Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 166 от 348 ПърваПърва ... 116156164165166167168176216 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,476 до 2,490 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2476

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мисълта не ми беше за тези със "странните" хобита (всеки луд с номера си), а за обикновените потребители с "драмите" около избора и ползването на пералните им. На тях това не им е хоби, а влагат такива терзания, такива нерви...
    Иначе аз не мога да си представя какъвто и да е вид битов електроуред да е обект на хоби. Манията "ремонтирай си сам" е едно, но хоби ми се струва, че е друго. Все пак като се каже "хоби" се предполага удоволствие и добри емоции. Хайде мултимедията (видео и аудио) е свързана със забавление и емоции, но печки, климатици, перални, сушилни, миялни, бойлери нямат нищо общо с емоцията на потребителя и са свързани единствено с улеснение на бита. Да кажем, че хоби е реставрацията до оригинален вид на "антични" модели по примера на стари часовници, радиоапарати, споменатия тунинг и реставрация на автомобили. Но не съм чувал за реставрация и колекциониране на антични перални или климатици... При климатиците има още "по-луди" - и потребители и хоби маниаци. Но както вече написах, няма нищо лошо - всеки луд с номера си. За това ще цитирам класиците:
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    За да не се усмихна за глупости!
    Ще кажа:
    Бъдете здрави!
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-10-17 в 09:41.
    pdydy и Viking72 харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2477

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Извън темата!
    Иначе имаме и други хобита.
    Пиене на бира с вурстчета на фурна и колекции от бирени кенчета.
    IMG_20160721_204422.jpg
    IMG_20160721_204546.jpg

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2478

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Милето, за което по-горе споменах, днес го видях в един магазин и е с дълбок барабан,но с малък отвор.Поне повечето перални, които гледах с дълбок барабан, бяха с малък отвор,а тия с плитък с голям,според мен има логика.Защото тия с дълбок събират повече на дълбочина, а тия с плитък повече на широчина.Така или иначе смятам, че по-добрия вариянт е с по-дълбок барабан.Иначе ниския клас на Бош са точно с три копчета което си е супер направо и дори и за ниския клас. Тука чета добри отзиви, карали средно по 15 години.Гледам, че има от ниския клас и такива и със железни перки, които според мен би трябвало да са по-устойчиви от пластмасовите.Преди много годинин имах едно Зануси, тогава гаранциите бяха само по 1 година и за 1 година 2 пъти идваха да му сменят перките, които бяха пластмасови,че и за капак ме наводни няколко пъти.Голям боклучак са и те.След гаранцията пак даде фира и го заритах по стъпалата.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-10-17 в 20:27.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2479

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Перки,сигурно имаш предвид ребрата в барабана,които премятат дрехите.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2480

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Перки,сигурно имаш предвид ребрата в барабана,които премятат дрехите.

    Точно

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,578
    #2481

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На Сиеменса са пластмасови. Сигурно търпят промяна на ъгъла на атака.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2482

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз пък днес след три месеца ползване отворих за първи път упътването и имам няколко питанки.Гледам че само с памучни материи може да ползваш пълния капацитет на барабана от 7кг. За синтетика 4кг, а за вълна 1кг.Мога ли да сложа повече от 4кг синтетика и от 1кг вълна,или трябва да спазвам тия указания за добър резултат.Понеже днес сложих едни одеяла от синтетика има няма 5кг.Има и някаква функция ,,топло плакнене,, това пък за какво е? Пише че завършва със фаза на топло плакнене.И каква е идеята на тази функция.Другото което е има функция за пране на цветно на 15 градуса.Какъв препарат се ползва за такова пране,тия които съм виждал по магазините почват от пране на 30 градуса.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,578
    #2483

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Аз пък днес след три месеца ползване отворих за първи път упътването и имам няколко питанки.Гледам че само с памучни материи може да ползваш пълния капацитет на барабана от 7кг. За синтетика 4кг, а за вълна 1кг.Мога ли да сложа повече от 4кг синтетика и от 1кг вълна,или трябва да спазвам тия указания за добър резултат.Понеже днес сложих едни одеяла от синтетика има няма 5кг.Има и някаква функция ,,топло плакнене,, това пък за какво е? Пише че завършва със фаза на топло плакнене.И каква е идеята на тази функция.Другото което е има функция за пране на цветно на 15 градуса.Какъв препарат се ползва за такова пране,тия които съм виждал по магазините почват от пране на 30 градуса.
    На добрите резултати се получават след като експериментираш. Съответно с повече/по-малко прах, както и + - количество вода и температура.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2484

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    IMG_20171017_142619.jpg
    И в тази тема,и при миялките съм писал за полифосфатни кристали.
    Тези от снимката са такива.

    Италианец,този Уърпул два входа ли за вода има/топла и студена/?
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-10-17 в 15:19.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2485

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам мисля че е само един,поне няма втори за топла вода описан в техническите характеристики.Но свърши се с тая пералня.Днес пускам една блуза и като дойде време за центруфугиране и остават 15 минути върти поне 45-50 минути на бавни обороти и не може да включи центруфуга.Накрая дава че е приключило прането а блузата пълна с вода.Отворих филтъра чист.После поне още няколко пъти пускам тази блуза само на центруфугата неще и неще.Според мен имам някакви проблематики с центруфугата,защото преди като я включеше от начало за 2 секунди се чуваше едно силно изтропване,което не е нормално според мен.Утре спешно отивам за нова пералня,че ми писна от тези перални драми.То още от начало с тази пералня тръгна на фал старт при самото докарване и тогава много се чудех да ли да не я върна а имах възможност.Такъв боклук е тоя Урпол.Чичо ми на село в България беше купил най-големия евтинджос от Техномаркет и изгледа двама стари хора,тоя боклук го пускам два пъти в седмицата с няколко парчета и издаде багажа на третия месец.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2486

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-вероятно има запушване на маркуча от барабана към помпата.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2487

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Най-вероятно има запушване на маркуча от барабана към помпата.
    За пералня на три месеца, с по две пранета на седмица.Запушване едва ли?
    Щеше да изпише грешка.
    Една блуза,няма как да е балансира.

    При Уърпул има много изненади.
    Обикновен потребител не може дори дръжката на люка да си смени,особено на някои модели.Всичко е инженерно творение.

    Това имах предвид.Уърпул с нова дръжка.
    IMG_20171017_155505.jpg
    IMG_20171017_155520.jpg
    Тези спецове от Пан сервиз,са си дали становището-за люк втора употреба.
    Това са нови части,които искат преработка,за да паснат.
    IMG_20171019_200345.jpg
    IMG_20171019_200356.jpgIMG_20171019_200415.jpg
    Всичко е измислено.Самият палец захваща дръжката, която отделно и щифта.Смяната е..Уърпулска работа.
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-10-17 в 21:34.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2488

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-вероятно е заради дисбаланса,че днес викам да пробвам да я пусна с още едно парче да няма с ядове случайно с дисбаланса,макар че съм прал същата блуза преди две седмица пак сама и я извадих центруфугирана и като пуснах днес с нея още едно парче пак имаше замисляне на центруфугата около 15 минути, но се включи и я центруфугира заедно с другото парче.После пуснах три кърпи за къпане и те също са центруфугирани.По принцип си проверявам щателно дрехите, че в предната ми пералня намерих във филтъра голямо стъкло колкото половин голяма водна чаша и от тогава нещо се прецака и трябваше да я сменя.Както и избягвам да си купувам от най-ефтините дрехи които са от най-некачествените материяли и материята им отделя сериозно количество влакна под формата на топчета и може да ти задръсти всикчи видове тръби и да ти разсипи всички дрехи.Като и да е,така или иначе съм в процес на търсене на друга пералня.По добре да се отърва от този боклук о време,те така или иначе от Урпол дори и в гаранционен срок гледат ако могат и малкия пръст да не си мръднат и да те изкарат виновен за всички проблеми на боклука който са произвели.Може и в съда да ги завлеча,фандък няма да им пусна грам.Утре стартирам процедура по-замяна на пералнята ми с друга(не марка Урпол) или въстановяване на сумата която съм заплатил в пълния и размер.Иначе имам и кандидати които искат да я купат за 320 евра.360 съм я взел 40 евра на зад,но пък много спестени ядове.Така че опции общо взето има.Новата пералня явно ще бъде нова,днес минах да преслушам втората употреба само жмел общо взето и искат майка си в злато за тях.Примерно това АЕГтова беше най-запазения екземпляр не е лош, но 300 евра няма кой да му даде.За новата пералня искам да е само 7кг с дълбок барабан да има опция 400 оборота центруфуга до 1600 ако е до 1400 пак може.И да не е Индезит и Урпол.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2489

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За 300 евро или 600 лева за втора употреба не си заслужава, най добре нова за тези пари. Поне ще има 3 или 5 години гаранция и никой няма да я е ползвал. Аз купувам всичко чисто ново, нищо втора употреба. Имам доста приятели дето са се прецаквали с втора употреба, после им излиза колкото за чисто нов продукт и само ядове берат.
    brotzki одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2490

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Много дебели тез цени,за коя държава пишем?
    В Германия перални от 50-150€/втора ръка/.
    А и обяви от сорта-Подарявам,колкото искаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе