Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 292 от 348 ПърваПърва ... 242282290291292293294302342 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,366 до 4,380 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #4366

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, ще помогнете ли да си избера пералня.
    Старата ми е fagor 1f-2609 от преди 15-тина години вече не може да изхвърли водата, а помпата вие ужасяващо. Преди три години ѝ беше сменен програматора, защото стария умря, четки и амортьосьори от Узунови, но защото съм си от Варна, се намираха качествени техници и части. Сега обаче май искам да я сменя, вместо ремонт. Фагора има аква стоп, сензор за пяна, бърза програма, възможност за доп. плакнене, ускоряване на програмата и възможност за по-малко мачкане, а и доста добра балансираща система. Тогава си бяха доста екстри, сега май са стандарт, май. Търся подобни неща и в новата. Сива по възможност.
    Първоначално си бях харесал AEG L7FEE49S, но това че е на electrolux ме спира. Самсунг категорично не искам. LG ме е страх (имам доста неща на lg, но климатик или пералня много трудно бих взел).
    Другото което ми харесва е hoover axi от магазин за уреди с транспортни дефекти, но тя ме притеснява, че е прекалено екзотична за нашите ширини и евентуалната и поддръжка ще е по-трудна, скъпа или невъзможна.
    Заглеждам се по бош, като изключа, че са по-грозни от аег са намират добри предложения.
    Моля препоръчайте ми до 1000лв. 8 или повече кг и поне 1200 оборота добра машина.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #4367

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Eто ти пералня, която има всичко, което искаш, че и отгоре.
    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...es/wau24t40by/

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #4368

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, какви са съществените разлики между първите две и заслужава ли си да се дават повече пари за третата?
    https://www.emag.bg/compare/DKDTL2MB...MBM,D3J772MBM/

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4369

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Първата е с малко програми, най-ниски обороти и без настройка (отделна) за температура и обороти . И двете от 4-та серия нямат програма color (цветно) и трябва де се експериментира ... ама жената почва да мрънка (личен опит ) - последната е най-добра ако ти е в бюджета или имаш достатъчно място.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #4370

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Добре значи отпадат, тоест да не гледам 4-та серия изобщо така ли? И защо има още 10 модела между тях... С какво толкова се различават? На пръв поглед се виждат килограми и обороти, но едва ли е само това. Не им разбирам много, барабаните всичките ли са пластмаса или поне тази по-скъпата не е? Гледах назад в темата и за по-лесен ремонт в бъдеще евентуално какво се изябгва ама не го намирам и за разни мотори какви трябва и не трябва да бъдат?

    https://www.emag.bg/peralni/brand/bo...ort-priceasc/c
    Този пост е редактиран от berpan; 15-06-21 в 13:33.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4371

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-вероятно в някоя програма, цвят на пръстена около люка и липса на някой бутон/функция.
    Иначе парадокса е , че точно 4-та серия е с разглобяем казан, а по-високите не са. Нашата е прилична като за 730лв (колкото я взех) , но аз бях много ограничен от към размери и едвам я вкарах в отвора. Ако имах възможност бих взел поне 6-та серия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #4372

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В момента съм с Gorenje. Тези от 6 серия downgrade ли ще бъдат или са сходни? Да търся нещо друго да не е Bosch ама нали те били най-добри в тоя клас. Двойно повече пари за Miele не ми се дават. LG много ме блазнят със смарта им, ама май са само дотам. Иначе съм с техните телевизори и ще е благинка да ми изписва, че е готова пералнята докато си гледам мача. (да мога да информирам жената )
    Този пост е редактиран от berpan; 18-06-21 в 23:51.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4373

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ми честно казано нямам представа. Ние като избирахме дилемата беше точно между Бош и Горене и взех Бош-а (с 5 год. гаранция).
    Смених 16 годишна Самсунг 4.5кг - работи общо взето тихо и "центрофугата" обикновено не е много шумна .

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #4374

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...=tech-june2021 Гледам и се чудя... кое точно ѝ е exclusiv-a на тази пък? От Bosch да се бяха постарали малко да ги разяснят тези модели. Дори на сайта им не открих сравни бутон, сигурно и на тях им е трудно. Единственото exclusiv, което виждам, е че я има само в технополис, ама чак пък толкова...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #4375

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги, къде се намира филтър цедката на пералнята Сименс? В един джоб бях забравил няколко листа хартия. След прането се бяха разпаднали на малки парченца. Отворих този капак, но не намирам къде се намира филтъра, за да изчистя остатъците.


    Този пост е редактиран от brotzki; 23-06-21 в 21:40.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4376

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Според мен това което си снимал е филтъра за чистене.
    Gena_bs и brotzki харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4377

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това сивото, което се завинтва вътре в отвора е филтъра.
    Провери дали на перката на помпата няма остатъци, в отвора за мръсната вода, който идва от казана (обикновено е вляво на филтъра), в маншона на люка и м/у него и барабана.
    За всеки случай отвори и тапата на черния маркуч. Ако вече не си го направил, защото първо се източва водата от него и после се демонтира филтърът.. Възможно е и там да има листчета, но е по-малко вероятно.
    После пусни едно изплакване с центрофуга със съвсем малко прах.

    Обикновено при мен листчетата след "проявяване" си остават в джоба на съответната дреха. И не са опаани - обикновено почти веднага излизат при изхвърляне на водата. Или полепват по прането и барабана.
    Опасни са металните части на дрехите, чорапи и т.н., които могат да повредят нагревателя и помпата, ако попаднат в казана.
    brotzki одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #4378

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз да изкажа благодарности към форума, преди 10 години купих Електролукс. Още работи, нито веднъж не се е чупилa за каквото и да било. Купувал съм и Бош за към 900лв преди 5 години и работи без абсолютно никакви проблеми, нищо че е правен в Турция. В момента усилено съм се спрял на LG, понеже хладилника ми е такъв. Не знам сега заради кризата дали качеството не е паднало много ако е модел от 2020г. Ето моделите, които съм харесал.
    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...7S6TE/p/680297
    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...062BY/p/683994
    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...BoC7PcQAvD_BwE
    От мненията тук излиза че никога повече Аристон, Whirlpool и Electrolux. Whirlpool не ги ли оправиха вече или пак се развалят? Индезит ги отебахме дълги години вече. Взема накрая си купя от макароните. Виждам некви непознати марки - Hoover, Grundig

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4379

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Bosch, щом си доволен. Но не 4-та серия.
    Candy/ Zerowatt са китайчета. Личното ми мнение е, че LG за перални са рискови. Въпреки, че консултантите в ТП горещо ги препоръчват, т.е. натрапват на клиентите.

    Никоя марка не са "оправили"! Напротив - всичките ги развалят прогресивно.
    В момента изборът се свежда не между качествени модели и марки, а м/у повече и по-малко поевтинени при проектиране и производство.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-06-21 в 23:21.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #4380

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Щом са успели да развият филтъра всичко им е наред.

    Моята хубоснтница два пъти вече успява да заклини боклука така че филтъра да не може да се развие. и съответно всеки път благодаря на един австралиец който е качил в тубата клипче как се разглабя цялата проклетия до основи.
    Първия път вътре беше успяла да се омотае една от цвето-улавящите кърпички.а втория път се оказа дървена клечка от сладолед. Това в детските джобчета дори и след преравяне остават какви ли не боклуци (винтове, кламери, моливи, носни кърпички, пластелин). Не е като Бош/сименс да са го измислили доборе тоя филтър, инженерите можеше и по-добре да се справят.

    за хората които не успеят да си отвъртят филтъра (върти се няколко оборота):
    https://www.youtube.com/watch?v=v-IP...st=WL&index=14

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе