Страница 115 от 143 ПърваПърва ... 65105113114115116117125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2138
Like Tree280Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,543
    #1711

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз имам хладилник за вграждане на Whirlpool, но по-евтиния модел.

    Компресорът е онзи с трите букви (китайски). Малко ми е шумен като се включи за няколко минути. Това са му минусите. Взех го препоръка на познат проектант, който го е използвал в над 500 проекта и досега не е имал нито един проблем. А и 6-те години гаранция също натежаха.

    Иначе и моят е no frost. Ползвам го от няколко месеца. Засега няма наченки за образуване на лед.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1712

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Всъщност този трябва да е без NoFrost ,а в шкафа се надявам да не се чува много Все пак уж трябва да е 35 децибела.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,543
    #1713

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Исках да кажа, че е без no frost. Иначе за хладилната част пише, че размразяването е автоматично и на моя. Нямам представа какво означава.

    Шума си го има само за няколко минути. През останалото време работи супер тихо. Не е нещо фрапиращо, но го имай предвид.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1714

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Аз имам хладилник за вграждане на Whirlpool, но по-евтиния модел.

    Компресорът е онзи с трите букви (китайски). Малко ми е шумен като се включи за няколко минути. .
    Купих въпросния хладилник ,но малко шумен ми се струва? Бръмчи почти постояно и почти винаги се чува как се движи фреона през него (къркори). Все пак е включен от 12 часа ,но ми се струва по-шумен. EMY70CLP е компресора. В момента съм го включил без да е вграден, нивелиран и прочие ,но не знам дали шума чак толкова ще изчезне.. Транспортирахме го наклонен , така че дебелата тръба да е нагоре. Стоя почти 12 часа прав преди да бъде включван (с 1 леко кратко накланяне)
    Това с липсата на настройки за температура на фризера ми е малко странно ,но дано да му свикна Чудя се дали да не обезшумя шкафа за вграждане отвътре ? Така че да има движение на въздуха все пак..
    Този пост е редактиран от Globe; 10-11-20 в 13:15.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #1715

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте! Моля за помощ относно покупка на нов хладилник. Поради ограниченото пространство изискванията са да е с височина около 140см и да е сравнително тих, тъй като в помещението ще се спи. Тези нива от 39-40 децибела на повечето модели нищо не ми говорят. Разбира се е нормално да има някакъв шум, но въпросът е да не е дразнещ, въпреки че това си е субективно усещане. Бюджетът е около 500 лв и ми е ясно, че няма голям избор при такива цени. Към момента съм се спрял на тези два модела:
    https://www.technomarket.bg/hladilni...321aw-09162911
    https://techmart.bg/%D0%A5%D0%BB%D0%...HERR%20CT-2531

    АЕГ-то в момента е на доста добра цена и като цяло повече ми допада като разпределение и дори визуално. Либхер-ът е се води малко по-тих (39 дрещу 40 децибела), но едва ли ще се усеща разликата. И двата са с удължена гаранция 5 години.

    Кой от двата си заслужава повече според вас и бихте препоръчали? Благодаря!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #1716

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    И аз се чудя между точно тези двата. АЕГто е с повече рафтове.
    Либхера го има със 7 години гаранция и на по добра цена.
    Хладилник с горна камера Liebherr CT 2531 - 7 години гаранция

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #1717

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В крайна сметка взех АЕГ-то и тази сутрин го включих. Първите ми впечатления са много добри. Бих го определил като тих. Шумовете, които се чуват (бръмчене, къркорене и т.н описани в упътването като нормални),не са изобщо дразнещи и дори може да не им обърнеш внимание поне според мен.

    @vini7, точно заради рафтовете и като че ли по-доброто разпределение избрах АЕГто. Либхера нещо не ми допадна, но пък 7 години са си 7 години

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #1718

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    При все че въпросът с марките в битовата техника е буквално безинтересен, не мога да не отбележа искрените и плодотворни усилия на фирмата Индезит да вдъхне презрение към производството си.Пореден връх е използването на алуминиева капилярна тръба, което изключително усложнява ремонта на хладилник.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1719

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Е то модерния капиталистически строй ако се гради на ремонтно пригодни творения, ще рухне.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1720

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Тогава, да престанат с лицемерието по отношение на опазването на околната среда.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    37
    #1721

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,имам малко странен въпрос понеже жилището не се използва постоянно,а няколко пъти в годината за по няколко дена,предложете ми хладилник?Статичен или но фрост е по добре.Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1722

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ако хладилникът ще се изключва от електрическата мрежа за дълги периоди от време, добре е да е стар модел, с фреон R134A. Ако ще работи непрекъснато, няма ограничения.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #1723

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    R134a отдавна няма. Може би поне от 20 години.
    Всичко е R600a и производните му.

  17. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #1724

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    dodo_pv, хладилници те с r600a да ли стоят включени по складовете?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #1725

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте!
    Трябва ми малък хладилник. От тези с височина 85 см.Бюджетът е до 400 лв. Може ли някакви предложения?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе