи. Като основно предпочитам да е ЛГ- имаме в друго жилище такъв и за 9 г. не е правил проблеми. Кой модели главно на ЛГ ще препоръчате? Има ли разлика между качеството на компресорите на ЛГ и тези на Самсунг?
    Примерни модели са тези, не съм тръгнал да взимам някой конкретен от тях, просто търся съвет по какъв критерии да избирам>
    https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%...JV30DSXF%20SbS
    https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%...0RS68N8650S9EF
    https://www.emag.bg/dvukrilen-hladil...pd/DFSD1SMBM/?

    Какво трябва да гледам като разположение, тези с 4 врати по-добри ли са като удобство във сравнение с тези с 2 врати? Какви са основните разлики от моделите в диапазона 2000-2800 лв и тези същия размер по над 5000 лв като този например>
    https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%...J945NS9F%20SbS
    Този пост е редактиран от Bgtatko; 02-02-23 в 19:42.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    285
    #1989

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Bgtatko, за тия пари какво и да вземеш все ще е хубаво.

    Щеше да е хубаво този за 4800 да има отделение за охлаждане на бутилки с вино.
    tanatos одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #1990

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Практически ползи ама се чупят. Колкото повече "екстри" има един уред толкова повече неща за разваляне. После не ги правили както едно време. Ледогенераторите се чупят много. Няма значение от марката. А тези които са в хладилната част особено много. Ледогенератора иска температура под нулата с 0% влажност, а в хладилника условията са съвсем различни. Супер глупав дизайн. Отделно ледогенератора иска месечна поддържа и почистване. Ако ти трябва лед си вземи специален отделен ледогенератор. Ще ти спести много главоболия. Или минимум да е във фризерата част.
    Защо искате да пиете вода от хладилника? Филтрите не са нищо особено и са скъпи. Само усложнява управлението на хладилника и тормози компресора. Платката на хладилник без екстри е проста и евтина. Тази на хладилник с екстри е сложна и скъпа. Познай коя ще издържи по-дълго?
    Най-надежните хладилници са с 2 врати с фризер отгоре без никакви екстри.
    От тези дето ги гледаш аз бих взел с две врати с ледогенератора във фризерната част. Не знам дали има части за тези марки в България. Либхер и Бош правят качествени хладилници и има части за тях, но колкото са по-прости и без екстри са по-надеждни независимо от марката.
    Swon одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #1991

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря за информацията. Относно диспенсъра със филтър- практично е и водата е хубава на вкус. В момента ползвам в конкретното жилище кана Брита- директното наливане от хладилника ми е по удобно както е в другото жилище.
    Определено не държа да има ледогенератор или безжична връзка,апликации и подобни щуротии, поради някакви причини тези с диспенсъра имат и ледогенератор. Ледогенератора за 9г в другото жилище съм го ползвал 3-4 пъти а мини-бар функцията никога. На практика е по-удобно да се отвори вратата и да се вземе бутилката вместо да се изтегля през дупката на минибара .
    Части има за всичко по евродирективите 7-10 години.

    Иначе малко релевантна информация, въпреки, че не е директно полезна при моя избор>
    https://www.youtube.com/watch?v=rKJgYVhZ6-w
    Този пост е редактиран от Bgtatko; 02-02-23 в 23:11.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #1992

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Надявай се на тези евродирективи!
    Утре някой производител ще реши да се изтегли от нашия пазар и къде ще ги търсиш тези части?

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #1993

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За филтрация на вода това е много по-добро от който и да е хладилник. Монтира се под мивката. Либхер имат завод в Пловдив така че едва ли ще изчезнат от нашия пазар.
    https://www.emag.bg/sistema-za-obrat...medium=android

    Или тази за много замърсена вода:
    https://www.emag.bg/sistema-za-obrat...medium=android

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1994

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Side by side моделите на LG се различават по екстрите и функциите. Гледате какво ви е важно и взимате конкретния.
    Решили сте да има връзка с водопровод - реално с тази екстра има един или два в търговската мрежа на тази марка.
    Аз лично изповядвам максимата - най-големия възможен и с най-малко екстри.
    Първо всяка екстра е потенциален проблем, второ нищо от тях не ползвам.
    Единственото копче, което съм натиснал на моето LG вкъщи за близо 20 години е Vacation.
    Нито регулирам температура, нито местя някакви сектори, нито спазвам кое къде трябвало да стои и тн.
    Много важно също е да има добро разпределение вътре и да позволява различни комбинации.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #1995

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря на всички включили се, след обикаляне по магазините и гледане и четене се спрях на модел на Самсунг.


    Оказа се че ЛГ не ги правят в Корея а в Китай,повечето нови модели са с 1 компресор за фризера и хладилника и за да не смърди използват консумативи тип филтри/ допълнителен разход. Старото ми ЛГ е с два компресора за отделните части на хладилника. 2 отделни компресора имат много повече предимства пред 1,работят по-рядко особено този на фризера.

    95% от всичко което гледах от ценовия диапазон 1800-6000 беше правено в Китай включително и "маркови" хладилници като Бош и Уърпул.Всичките китайски хладилници изгледат еднакво и имат например еднакви ледогенератори без значение от марката.Не виждам логика защо примерно бош е 3500 и изглежда като Хаиър за 2000. От китайските май е най-разумно да се взима Хайър, защото дават 6г гаранция. Либхер високия клас ги правят в Германия а средния в България.

    Самсунг прави различните модели в Полша, Корея и Тайван. Аз избрах както ме посъветвахте този с най-малкото екстри правен в Полша: https://www.samsung.com/bg/refrigera...s67a8810s9-ef/
    Този пост е редактиран от Bgtatko; 05-02-23 в 23:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе